Nazar ve Büyü Uygulamaları

Karabiber Büyüsü - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Nazar ve Büyü Uygulamaları>Karabiber Büyüsü
Sin 15:01 27.02.18
KARABİBER BÜYÜSÜ

UYARI.bilgi amaçlıdır büyü ögretilmemektedir.

Karabiber büyüsü en hızlı ve en etkili biçimde tesir gösteren bir aşık etme ve kendine bağlama büyüsüdür. En inatçı ve yola gelmez sevgiliyi bile bambaşka bir aşık haline getirir. Aşık ettirilen kişinin adeta gözleri bağlanır, kendisine büyü yaptıran kişinin peşinden sürüklenip durur.

Bu kadar sonuç alıcı olan karabiber büyüsünün yapılışı sırasında ters giden bir şeyler olması halinde büyü "yön değiştirir" ve korkunç olaylara sebep olur. Bu itibarla karabiber büyüsü yaptıracak kişilerin bir daha durup düşünmelerinde fayda vardır.

Bu yazımızda karabiber büyüsünün yapılışı, riskleri ve nasıl bozdurulduğu hakkında bilgiler vereceğiz. Keyifli okumalar dileyerek maddelerimize geçiyoruz.

Karabiber büyüsü nasıl yapılır?

Karabiber büyüsü Doğu Asya kökenli bir büyüdür. Ancak içinde baharat ve kuş tüyü kullanılarak icra edilen aşamaların olması bize Akdeniz büyüleri ile de benzerlikler kurmamamızı sağlar. Zaten bu büyü ile ilgili belgelerin daha çok Lübnan'da bulunması da tesadüfi değildir.

Karabiber büyüsü 3 aşamada yapılmaktadır. Bu aşamalar harmanlama aşaması, 6 adım aşaması ve büyünün giriftar etme (bağlama) aşamasıdır.

Karabiber büyüsünün harmanlama aşaması

Karabiber büyüsünde pek çok yenilebilen kuru nimet bir arada kullanılmaktadır. Bu nimetlerle bir harmanlama yapılmaktadır. Hazırlanan karışımın içinde karabiber de vardır ve büyü ismini oradan almıştır.

Karabiber büyüsü için hazırlanan bu karışıma asla tuz katılmamaktadır. Çünkü tuzun büyüleri bozma ya da büyüleri tersine çevirme özelliği vardır.

Elde edilen karışımın içine evcil kuşlardan birisinin dökülmüş tüylerinden bir miktar ilave edilir. Asla kuşun tüyleri yolunmaz. Eski dönemlerde kuşların tüyleri dökülsün diye kuşlar bir odaya konarak uçurulur ve tüylerinin dökülmesi sağlanırdı.

Karabiber büyüsünde 6 adım aşaması

Daha önceden hazırlanan ve içinde kuş tüyleri ile karabiber bulunan karışım yerleşim yerlerinden uzak bir yere götürülerek gömülmektedir.

Ancak bu gömülme işlemi tam bir tören havasında yapılmaktadır. Büyüyü yapan kişi tılsımlı sözcükleri şarkı gibi mırıldanarak söyler ve altı adım atar. Altıncı adımda sol ayağını 3 defa yere vurur. Büyü yapan medyumun çırağı ustasının ayağını vurduğu yere bir miktar karabiber karışımı gömer. Bu uygulama karışım bitene kadar defalarca tekrar eder.

Karabiber büyüsünün giriftar etme (bağlama) aşaması

Bu aşamada aşık ettirilecek kişinin uyuduğu yerin etrafında dönülmektedir. Ancak bu dönüş sadece evin etrafında dönüş gibi algılanmamalıdır. Bazen mahallenin etrafında dönme hatta kimi durumlarda yaşanan şehrin etrafını dolaşma biçiminde bir uygulama yapılır.

Dönüş de bilinen sıradan tur atma biçiminde değildir. Sanki dolaşan kişinin elinde çok uzun bir ip varmış ve onunla kocaman düğümler atılıyormuş gibi bir güzergah takip edilir. Dönüşler tamamlandığında soyut olarak düğümler atıldığı ve bu düğümlerle kişinin bağlandığı varsayılır.

Karabiber büyüsüne neden "tehlikeli" manasında "sihri heternak" denmiştir?

Karabiber büyüsünün icrası son derece karışık ve ince detaylarla örülüdür. Üstelik büyünün tüm aşamalarında okunan tılsımlı sözcükler de vardır. Bu bakımdan büyü ancak "üstat" denilen tecrübeli medyumlar vasıtasıyla yapılabilmektedir.

Eğer büyünün yapılışı sırasında ters giden ya da unutulan bir şeyler olursa büyü yön değiştirir ve çok tehlikeli sonuçlara yol açar. Bu durumda hem büyü yaptıran kişinin hem de büyüyü yapan medyumun ailesi ciddi tehlikelerle karşı karşıya kalır.

Delirme, sağlığını kaybetme , kaza belaya maruz kalma gibi akla gelebilecek pek çok tehlikeli durum gerçekleşebilir. Bu nedenle karabiber büyüsü yapacak kadar kendisine güvenen medyum bulamak oldukça zordur.

Karabiber büyüsü evli kişilere yönelik de yaptırılabilir mi?

Karabiber büyüsü genellikle bekarları birbirine aşık ettirmek üzere uygulansa da kimi durumlarda evli insanlara yönelik de yapılabilmektedir.

Başkasının eşine yönelik yapıldığında tam bir "yuva yıkan büyü" işlevini görmektedir. Çünkü büyünün tesirine kapılan kadın ya da erkek, ailesini, eşini ve çocuklarını bir çırpıda gözden çıkarmakta ve bütün benliği ile "aşkına" yönelmektedir.

Karabiber büyüsü nasıl bozulmaktadır?

Karabiber büyüsü gibi büyü malzemelerine dayanan uygulamalar pek çok farklı metotla bozulabilmektedir. Bu metotların çoğunda yine tılsımlı sözcükler okunur ve belli ritüeller uygulanır.

Karabiber büyüsünün en etkili büyü bozma yolu ise Muavvizeteyn okumaktır. Muavvizeteyn Kuran'ın kısa surelerinden Felak ile Nas surelerinin bir arada okunmasına verilen isimdir. Bu iki sure art arda okunarak büyünün deffi için dua edildiğinde inşallah en tesirli büyüler dahi hükümsüz kalacaktır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Burmel 16:23 20.02.19
Merhaba hocam bişi danışmak istiyorum

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
reyyan007 13:23 01.05.19
biz yapamıyoruz bilgimiz dahilinde kime yaptırabiliriz allah rızası için ya

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
bwheel11 23:03 01.05.19
O kadar korkacak birsey yok ters gider de deliririm, olurum diye; uzerine iki tuz serpersiniz birsey olmaz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
reyyan007 23:05 01.05.19
Allah aşkına bunu bizim ic8n yapacak biri yokmu bu iain ehli olmadığımız için yapılanlarda olmiyor

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
El Yiğit 11:26 03.05.19
reyyan007 Nickli Üyeden Alıntı:
biz yapamıyoruz bilgimiz dahilinde kime yaptırabiliriz allah rızası için ya
Allah rızası için büyü mü ? umarım yanlış anlamamışımdır. Büyüyü yapanın ne Allah katında nede ahirette yeri yoktur, büyü yapanın da yaptıranın da, Allahın laneti gazabı üzerine olsun, mümin ruhani ve cinnilerin bedduası üzerlerine olsun. Görende hayırlı bir iş sanacak yazıklar olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi