Nazar ve Büyü Uygulamaları

Yılan Büyüsü - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Nazar ve Büyü Uygulamaları>Yılan Büyüsü
Sin 15:00 27.02.18
YILAN BÜYÜSÜ

UYARI.bilgi amaçlıdır büyü ögretilmemektedir.

Eski Mısır’dan beri en yaygın uygulanan soğutma ve ayırma büyüsü hiç kuşkusuz ki yılan büyüsüdür. Bu büyü kısa sürede tesirini gösterir. Kişilerin arasında geçici bir ayrılık oluşturmakla yetinmez, insanları ömür boyu “birbirinden nefret eder” hale getirir.

Yılan büyüsü sadece ayrılmaları temin edilecek kadın ile erkeği etkilemez. Onların ailelerini ve arkadaşlarını da etkiler. Böylece büyü çok yönlü biçimde kişileri etkileyerek ayrılığın kolay bir şekilde gerçekleşmesine neden olur.

Bu yazımızda yılan büyüsünün nasıl yapıldığını ayrıntılı olarak izah etmeye çalışacağız. Yazımızın sonunda ise okurlarımızın dikkatini çekecek bir tavsiyede bulunacağız.

Keyifle okunacak bilgilendirici bir yazı olmasını temenni ediyor, konu ile ilgili maddelerimize geçiyoruz:

Yılan büyüsünün gerçek anlamda “yılan”la bir ilgisi yoktur?

Yılan büyüsü adını sembolik anlamından almaktadır. Bilindiği üzere yılan tarihin ilk çağlarından beri “sinsilik, iki yüzlülük, fesatlık, dedikodu ve iftira” gibi anlamları karşılayan bir sembol olarak kabul edilmiştir.

Yılan büyüsü aşık kişilerin birbirlerinin gözünden düşmesine neden olur. Büyü yavaş yavaş tesirlerini göstererek bireylerin birbirleri hakkındaki algılarını bozar. Kişinin daha önce “eş, koca, sevgili, anne, arkadaş” olarak gördüğü kişi “görmeye tahammül edilemez biri” haline gelir.

Büyünün insanların yaşamını böylesine sinsi bir tarzda derinden etkilemesinden ötürü bu uygulamaya binlerce yıldır “yılan büyüsü” adı verilmiştir. Yoksa gerçekte büyünün yılanlarla bir alakası yoktur.

Yılan büyüsü nasıl yapılır?

Yılan büyüsü, vefkli büyülerden biridir. Yani herhangi bir kağıt ya da deri üzerine çeşitli sembollerin çizilmesi ile yapılmaktadır. Büyünün yapım aşamaları şöyle izah edilebilir:

Yılan büyüsünde vefkin üzerine çizilen şekiller

Büyü vefkinin üzerine öncelikle sekizgen bir geometrik şekil çizilir. Bu geometrik şekil “mutluluğun resmi” olarak kabul edilmektedir. Zira tarihin ilk çağlarından beri mutlu bir yaşam, sekiz köşeli bir alana benzetilmiştir.

Çizilen bu sekizgen şekil daha sonra sekiz dilime bölünür. Bu taksim etme “mutluluğun parçalanması” anlamındadır. Sekizgenin karşılıklı dilimlerine ayrılmaları temin edilecek kadın ve erkeğin sembolü çizilir. Eski kaynaklarda erkeği temsilen “kurt”, kadını temsilen “balık” resimleri çizilmiştir.

Sekizgenin diğer dilimlerine ise 6 farklı duyguyu karşılayan birer sembol çizilir. Kişilerin içlerinde hissedip karşıdaki kişiden nefret etmesini sağlayacak bu duygular şunlardır:
Çirkin bulma
Cinsel yönden yetersiz görme
Güvensizlik
Değer vermeme
İğrenme
Kendine yakıştırmama

Buradaki duygular sadece örnek mahiyettedir. Büyüyü yapan bazı medyumlar bu duyguları farklı semboller kullanarak değiştirebilmektedir. Mesela sekizgenin dilimlerine “düşmanlık” veya “yalancılık” gibi daha farklı duyguları ekleyen büyü üstatları da vardır.

Yılan büyüsünde sekizgenin dışına çizilen çiçek desenleri ne anlama gelir?

Dilimlenmiş sekizgen şeklin dışına farklı çiçek desenleri çizilmektedir. İlk bakışta sanki süsleme amacı ile çizildiği zannedilse de gerçek bambaşkadır. Zira çizilen bu desenler kişilerin ayrılmalarını hızlandıracak “tanıdık şahısları” simgelemektedir.

Bazı bölgelerde çiçek desenlerinin arasında yılan motifleri de çizilmektedir. Bu motifler büyünün tesiri üzerinde etkili değildir. Sadece daha sonra büyü bozdurulacaksa medyuma kolaylık sağlamak içindir. Zira vefk ile yapılan büyülerde büyünün bozdurulmasına dair bilgiler de vefke yazılmaktadır. Eğer büyünün nasıl bozdurulduğu vefke yazılmazsa büyü “kapalı büyü” haline gelir ve büyü yaptıran kişilere çok büyük zararlar vermeye başlar.

Yılan büyüsünde vefkin gömülme aşaması

Yukarıda tarif ettiğimiz biçimiyle yazılan vefk yazısı önce beyaz bir bezin içine konur. Ardından ayrılmaları istenen kişilerin yaşadığı şehirde herhangi bir yere gömülür. Diğer soğutma büyülerinin aksine kişinin yaşadığı eve vefki bırakmaya gerek yoktur.

Eğer ayrılmaları istenen kişiler farklı şehirlerde yaşıyorlarsa iki ayrı vefk hazırlayıp her şehre bir tane gömmek gerekir.

Yılan büyüsü sadece 11 günde tesirini gösterir

Yılan büyüsü yapılır yapılmaz tesirini gösteren büyülerden biridir. Daha ilk gün kişilerin birbirine bakışı değişir. Artık sevgili olarak adlandırılan kişi “kusursuz” değildir. Hatalar ve çirkin taraflar öne çıkar. Büyünün tesir ettiği ilk günlerde bu durum normal kabul edilir. Ancak sevgili hakkında beslenen bu olumsuz algılar her gün biraz daha artar ve durum çok ciddi bir hal alır.

Birbirini deli gibi seven sevgililer kavga etmeye başlar. Kavgalarda ağza alınmayacak sözler söylenir. Kişiler birbirine değer vermemeye başladığı için aradaki “saygı” kaybolur.

İlişkinin bu tarzda bozulmasını gören akrabalar ve tanıdıklar ise arayı düzeltmek için çaba sarf etmez. Çünkü onlar da vefkin tesirine kapılmışlardır. Arayı bulmaları istenen ve ilişkiyi kurtarmakta olumlu rol alacak insanlar da böylece “ayrılığı hızlandıran kişiler” haline gelir.

11. günün sonunda kişiler “ayrılık kararı”nı çevrelerine açıkladıklarında herkeste bir “İyi ki böyle oldu” düşüncesi hakim olmuştur.

Aslında yıllar sonra bu ayrılık üzerine konuşan tanıdıkların şu tarzda cümleler söylediğine tanık olunur.

"Her şey çok iyi giderken birkaç gün içinde her şey bozuldu. Olaylar o kadar ani gelişti ki kimse durup da “Ne oluyor?” diye soramadı. Bir de baktık ki çok iyi anlaşan bu çift ayrılmış ve her biri kendisine yeni bir hayat kurmuş. Hâlâ bu aşkın nasıl bu kadar kısa sürede bittiğine anlam vermiş değilim…”

Yılan büyüsüne neden “yuva yıkan büyü” denilmektedir?

Yılan büyüsü daha çok bekar sevgilileri ayırmak için uygulanan bir büyü olmasına rağmen bazen evli çiftleri ayırmak için de başvurulan bir uygulamadır.

Bu durumda çok kötü sonuçlara yol açabilmektedir. Mutlu bir ailede büyüme şansını yitiren çocuklar ve dağılmış aileler bu büyünün kötü birer sonucudur. Bu olumsuz neticelerinden ötürü yılan büyüsüne halk arasında “yuva yıkan büyü” adı verilmiştir.

Yılan büyüsü 2 farklı yolla bozdurulabilmektedir

Yılan büyüsünün birinci bozdurulma yolu büyünün tesir ettiği ilk 11 günlük süre içinde vefki bulup vefkin üzerine çeşitli ifadeler yazmaktır. 11 günlük süre dolduktan sonra vefk bulunsa dahi bu metotla büyüyü bozdurmak mümkün olmamaktadır.

Büyünün ikinci bozdurulma yolu ise Kuran-ı Kerim’den sureler okumaktır. Bu metotta belli bir zaman sınırı yoktur. Büyünün hangi aşmasında olursa olsun Kuran sureleri okuyarak büyüyü tesirsiz bırakmak mümkündür. Bu hususta Felak ve Nas surelerinin mucizevi tesirleri vardır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
muallimim 16:28 14.10.18
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Sanırım bahsettiğiniz o sekizgen çizime teknik anlamda vefk denmez. Tılsım denir.

Vefk daha çok 3'e 3, 5'e 5, falan yapılan sudoku hesap kitap işiyle oluşturulan çizilerdir aslında.

Diye düşünüyorum.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up