Paranormal Yetenekler

karmanın efendileri kimdir? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Paranormal Yetenekler>karmanın efendileri kimdir?
SiLence 17:08 31.01.17
Karmanın Efendileri

Karmanın Efendileri kimlerdir ve neden karmik borçlarımızı temizleyebilmek için bize şimdi yardım ediyorlar? Bu varlıklar hakkında çok az yazılmıştır; Hindistan’da ki yazılarda ve eski Yahudi akitlerinde onlardan bahsedilir. Yahudilikte onlara, “Lipika” yani “hayatın kitabını kayda alan melekler” denirdi. Hiristiyanlığın kaynağında da karma ve reankarnasyon kavramları vardır ve hiristiyanlar ilk zamanlarda Karmanın Efendilerinin farkındaydılar. Budizm’de ve Hinduzm inançlarına göre, karma kişinin yaptıkları ve duygularının karşılığında aldığı ödül ve cezanın direk bildirimidir. Yapılanlar bir sonraki vücut bulmada ruha döner; iyi ve kötü için “ne ekersen, onu biçersin”. Karmanın bu yasası oldukça korkutucudur. Yaptıklarımız genelde sert bir şekilde bize geri dönecektir ve hayat kaçınılmaz olarak acı çekmektir. Karmanın Efendileri yargılar ve cezaya karar verir ve bunun temyizi yoktur. Bu felsefelere göre kişinin yapması gereken tek şey, olumlu ya da olumsuz olarak dersini tamamlamak ve daha fazla karma oluşmasına izin vermemektir. Karma devam ediyorsa, yeniden dünyaya gelinmesi zorunludur.


Sofu Hindular, başkalarını iyileştirmeyi reddederler çünkü yaparlarsa, o kişinin karmasının kendilerine bağlanacağından korkarlar. Başka birini iyileştirirlerse, o kişinin karmasına müdahale ettiklerini ve o acının tamamlanabilmesi için bir başka yaşamda tekrar çekilmesi gerektiğini düşünürler. Calcutta’da açlıktan ölen ya da sokaklarda ölmek üzere olan insanlara yardım edilmez, çünkü o kişilerin istemiş oldukları kadere müdahale edeceklerine inanırlar. Benim anlayışıma göre iyileştirme ve karmada, eğer bir insanın yardıma ihtiyacı varsa, iyileştiren sadece Tanrıça’nın isteği doğrultusunda doğal bir kanaldir. Hinduzm, yeniden doğum çemberinin tamamlanmasında ısrar ederken, Budizm daha yumuşak ve sevecendir. Budizm’de inanış, dünyanın nasıl yürüdüğünü, zihin ( zihin beden, zihin ağı) nasıl karma yarattığını ve tüm gerçekliği anlamak, insanı ilizyonlardan bağımsız hale getir ve çarkın devam etmesinden kurtarır. Bu nihai hedeftir ve “enlightenment”/ aydınlanma adı verilir. İlk Theravada Budizm inanışında, bir insan aydınlanmaya ulaştığında “Parinirvara”ya ulaşır; bu boşluğun / hükümsüzlüğün yokluğu anlamına gelir ve artık o kişi bir daha dünyaya dönmez. Mahayanna Budizmi ise “Bodhisattva” kavramını getirir; bunun anlamı aydınlanmaya ulaşan geri dönüp, başkalarının özgürlüğe kavuşmasına yardım etmeyi seçebilir. Herkes gidene kadar, kimse dünyayı sürekli olarak terk etmez. Mahayanna Budizm’ine göre yaptığı öğretiye bakılarak, İsa mutlaka Bodhisattva idi. Bu kitaptaki teknikler Budist olmasada, her kişinin karmasını serbest bırakabilmesi için yol göstermektedir.


Yahudilikte, Karmanın Efendileri ile yapılan çalışmanın çok bilindik bir örneği vardır; Yahudiler, her yeni yılın sonbahar ekinoksunda ( =günün geceye eşit olduğu zaman) “Rosh Hashanah” adı ile kutlamalar yaparlar. Bunun anlamı herkesin Akashic kayıtlarının ya da ruhun yaşam kitabının açılmasıdır. 10 gün boyunca kitap açıktır; Tanrı ve kaydeden melekler, insanların hayatını inceler ve gelen yıl için kaderlerini tayin ederler. Bu 10 gün içinde herkesin karması yazılır; ama halen üzerinde değişiklik yapılabilir durumdadır. Yeni yıldan 10 gün sonra (Yom Kippur’da), kitap tamamlanır. Kişinin kaderi mühürlerin ve artık geri dönülemez. Yahudilikte, yasalar üzerindeki tartışmalar ve yargılar, karma yargılarıdır ve oldukça sert olabilir.

Karmanın Efendileri, melekler aleminin üyeleridir. Onlar da, bizim Öz ve Tanrıça Ben’lerimiz gibi melektirler. Onların “diğer taraftaki” görevleri; hangi şartlarda karmanın tekrar etmesi ve yaşam süresinde iyileştirme şansı verilmesi gerektiğini belirlemek ve hayatımızı buna göre şekillendirmemize yardım etmektir. En olumlu varlıklardır ve ruhsal büyümemize, gelişmemize yön verirler. Nasıl görünmüş olurlarsa olsunlar – sert ya da dostça- her zaman bizim yararımıza ve iyiliğimize çalışırlar. Kim olduklarını ve ne yaptıklarını bildikten sonra, onlara “Karmanın Melekleri”, “Karmanın Ruhları” da denebilir. Nasıl adlandırırsanız adlandırın, bunu büyük bir saygı ile yapmalısınız. Çok güçlü varlıklardır; gelmelerini isteyin ama talepkar olmayın. Onlarla hiç tartışmayın ve her zaman teşekkür edin. Eğer bir şey yapmanızı isterlerse, bunu ciddi olarak dikkate alın. Eğer size “hayır” derlerse, bunu kabul etmeniz gerekir. Onların varlıkları ve hayatımızı değiştirme yetenekleri ile dalga geçmeyin.

alıntıdır ...sevgimiz ışığımızdır saygılar...

karmanın efendileriyle çalışma...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Drogo 14:48 20.03.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tuana 12:54 21.04.17
PayLaşım İçin TeşekküRLeR..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Anka58 08:37 19.05.18
Reenkarnasyon yoktur. Olsa idi dünyada Adem ve Havva’dan başka kimse olmazdı.( çoğalma olmazdı) Ölünün yeri berzah alemidir. Ayeti kerimeye göre ordan dönüş yoktur. Cinler ıateşten( enerjiden) yaratılmaları nedeniyle ışık hızına yakın titreşirler, Bu hızın zamanı yavaş akar. Bizim gibi 50 yıl ömrü olan bir cin, bu ömrünü bize göre 1000-1500 yıl gelen bir zamanda kullanabilir. (Relativite) Şeytan türü cinler insanlarda görev aldıklarından, görev aldıkları insan ölünce başka bir insanda görev alırlar, görev aldıkları insanların bileğilerini kullanarak ben eskiden şurda yaşadım. İsmim şuydu, sonra şurda yaşadım şeklinde, araştırıldığında doğru çıkacak bileğileri vererek insanları karmaya inandırmaya çalışırlar. (Doğrusunu Allah bilir)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 08:55 08.06.18
Sayın SiLence, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi