Nazar ve Büyü Uygulamaları

Kara büyüler hakkında - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Nazar ve Büyü Uygulamaları>Kara büyüler hakkında
Sin 14:11 04.04.18
KARA BÜYÜLER HAKKINDA BİLGİ
( BÜYÜ YAPMAK HARAMDIR ALLAH YAPANI HELAK EDER )

Lamia büyüsü adını çocuklarını öldüren mitolojik kadın kahraman Lamia’dan alır. Çok tehlikeli bir kara büyüdür. Medyumların bir kısmı bile bu büyüyü yapmaktan çekinir. Halk arasında isminin ağza alınmasının dahi kötü sonuçlar doğuracağına inanılan eski ve arkaik bir gelenektir.

Lamia büyüsüne adını veren Lamia, Yunan mitolojisinde baş tanrı kabul edilen Zeus’un ikinci karısıdır. Zeus’un gözdesi olan Hera kıskançlığından Lamia’ya büyü yapar. Bunun üzerine Lamia çocuklarını kendi elleri ile öldürür.

Bu aşamadan sonra Lamia dünya tarihinde zalim anne karakteri olarak anılır. Hera sırf Lamia çocuklarının acısını daha fazla çeksin diye ona uykuyu yasaklar. Çünkü Lamia’nın günün her vakti bu acıyı içinde hissetmesini istemektedir.

Daha sonra Zeus , Hera’nın acısını hafifletmek için göz kapaklarını kapatmasına izin vermiştir. Ama bu durum evlat acısını ortadan kaldırmamış sadece belli bir süre acısının hafiflemesine yaramıştır.

Lamia büyüsü işte bu mitolojik olayın ardından ortaya çıkmış ve yüzyıllar boyu uygulanmıştır. Bu büyünün asıl çıkış yeri Antik Yunanistan olmasına rağmen Orta Doğu’da çok daha fazla tercih edilmiştir.

Lamia büyüsü niçin yapılır?

Lamia büyüsünde amaç kişiye zarar vermektir. Kişinin bütün hayatını altüst eden bir büyüdür. Ayırma ve soğutma büyüsü olarak algılansa da aslında kişiyi bütün yönleri ile mutsuz etmeye yönelmiş kara bir büyüdür.

Kişiyi uyumsuz yapmaya, ona kavgacı bir kimlik vermeye ve onun sağduyusunu ortadan kaldırıp onu sevimsiz bir karakter haline getirmeye çalışan bir büyüdür.

Bu büyüye maruz kalan kişi yakınlarını devamlı kırar. Eşi, çocukları, kardeşleri ve arkadaşları ile devamlı kavgalı olur. Deyim yerinde ise çekilmez bir insan olup çıkar.

Bu büyüye maruz kalan kişinin ne yapacağını kimse tahmin edemez. Çünkü beklenen normal davranışların ötesinde aykırı kararlar alınır. Alınan bu kararlar nedeniyle hem kişinin kendisi hem de çevresi ciddi zararlar görür.

Üç beş yaşındaki bir çocuğun dahi doğru kararlar alacağı bir durumda kişi hiçbir şey göremez olduğu için yanlış karar alır. Bu nedenle bu büyüye doğu toplumlarında “basiret bağlama büyüsü” de denmiştir.

Lamia büyüsünün etkisine kapılmış kişi çevresindeki herkes için “tehlikeli” biri haline gelir. Çünkü bu kişinin yaşamının bütün amacı “zarar vermek” ve “güzel olan her şeyi ortadan kaldırmak” olmuştur.

Lamia büyüsü nasıl yapılır?

Lamia büyüsünün yapılışında temel mantık kendisine büyü yapılacak kişinin bir eşyası üzerine büyü yapmaktır. Yani büyü eşyası olarak kullanılacak eşya kişinin kendi kişisel eşyasıdır.

Aşk büyüsünde kişinin bedeninden bir parça alınarak büyü yapılmaktadır. Mesela kişinin saçı, tırnağı veya derisinden bir parça alınarak büyü yapılır. Burada ise kişinin uzun süre kullandığı bir eşyası alınır. Bu eşya bir tarak, ayna, kalem veya çanta gibi kişinin defalarca kullandığı bir eşya olmalıdır. Kişi bu eşyayı ne kadar uzun süre kullanmışsa büyü o nispette tesirli olmaktadır.

Tabi hemen fark edileceği gibi kişinin kullandığı bir eşyasının gizliden alınarak bunun üzerine büyü yapılması kelimenin tam manası ile “hırsızlık”tır. Zaten burada yapılan büyünün kendisi de son derece karanlık tarafları olan bir uygulamadır. Yani büyü sonucunda ortaya çıkan zararlar hesaplandığında bu hırsızlık olayı çok önemsiz bir ayrıntı haline gelmektedir.

Çalınan eşya alınarak siyah bir örtüye birkaç defa sarılır. Sarma işlemi sırasında tılsımlı sözler söylenir. Bu sözler Latince ya da Aramicedir. Bu sözcükleri herhangi bir kitapta bulmak mümkün değildir. Büyü ile uğraşan insanlar bu sözleri sözlü olarak kuşaktan kuşağa aktarmaktadır.

Siyah örtüye sarılmış eşya gece vakti toprağa gömülür. Toprağa gömülme esnasında da tılsımlı sözcükler söylenir. Böylece büyünün birinci aşaması tamamlanmış olur.

Lamia büyüsünün ikinci aşaması

Bu aşamada kendisine büyü yapılacak kişiye yönelik tılsımlı sözcükler okunmaktadır. Doğrudan kişinin yüzüne karşı bu sözcükler söylenmemektedir. Büyü sözlerini okuyacak kişinin büyülenecek kişiyi gözleri ile gördüğü bir esnada bu sözleri söylemesi gerekmektedir. Çok uzakta bulunulması önemli değildir, göz mesafesinde olma yeterlidir.

Bu aşamada söylenen sözler zaten oldukça kısa olup sadece birkaç kelimeden ibarettir. Yani büyücünün birkaç saniyeliğine üzerine büyü yapacağı kişiyi görmesi yeterlidir.

Lamia büyüsü ne zaman tutmaya başlar?

Bu büyünün tutmaya başladığı an tılsımlı sözlerin kişiye okunmasının ertesi sabahıdır. Kişi sabah uyandığında hayatında çok ciddi bir eksiklik duygusu yaşamaktadır. Yani mutluluğunun önünde büyük bir engel vardır. Fakat neden böyle hissettiği kendisine sorulduğunda sebebi kendisi de bilmemektedir.

Söz konusu çalınan eşyası bulunup yerinden çıkarılmadıkça ve tılsımlı sözcüklerle büyü tesirsiz bırakılmadıkça kişini hayatı artık altüst olmuştur. Bu kişi bütün sevdiklerini yavaş yavaş kaybedecektir. Çünkü bundan sonra yaşamı artık mutluluk üzerine kurulu değildir. Bundan sonraki yaşam kavga, gürültü ve sıkıntı üzerine olacaktır. Tabi bu durum özel hayatta da iş hayatında da tam bir yıkım demektir.

Lamia büyüsü nasıl bozulur?

Lamia büyüsünün farklı bozulma metotları olsa da çoğu işe yaramayan arkaik metotlardır. Arkaik metotlar eski geleneklere dayanan yöntemlerdir. Fakat bazen bu yöntemler işe yaramamakta sadece büyünün yönünü değiştirmektedir. Yani büyülenen kişi kurtulmakta ama bu sefer de başka bir yakını bu illete maruz kalmaktadır.

Lamia büyüsünü bozmak için önerilecek en doğru yol belli Kur’an surelerini okuyarak büyüyü hükümsüz kılma yoludur.

Lamia büyüsünün tesirini ortadan kaldıran sure Felak suresidir. Felak suresi sadece 5 ayetten oluşan kısa bir suredir. Bu sure bir defa okunduğunda inşallah büyünün hiçbir hükmü kalmayacaktır.

Lamia büyüsüne maruz kalan kişi büyülendiğini kabul etmediği için ona bu sureyi okutmak da çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Zira kişi konuşulmayacak kadar uyumsuz hale gelmiştir.

Eğer kişinin bir yakını da bu sureyi büyü bozmak gayesiyle kişinin yüzüne karşı okursa aynı sonucu almak mümkündür. Yani bu durumda da inşallah büyünün etkisi ortadan kaldırılabilecektir.

Önemli bir tavsiye

Son zamanlarda özellikle aşk konusunda birçok kişinin medyumlara giderek büyü gibi karanlık bir yola başvurduğuna tanık olmaktayız. Fakat büyü yapmak hem tehlikeli bir süreçtir hem de dinen yasaklanmıştır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Havasokulu 10:05 09.04.18
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], Allah-u Zülcelal razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Och 22:42 12.04.18
İnşirah 11:51 19.07.18
Teşekkürler,emeğinize sağlık..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Pars 00:35 12.11.18