Nazar ve Büyü Uygulamaları

Soğan büyüsü - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Nazar ve Büyü Uygulamaları>Soğan büyüsü
Sin 13:08 27.02.18
DİKKAT SOĞAN BÜYÜSÜ HEM AŞK HEMDE AYIRMA BÜYÜSÜDÜR

UYARI.bilgi amaçlıdır büyü ögretilmemektedir.

Soğan büyüsünün yapılışı, etkileri ve bozdurulması

Soğan büyüsü tarihi çok eskilere dayanan çift ağızlı büyülerden biridir. Yani birbirine tamamen zıt iki farklı amacı gerçekleştirmek üzere başvurulabilen bir uygulamadır. Soğan büyüsü hem aşık etme hem de ayırma büyüsü işleviyle uygulanan çok tesirli bir icraattır.

geçmişi Eski Pehlevi tarihine kadar giden ve el yazması kitaplarda "sihri piyaz" olarak geçen soğan büyüsü hakkında ayrıntılı bilgiler vereceğim.

Soğan büyüsü kaç günde tesirini gösterir?

Soğan büyüsü aşık etme ve ayırma büyüleri içinde en yavaş tesir gösteren büyülerden biridir. İlk bakışta bu durum büyü ile ilgili bir dezavantaj olarak algılanabilir. Ancak büyünün hemen tesir göstermeyip yavaş yavaş etkisini hissettirmesinin altında bambaşka bir gerçeklik yatmaktadır.

Soğan büyüsüyle birbirine aşık ettirilen ya da birbirinden ayrılan kişiler aldıkları kararlarının kendi özgür iradelerinin sonucunda alındığını zannetmektedir. Yani her şey doğal seyri içinde ilerliyormuş hissi vermektedir.

Soğan büyüsünün geç etki ettiğini söylediğimizde okurların zihninde aylar ve yıllar gibi uzun zaman aralıkları canlanmamalıdır. Zira soğan büyüsünün tutması için geçmesi gereken süre "iki kamer döngüsü vakti"dir. Bu sürede ortalama olarak 28-29 güne denk gelmektedir.

Soğan büyüsünün etkileri kalıcı mıdır?

Soğan büyüsü bitkilerle yapılan bir uygulama olduğundan etkileri kişilerin tüm yaşamları boyunca sürmektedir. Yani bu büyü herhangi bir büyü bozma uygulaması ile geçersiz kılınmadığı müddetçe insanların yaşamını yönlendirmeye devam eder.

Soğan büyüsü nasıl yapılır?

Soğan büyüsünün hem ayırma hem de aşık etme versiyonları aynı biçimde uygulanmaktadır. Aradaki tek fark "gedik açma aşaması"ndaki küçük değişikliklerdir.
Soğan büyüsü üç aşamada icra edilen bir büyüdür:
Soğan büyüsünün kadem aşaması

Büyünün bu aşamasında iki yumrulu bir baş soğan alınır. Yumru soğandaki şişkinliklerin her birisine verilen isimdir. İki yumrulu soğan seçilmesinin sebebi aşık ettirilecek ya da ayrılacak kişilerin "birliğine" vurgu yapmaktır.

Kadem aşamasında soğanın kabuğu ile iç kısmı birbirinden ayrılır. Bu işlem yapılırken önce kadının adı 12 defa ardından erkeğin adı 9 defa zikredilir.

Kadem aşamasında seçilen iki yumrulu soğan mutlaka sarı renkte olmalıdır. Büyü uygulamalarında beyaz soğan kullanılmaz.

Soğan büyüsünün gedik açma aşaması

Bu aşamada öncede ayrılmış soğanın kabuklarına iğne ile küçük delikler açılmaktadır.
Açılan delikler kadın ve erkeği temsilen farklılık göstermektedir.

Ayrıca büyünün ayırma büyüsü mü yoksa aşık etme büyüsü mi olduğu bu deliklerin şekline göre tayin edilmektedir.

Gedik açma aşamasının sonunda büyü yapan üstat delik açılmış soğanın kabuklarını yakmaktadır. Kabukların külleri ise soğanın beyaz kısmının üzerine dökülmektedir. Yani bu külle soğanın iç kısmı isli hale getirilmektedir.

Soğanın çürümeye bırakılması

Soğan büyüsünün son aşaması islenmiş soğan içinin çürümeye bırakılmasıdır. Soğan çürüdükçe büyü tesirini arttıracaktır.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken temel husus soğanın filizlenmesine engel olmaktır. Zira soğan çok arsız bir bitkidir ve çok zor şartlarda dahi filizlenebilmektedir.

Eğer soğan büyüsünde çürümeye bırakılan soğan tesadüfen filizlenirse büyü yön değiştirecektir. İşte bu nedenle büyü yapan üstatlar soğanın filizlenmeden çürümesi için soğanın üzerine zift, mazot, şekerli su gibi çeşitli maddeler dökmektedir.

Soğan büyüsünün yön değiştirmesi ne demektir?

Eğer soğan büyüsünün son aşaması olan çürüme merhalesinde soğan çürümez ve filizlenirse büyü yön değiştirir. Büyünün asıl amacından saparak yeni bir amacı gerçekleştirmesine büyünün yön değiştirmesi adı verilir.

Soğan büyüsü bu durumda delirtme büyüsü, idrar bağlama büyüsü, uyku büyüsü, hastalık büyüsü hatta intihara meyil ettiren büyü haline gelebilir. Bu nedenle soğan büyüsünün icrasında çok dikkatli olunmalıdır.

Soğan büyüsünün muazzam etkilerine dair bazı anlatımlar

Soğan büyüsü aşık etmek maksadıyla yapılmışsa kişileri birbirine o kadar bağlar ki insanlar kendilerini deli divane aşık zanneder.

Aynı şekilde birbirlerini deli gibi seven ve asla ayrılmayacakları düşünülen kişiler de soğan büyüsünün tesiri ile iki yabancıya hatta iki düşmana dönebilirler.

Büyünün bu yoğun tesirinden ötürü soğan büyüsüne başvuracak kişilerin iyice düşünerek karar vermeleri faydalı olacaktır.

Soğan büyüsü nasıl bozulur?

Soğan büyüsünün tesirine kapılan kişiler duygularının çok "halisane" (saf, temiz) olduğuna inanmaktadır. Bu nedenle de asla büyülenmiş olduklarını kabul etmemektedir.

Kişilerin bu tavrı büyü bozma uygulamalarının başarıya ulaşmasını büyük ölçüde engellemektedir.

Soğan büyüsünün muhtelif bozdurma yolları olmasına rağmen en etkili ve en güvenilir büyü bozma yolu Kuran-ı Kerim'den ilgili sureleri okumaktır. Felak ve Nas surelerinin okunması ile en tesirli kara büyüler dahi hükümsüz bırakılabilmektedir.

Kuran surelerinin vekaleten de okunabileceğini yani kişinin bir yakınının da büyülenmiş şahısların adını niyet ederek dua edebileceğini ifade etmekte fayda vardır.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
İpek 13:41 27.02.18
Bilgi bilgidir Allah razı olsun hocam
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up