Paranormal Varlıklar

Feejee Mermaid - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Paranormal Varlıklar>Feejee Mermaid
Arma 02:13 18.01.22
Feejee Mermaid neydi?

1840’lı yılların başlarında rengarenk bir koleksiyona ev sahipliği yapan New York’taki Amerikan Müzesi’nde ilginç bir olay gerçekleşti. İnsanlar toplanıp Feejee deniz kızını görmek için adeta birbiriyle yarışıyordu. Deniz kızı efsanesi yüzyıllar boyunca insanları büyüleşmişti. Yakın tarihimizde Kristof Kolomb dahi Yeni Dünya’yı keşfederken Hispaniola yakınlarında yüzen deniz kızları gördüğünü iddia etmişti. Deniz kızı efsanesi, 19. yüzyılın başlarında Japon denizciler tarafından ele geçirildiği bildirilen yarı insansı yarı balık 3 metre uzunluğunda mumyalanmış bir yaratığın ortaya çıkmasıyla sansasyonel bir dönüş yaptı. Bu ilginç yaratık Hollandalı tüccarlar tarafından hemen Avrupa’ya götürüldü. 1822 yılında Amerikalı denizci Samuel Edes tarafından 6.000 dolarak satın alındı ve 1842 yılında P.T. Barnum satın alana kadar sürekli el değiştirdi. 19. yüzyılda Güney Pasifik balıkçıları, ülkelerini ziyaret eden denizcileri etkilemek için balık kuyrukları ve maymun gövdelerini bir araya getiriyordu. Meraklı Avrupalı koleksiyoncular ise bu tür yaratıkların gerçek olabileceğine inanmak istiyordu.Küresel keşif çağında her gün yeni bir balık türü tanımlanmaktaydı. Bu hayvanlar alışılmadık özelliklere sahipti. Avrupalı insanlar, denizde keşfedilen garip yaratıklar gerçekse deniz kızlarının da gerçek olabileceğine inandılar. 19. yüzyılda Avrupa ve Amerika halkı Charles Darwin’in evrim teorisiyle ilgilenmekteydi. Kamuoyu uzun bir süre insan-hayvan ayrımı ve insanlığın evrimi gibi varoluşsal sorunlarla meşguldü. Haliyle ortam; yarı balık yarı insan hikayesine inanmak için oldukça müsaitti. Bu sırada sakallı kadınlardan korkutucu kurt adamlara kadar çeşitli “eğlence” unsurlarının bulunduğu Barnum müzesi çok popülerdi. Müzeye Feejee deniz kızı getirildikten sonra müzeye olan hayranlık biraz daha arttı. Barnum, küçük el ilanları dağıtarak deniz kızına olan ilgiyi devamlı canlı tutuyordu. Ancak Barnum Müzesi’ndeki sergiden sonra bu garip yaratık bir anda ortadan kayboldu. Bugün, dünyanın en ilginç kriptozoolojik eseri keşfedilmeyi bekliyor. Henüz kimse nerede olduğunu bilmiyor…
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Tarkovski 23:58 18.01.22
Bunlara inanan bi toplum var yeryüzünde gidişat korkunç..
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Pen2x 00:14 19.01.22
Yok denemez ama mevzu karışık

Book of eden de 99 düşmüş melekden bahsedilir, bunlar şeytan ve 98 yardımcısıdır. Bunlar daha sonra dünyaya yerleşirler, o zamanlarda şeytanlar açıktan görünüyordu.
Kabil kabileden kovulunca şuanda bildiğimiz çin bölgesine yerleşti orda bir imparatorluk kurdu. O zaman Kayıp kıta atlantis dediğimiz bölüm daha kaybolmamıştı.
Bu şeytanlarla insanların çocukları nefilim dediğimiz dev insanlar oldu. Ayrıca bu konu toha(tevrat) dada anlatılır. Bu şeytanlardan ve balıklardan mermaid benzeri garip yaratıklar peyda oldu.

Bunlar hepsi farklı ilahi kitaplarda geçmiş olmakla beraber hep şeytandan bir melekmiş gibi bahsedilir, ona dikkat etmek gerek.
Sonra bu nefilimler insanları yiyerek beslendiler, dünyada vahşet götürdü fln derken bu işe bir dur diyen bir olay sonrasında cinniler ve şeytanlar dünya üzerinden kovuldular. Vede daha önce şeytanlar ve cinniler arşa alaya çıkıp bazı ilahi bilgiler edinebiliyordu, onların çıkışı da yasaklandı.

Kuran Adem aleyhisselam dan sonra nuh peygamberi anlatır aradaki bu olayları anlatmaz. Aradı bu bölümler eski ilahi kitaplarda yazıyordu ama artık neyin ne olduğu belli olmadığı için anca genel bilgi amacıyla okuyup öğrenebilirsiniz.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
yakupcelebi6778 09:51 30.01.22
Allah bilir bellki de Allah deniz kizini yaratmistir.Ayni sahmeran efsanesi gibi.Hatta sahmeran efsanesinde ki o sahmeran i bulan cocugun Danyal Peygamberin oglu oldugu soyleniyor.Sahmeran hikayesi uzundur internette bulabilirsiniz.II.Abdulhamid han'da bu konuda bulmak için çalışmalaar yapmışlarrır hatta lahiti actiklarinda govdesi insan gocdesinden asagisi yilan seklinde bir yaratik bulmuslar bunuda insanlara bir sure sergilemislerdir.Sahmeran mi yoksa onun yilanlarindan başka bir maran cinsi mi tam net değil.Yani deniz kızı diye birşey de olabilir.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi