Paranormal Varlıklar

Karakoncolos gecesi - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Paranormal Varlıklar>Karakoncolos gecesi
bitter 21:34 28.10.18
Evliya Çelebi, Hatukay Çerkez diyarının Pedsi köyünde cadıların kendi aralarında tutuştuğu savaşa şahit olur. Tarih, hicri 1076 şevvalinin 20. gecesidir. Ortalığın zifiri karanlık olduğu bir vakitte başlayan bu savaş yoğun gök gürültüsü ve şimşekler arasında başlayıp devam eder. Durumu iyice anlamak için Çerkezlere danışan Evliya Çelebi, “Vallahi yılda bir defa böyle karakoncolos gecesi olur, Çerkez oburları (cadıları) ile Abaza oburları göklere uçup ceng-i azim eder, vuruşurlar” cevabını alır. Ardından gördüğü bu manzaradan korkmaması ve temaşayı seyretmesi tavsiye edilir. Savaş altı saat sürer. Uzuvlar, et parçaları ve benzeri şeyler havada uçuşur. Yedi Abaza cadısıyla yedi Çerkez cadısı birbirlerine sarılı vaziyette yere düşerler. Nihayetinde Çerkez cadıları iki Abaza cadısını kanını emerek öldürürler ve cesedini ateşe atarlar. Horozların ötmesiyle birlikte gün aydınlanmaya başlar ve Çerkez cadıları orayı terk eder.


Evliya Çelebi, bu gibi hikayeler hakkında pek çok inkar olduğunu, fakat kendisiyle birlikte bu gibi olaylara şahitlik eden çokça insan bulunduğunu belirtir.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Hal 21:36 28.10.18
Vahset kilik değiştirmiş hükmünü icra ediyor hala Allah'ım tüm zorbalarin gücünü al elinden
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ÖzeDua 23:50 28.10.18
Yani hala cadılar var mı ?
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
bitter 00:29 29.10.18
Evliya çelebi döneminde varmış demek
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
tomurcuk 11:55 09.02.19
Arkadaşlar size yaşadığım bir tuhaflığı anlatmak istiyorum. Yıl 2005, Ankara. Sabah vakti güneş doğdu. Odamın kapısı açıldı fakat benim sırtım kapıya ve odaya dönük. Kapı açıldıktan sonra geri kapatıldı odama birisi girdi doğru kitaplığıma yöneldi ve kitaplığımı karıştırmaya başladı. Ben gözlerimi açıp dönüp bakmadım konuşmadım bile çünkü annem sandım oralı olmadım. Sonra birden arkamdan yorgan kaldırıldı ve yanıma birisi yattı ve yorganı tekrar üzerimize örttü. O anda gözlerim dehşet ile açıldı ve belki yarım saat öyle donakaldım, korkudan kımıldayamadım. İçimden bildiğim tüm duaları okudum ve uyuyakaldım. Daha sonra anneme sorduğumda ben odana hiç girmedim dedi. Saldırıya uğramadım bu durumda sadece her gün rastlanılan birşey olmadığı için çok kortum. Musallat durumu değil saldırıya hiçbir zaman uğramıyorum ve uğramadım. Cinlerbenle iletişim haline geçebiliyor fakat birdaha olmadı böyle bir durum. Sizce anlatmak istediği neydi ya da ne aradı? Siz de buna benzer bir durum yaşadınız mı hiç karabasan durumundan bahsetmiyorum.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sakaryalı 13:37 09.02.19
Olaya şahitlik dendiğine göre, fiziksel şahitlik söz konusu, mana alemi değil? Yanlış mıyım?!
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Arda 17:49 20.06.19