Off Topic

Dev Insan Fosili - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Off Topic>Dev Insan Fosili
hello4me 06:23 27.08.17
Dev Insan Fosili

Gizemli dev insan fosili 1895 yılında Mr. Dyer tarafından demir yatakları ve mineral araştırmaları çalışmalarında bulunmuştur.Bu devasa insan fosili Mr. Dyer tarafından Dublin'de sergilendikten sonra tekrar İngiltereye getirilmiş ve burada da sergilenmiştir.

Fosil'in kime ait olacağı ve hangi birimlerin denemitine gireceği tartışma konusu olmuşken, bu dev insan fosili hakkında yoğun araştırmalar yapılması planlandığı bir anda nasıl olduğu bilinmeyen bir şekilde Dyer ve Fosili ortadan kaybolmuş ve bir daha bulunamamışlardı.Bu yüzden kim olduğu ve nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olunamamış, tarihin gizemli olayları arasında yerini almıştır.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Fark 20:57 07.10.19
Allah'u Teâlâ, İbrahim aleyhisselama :
- Ey İbrahim, Kazma küreğini al, falanca dağa çık, orada büyük bir kabir var, onu kaz, içinde ne varsa bak!" buyurdu. İbrahim aleyhisselam o dağa çıktı kabri buldu.

Allah'u Teâlâ 'nın emrine uyarak, mezarı kazmaya başladı, kazınca bide baktı ki! Mezar içinde muazzam büyüklükte bir insan cesedi ile, başında yazılı koca bir levha gördü.. Bu levhada şunlar yazıyordu:
- Ben Ad kavminin melikiyim, Tam bin sene yaşadım. Bin orduyla savaştım, hepsini yendim. Bin defa evlendim, ve bin çocuğum oldu. Servetimin sayısını ve sınırını ölçemez oldum. Ama bir gün, devası olmayan bir hastalığa yakalandım. Beni bu dertten kurtarın, ne isterseniz vereceğim dedim. Hatta bütün servetimi vermeyi taahhüt ettim. Yetmiş yedi düvelden doktorlar hekimler getirttim.. Bütün hekim ve doktorlar aciz kaldılar. Bu hastalığa hiçbir çare bulamadılar. Artık ölmek üzereyim. Onun için bu levhayı yazdırdım. Ve son sözüm şudur: Bu dünya beni kandırdı, sizi de kandırmasın. Ben kuvvetime kudretime servetime güvendim, bana bişey olmaz dedim. Ama gördüm ki ben çok acizmişim. Bütün servetim, her şeyim hastalığıma ilaç olmadı. Ben yandım bari siz yanmayın, dünyaya ben aldandım, bari siz aldanmayın..

“Âd kavmine gelince, yeryüzünde haksız yere büyüklük tasladılar ve: «Bizden daha kuvvetli kim var?» dediler. Onlar, kendilerini yaratan Allâh’ın, onlardan daha kuvvetli olduğunu görmediler mi? Onlar, bizim âyetlerimizi inkâr ediyorlardı.” Kur'an-ı Kerim (Fussilet,15)

ALLAH'U TEÂLÂ (CC) Bizleri bu fani dünyaya aldanıp kendisini unutanlardan eylemesin inşAllah..
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Alun 18:16 10.01.20
Dev insân diyince, aklıma Ad kavmi geldi acaba bu fosil onlardan birine mi aitdi.. Tarih gizemlerle dolu.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Logos 18:23 10.01.20
Bulunduğu jeolojik katman 50 milyon yıldan fazlaydı sanırım.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi