Off Topic

Fuxian Gölü Piramitleri - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Off Topic>Fuxian Gölü Piramitleri
hello4me 06:21 27.08.17
2001 yılında Çin’deki Fuxian Gölü’nde deniz seviyesinden 1.720 metre derinlikte ve 212 kilometrekarelik bir alanı kaplayan muazzam bir şehrin kalıntıları keşfedilmişti. Piramit şeklinde bir çok yapıya ev sahipliği yapan antik kent, çoğu kültürel kaynakta Büyük Tufan ya da Nuh’un Tufanı gibi gelişmiş bir antik sel ile sular altında kaldığı düşünülmektedir.
Fuxian Gölü Piramitleri
Fuxian Gölü Piramitleri

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 2.1B+ Görüntüleme
Bu gizemli anıtlar, aslında 1992 yılında uzman dalgıç Geng Wei'nin elle taşınabilecek sayısız şekillendirilmiş taşlara rastlamasıyla keşfedilmek üzereydi. Ancak bir süre sonra dalgıç ve uzmanlar, o dönemde derin suları araştırmanın zorluğundan dolayı işin peşini bırakmışlardı.

Fuxian Gölü'nün altında bulunan antik yapının, dünyanın son Buz Devrinden önce gelişen eski bir kültüre ait kalıntılar olması mümkün gözüküyor. Bu durumda orataya başka bir soru daha çıkıyor: Yazar ve araştırmacı Graham Hancock'un iddia ettiği gibi aceba 13.000 yıl önce bir antik tufanın sebep olduğu bölgesel felaketler nedeniyle gezegenin yüzeyindeki ileri medeniyetler yok olmuşmuydu ?

Otuzdan fazla dalıştan ve denizaltılarının verdiği destekten sonra, uzmanlar devasa taş levhalar, merdivenler ve duvarlı dev yapıların kalıntılarını keşfettiler. Ancak,tabiki de tam olarak gölün dibinde yer alan kenti anlamak için bunlar yeterli değildi.2001'de Hunan Eyalet Müzesindeki arkeologlar gölün alt kısmını ilk kez araştırmak için gelişmiş sonar ekipmanı ve kameralar kullandılar. Sonuçlar, gölün dibindeki kalıntıların bir zamanlar bölgede yaşayan ve etkili yapılar inşa edebilen son derece karmaşık ve gelişmiş bir antik kültüre ait oldukları kesinleşmişti.

Fuxian Gölü'nün altındaki batık piramitlerden biri dairesel bir şekle sahipti ve yaklaşık 37 metre çapında bir tabana sahipti. Yapı konik şekilde inşa edilmiş bir piramitti. 300 metre uzunluğundaki taş koridorlarla birbirine bağlanan iki piramit yapısı daha zamanla göze çarptı.

Araştırmacılar, gizemli gölün altında bulunan yapıların 1.5 kilometrekarelik bir alanı kapladığı sonucuna ulaşmıştı. Gölün dibindeki yapılar, eğer Büyük Tufan'dan önce gerçekleştiği düşünülen buz çağının öncesindeki medeniyetlere aitse, o medeniyet kimdi ve onlara ne olmuştu ?Tarihi kayıtlara bakıldığında o bölgede Yuyuan adında eski bir şehrin kurulduğuna dair kanıtlar bulabiliyoruz. Şehrin Sui ve Tang Hanedanlığı'ndan (MS 589-907) sonra varlığını bıraktığını göstermektedir. Tuhaf bir şekilde yerel efsanelere göre, Yuyuan antik kenti ve halkı gölün dibine battığıda söyleniyor. Peki, keşfedilen kalıntılar Yuyuan antik kentine mi aitti? Cevap, hayır.

Çünkü: Uzmanlar çeşitli araştırmalardan sonra, batık şehir Yuyuan'nın ve toplumunun yapılarının killi malzemelerle inşa edildiği sonucuna ulaştılar. Gölün dibindeki esrarengiz şehir ise çoğunlukla taştan yapılmıştı ve gelişmiş mimariye sahip olduğu rahatlıkla gözlemlenebiliyordu.

Bu piramitler, dünyadaki diğer benzer piramitlerden çok daha gelişmiş taşlar, çeşitli desenler ve sembollerle süslendiğinden dolayı Yuyuan kenti olduğuna dair görüşler anında çürütüldü. Bugün hala cevaplanamayan bir çok soru tıpkı gölün tabanındaki kent gibi ıssız ve cevapsız.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Alun 18:40 10.01.20
Atlantis vakâsı gibiymiş, ya tıpkı piramitlerin taşı nasıl yapıldı gibi birçok deli sorular getiriyor

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up