Nazar ve Büyü Uygulamaları

Sihirbazların (Büyücülerin) Temel Özelliği - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Nazar ve Büyü Uygulamaları>Sihirbazların (Büyücülerin) Temel Özelliği
RvP 00:41 16.10.18
İslam alimleri sihir ve büyünün temelini imansızlık, ahlaksızlık ve aldatmanın oluşturduğunu söyler. Müfessir İsmail Hakkı Bursevi’nin (rah) belirttiği gibi, sihirbazlar, şeytanlara rüşvet vermeden, onlardan bir yardım alamazlar. Bu rüşvetin başında, sihirbazların Allah’ı inkar etmesi gelir. Sonra Allah’ın ayetlerine hakaret etmek gelir. Bunun için büyücüler hiç çekinmeden, Kur’an ayetlerini bozarlar, onu pis maddeler üzerine yazarlar, kan veya pislikle karıştırırlar. Ayrıca kendileri de pislik içinde yaşarlar, namaz, oruç gibi farzlardan kaçarlar. Her türlü haramı mübah görürler. Onlar bu işleri yaptığı sürece kafir cinler ve şeytanlar onlara yardımcı olup birlikte fitne ateşini yakarlar. (Bursevi, Ruhu’l-Beyan, 1/246 Beyrut, 2001)

Bunlar içinden bazıları kendilerine vahiy ve ilham geldiğini bile söyler, fakat onun kimden geldiğini söylemez ya da bilmez. Ayette belirtildiği gibi, (Şuara, 221/223) onlara gelen, şeytandır; getirdiği ise baştan sona yalan ve hezeyandır. Bunlar Allah’ın değil, şeytanın dostlarıdır. Sihirbaz ve kahinler, çeşitli ilimlerden, edebiyattan, felsefeden, teknolojiden istifade ederler; tabiattaki garip varlık ve olayları istismar ederek malzeme olarak kullanırlar.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
canseda 18:04 19.09.19
Allahın gazabına uğrasınlar inşallah
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Silavedeniz 18:27 19.09.19
Yapanlar da yaptıranda helak olsun inşallah
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Grozzola 16:58 27.09.19
Büyü yapan ve yaptıran için melekler ağlarken sizin ne bu kin içi güdünüz ?

Yapıyor ise kendisine ve diğerine zararı var, bizim tek yapacağımız hepsine bir bakara bir ayetel kürsi bir tanede kafirun okumak.

Beddua basit değildir ve her seferinde edilecek bir şey değildir.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi