Paranormal Varlıklar

Moğol ölüm solucanı - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Paranormal Varlıklar>Moğol ölüm solucanı
Mube 21:17 27.07.19
DEV MOĞOL ÖLÜM SOLUCANI
* Son zamanlarda bilim adamları arasında Moğolistan çöllerinde yaşayan tehlikeli bir canlıların varlığı tartışma konusudur.

* 4 adım boyundaki bu yaratıklar ansızın yüzeye çıkarak ani bir hareketle avlarını öldürmektedirler. Avları arasında insan da vardır. Bunu nasıl yaptıklarını kimse bilmiyor. Bazılarına göre avlarına ölümcül bir zehir tükürmektedirler. Bir kısım araştırmacılara göre ise güçlü bir elektrik akımı saçarak düşmanlarını öldürürler. Her iki durumda da topraktan aniden çıkıp uzun mesafereleri aşarak bu işi yapabildikleri anlatılır.
Batılı kriptozoolojistler (bilinmeyen canlıları araştıran alimler) bu canavarlara kısaca ‘Moğol Ölüm Solucanı’ demektedirler.

* Önceleri efsane olarak kabul gören bu varlıkların yaşadıklarına dair ortaya çıkan yeni deliller araştırmacıların bu konudaki fikirlerini değiştirmiştir.
Ivan Mackerle bu canavarları araştıranlar içerisinde en meşhur olan kişidir. Ciltler dolusu tanık beyanı ve garip ölüm vakıalarının raporlarını değerlendirdiğinde Mackerle bu soluncanların varlıklarını efsaneden fazlası olduğu sonucuna varmıştır.
Mackerle, bölgeye yaptığı gezi sırasında yerli tercümanının kendisine, “çocukluğu sırasında çöle gelen araştırma ekibinden Batılı bir jeologun yere kazık çakarken aniden düşüp öldüğünü ve daha sonra kumun içinden şişman bir soluncanın çıkarak olay yerinden uzaklaştığını gördüğünü” anlattığını söylemektedir.

Olgoy Korkoy (Moğolca: Олгой-Хорхой, "Olgoy Horhoy"), Moğolların çölde yaşadığına inandıkları devâsa bir solucan görünümündeki canavardır.
Bir çöl canavarı olduğu düşünülen bu yaratığın varlığı ispatlanamamıştır. Fakat Moğol halkının büyük bir kısmının bu canlının gerçekten var olduğuna inandıkları bilinmektedir.

Gobi çölünün kızgın kumlarının altında yerli Moğolların bile ismini ağızlarına almaktan korktukları yaratığın dikenleri ve kızıl kahverengi bir görünüşü olduğu söylenir. Eğer onları anmaları gerekiyorsa, bu yaratıklara ‘Allghoi khorkhoi’ diyorlar. Bu kelimenin anlamı “bağırsak solucan”dır. Şişko ve kırmızı renkli yılana benzeyen bu yaratıklara ineğin bağırsağını anımsattıklarından bu isim verilmektedir.Bu varlıklara ilişkin filmler çekilmektedir. Hatta bilgisayar oyunlarında bir kendilerine yer bulabilmektedirler.

Moğol Göçebelerine göre bu canlılar her şeyi yeşile çeviren asitli bir sıvı çıkarmaktadırlar. Bu sıvı öylesine zehirlidir ki temas halinde ölüm ani ve kaçınılmazdır.
1990 senesine kadar Moğolistan Sovyetlerin kontrolü altında ulaşılması zor bir ülke olduğundan bu yaratıklar hakkında Batılı araştırmacıların bilgileri bulunmamaktaydı.

Asit kustuğu veya uzaktan elektrik boşalmasına benzer bir etki ile zarar verebildiğine inanılır. Boyunun 2 ile 5 metre arasında değiştiği söylenir. Kurak ve özellikle kumlu bölgelerde yaşar. Çünkü asıl hareket kabiliyetini kumda sağlayabilmektedir. Haziran ve Temmuz aylarında daha çok görüldüğü söylenir. Kış aylarında ise yeraltında uykuya yattığı öne sürülür.
Bir kısım araştırmacıya göre Gobi Çölü solucanların yaşayamayacakları kadar sıcak bir ortamdır. Kimilerine göre anlatılan yaratıklar kum kertenkelesi olmalıdır. Baskın görüşe göre ise bu canavarlar henüz keşfedilmemiş bir tür yılandır.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
fetih5844 16:44 20.12.19
Vay be - ilk kez duydum
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Gunes1453 15:20 14.03.20
Yeraltı canavarları filmi bu yaratıkları anlatmış demekki
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up