Nazar ve Büyü Uygulamaları

Papaz Büyüsü hakkında - Sayfa 3 - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 3
Nazar ve Büyü Uygulamaları>Papaz Büyüsü hakkında
bebeto3327 17:26 14.09.19
hiçbir büyü ve sihri bozmak zor değildir. yeterki islama göre yaşa ve davran
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
gezenti 16:11 10.03.21
Sin Nickli Üyeden Alıntı:
PAPAZ BÜYÜSÜ

Papaz büyüsü, genel olarak sevenleri ayırma, kişilerin sağlıklarını bozma ve insanları maddi olarak iflasa sürükleme gibi kötü amaçlarla yapılan bir kara büyüdür. Papaz büyüsü akla gelebilecek her türlü konuda ve her türlü taktikle zarar verebilir. Ancak tarih boyunca daha çok "soğutma büyüsü" biçiminde icra edilmiştir.

Papaz büyüsü ilk kez Süryani rahipler tarafından yapıldığı için bu adı almıştır. Ancak sonraki çağlarda din adamlarından ziyade medyumlar tarafından uygulanmıştır. Ancak yine de bu büyünün ismi "papaz büyüsü" olarak kalmıştır. Kötü amaçlarla yapıldığı için “kara büyü” kategorisinde değerlendirilir.

Papaz büyüsü kaç farklı yolla yapılır?

Papaz büyüsünün üç farklı yapılış yolu vardır. Her üç metot da tarihi çok eskilere dayanan kadim büyü yapma tarzlarıdır. Ülkelere ve zamana göre kısmi değişiklikler gösterse de papaz büyüsünün bu üç yapılış yolu belli standartlara bağlanmıştır ve her birinin kendisine has ritüelleri vardır.

Papaz büyüsünün bu üç farklı versiyonu hakkında şunlar söylenebilir:

İplere düğüm atılarak yapılan papaz büyüsü

Hz. Muhammed'e de yapılan papaz büyüsü olduğu için İslam dünyasında hakkında en fazla bilgi bulunan büyüdür. Bilindiği üzere bir Yahudi kadın, iplere düğümler atmış ve ardından bu düğümlü ipleri bir tarağın dişlilerine geçirmiştir. Daha sonra da tarağı bir kuyuya atmıştır. Büyü nedeniyle Hz. Muhammed etkilenmiş ve ciddi mana da sıkıntılar çekmiştir.

Sahabeler kuyuya atılmış bu tarağı bulmuşlar ve düğümlenmiş ipleri çözmüşlerdir. Bu sayede Hz. Peygamber büyünün tesirinden kurtulmuştur. Bu olay üzerine Felak suresi indirilmiştir. Felak suresinde iplere düğüm atarak büyü yapanların şerrinden Allah'a sığınılması gerektiği ifade edilmektedir.

Düğüm atma yoluyla yapılan papaz büyüsünde siyah renkli iplere kendisine büyü yapılacak kişinin adındaki harf sayısı kadar düğüm atılmaktadır. Ayrıca kişinin annesinin adı hesaba katılarak düğümlerin mesafesi ayarlanmaktadır. Düğüm atma sırasında tılsımlı sözcükler okunmaktadır. Düğüm atılmış ip ya suya atılır ya da toprağa gömülür.

Büyünün bu versiyonunda genellikle kişiyi güçsüz bırakıp hasta etme amacı taşınırken bazen erkekliği bağlama maksadı da güdülmektedir. Kendisine büyü yapılan kişinin bütün cinsel gücü geçici süreliğine dondurulmakta ve şahıs hiçbir cinsel arzu hissetmemektedir.

Kutsal kitaplardaki sözlerin tersten okunması ile yapılan papaz büyüsü

Bu papaz büyüsünde kişinin psikolojisi tahrip ettirilir ve kişiye kendi eliyle kendisine zarar vermesi sağlanır. Bazen kişi dikkatsizliğe sevk edilerek ona kaza yaptırılır bazen de kişiye suç işletilerek sıkıntı çekmesine neden olunur.

Tersten okunduğunda papaz büyüsü hükmünde tesirler yaratan kutsal metinler şunlardır:
Zend-Avesta kitabının “Gatha” bölümü
Tevrat'ın “Yaratılış” ve “Mısır'dan Çıkış” bölümleri
İncil'in “Ferîsiler” bölümü

Bazı kaynaklarda Kuran'ın kimi surelerinin de tersten okunması suretiyle büyü yapıldığına dair bilgiler vardır. Ancak bu doğru değildir. Zira Kuran-ı Kerim, son kutsal kitap olması bakımından Allah'ın koruması altındadır ve bu tarz uygulamalar için kullanılamaz.

Kutsal metinlerin "tersten okunması" denirken kastedilen şey kelimelerin seslerinin tersinden söylenişi değildir. Burada ifade edilen husus cümlelerin anlamlarının ve bildirdikleri mesajların tersyüz edilerek tekrar okunmasıdır.

Belli bir büyü malzemesine dayanan papaz büyüsü

Bu papaz büyüsünde herhangi bir büyü malzemesi alınarak ritüeller icra edilir. Büyü malzemesi olarak şey çok farklı varlıklar seçilebilir. Kemik parçası, bez bebek, domuz yağı, karabiber, akasya ağacının kabuğu, kırık cam şişe gibi akla gelebilecek pek çok malzeme büyü eşyası olarak kullanılabilir.

Papaz büyüsünde alınan büyü malzemesi genellikle üç aşamalı bir uygulamadan geçirilir. Bu aşamalar; niyet aşaması, nadas aşaması(demleme aşaması) ve büyünün tutma aşamalarıdır.

Büyü malzemesi kullanılarak icra edilen papaz büyüsünde fazla kalan büyü malzemeleri asla çöpe atılmaz. Fazla malzemeler ya yakılır ya da toprağa gömülür.

Papaz büyüsünün yön değiştirmesi ne demektir?

Papaz büyüsü çok zor bozulan büyülerden biridir. Bazı durumlarda büyüyü bozmaya çalışan medyum büyü bozma kaidelerini tam olarak bilmediği için büyünün yön değiştirmesine neden olabilir. Bu durumda büyü, ilk tesir ettiği kişiden uzaklaşarak aile içinden bir kişiye geçer. Bu hale gelen büyülerin zarar verme gücü artmıştır. Büyünün yön değiştirmesi hadisesi büyü üstatlarının en fazla çekindikleri meselelerden biridir.

Papaz büyüsü en güvenilir biçimde nasıl bozulur?

Papaz büyüsünün en güvenilir biçimde bozdurulma yolu belli Kuran surelerinin okunması ile büyüyü hükümsüz kılma çabasıdır.

Büyü bozma duası olarak okunan sureler Felak, Nas, Abese, Tarık ve Rahman sureleridir. Bu surelerden bir ya da birkaçının okunması ile inşallah büyünün tüm tesirleri ortadan kaldırılabilecektir.
şeker şerbetine 7 ayetel kürsi okumanın papaz büyüsünü iptal etmede etkisi olur mu? Allah'ın izni ve yardımıyla bu uygulamayla sihir iptal olursa, sihirle gelen musallatlar ne olur?
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Hykc 18:15 06.04.21
Rabbim şerli insanlardan korusun çok doğru ve güzel bilgiler
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sarmasik 02:46 07.04.21
Ben bizde olabilecegini dusunuyorum cunku esim bana dusman gibi davraniyor ne yapacagimi bilmiyorum bana yardimci olabilirmisinix
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
user1 11:16 14.05.21
papaz büyüsü yapılan kişinin büyüsünü yine papaz mı bozar?
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2 3