Paranormal Yetenekler

Cinler İnsanları Nasıl Aldatır? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Paranormal Yetenekler>Cinler İnsanları Nasıl Aldatır?
SiLence 17:13 31.01.17
Cinler İnsanları Nasıl Aldatır?
Cinlerin sihir ve büyü ile olan ilişkisinin insana etkileri var mı? Varsa nasıl?

Cinler insanı çeşitli şekillerde aldatırlar, onların şüpheye düşmelerine, imanlarında ve inançlarında yanlışa kaymalarına sebep olurlar.

Zaten başta şeytan olmak üzere, Müslüman olmayan cinlerin var oluşlarındaki hikmet, insanları hak yoldan uzaklaştırmaktır. Özellikle taklidî olarak, anadan-babadan duyma bir imanla inancını devam ettirmeye çalışan kimselerde bu etki daha fazla görülür. Bu şekilde cinler, insana vesvese vererek aldatmaya çalıştıkları gibi, başka yollarla da bu faaliyetlerini sürdürürler.

Cinlerin insanlara yaptıkları diğer bir olumsuz etki de, insanlarla yapmış oldukları temas sırasında gerçekleşir. Bunlardan en başta geleni sihir ve büyüdür. Gerek sihirde, gerekse büyüde cinlerin büyük payı vardır. Böyle hileli işleri yapan kimseler, cinlerin birer oyuncağı ve kuklasıdır.

Cinlerle ilişki haline olanlar cinlerle devamlı şekilde işbirliği halindedir. Bu kişilerin, işlerini devam ettirmekte en büyük yardımcıları cinlerdir. Sihirbaz ve büyücülere yardım eden kötü karakterli cinler, insanların onlara inanmaları ve yapılan gösterileri hayretle karşılamalarından dolayı arzu ettikleri emellerine kavuşmuş olurlar.

Ruh çağırma: Cinler, ruh çağırma sırasında çağrılan kimsenin kılığına girerek oradaki toplulukla alay ederler. Bazen de peygamberin veya büyük bir velinin ismini kendilerine takarak dine aykırı konuşurlar. Böylece dinî bilgiden mahrum bazı saf kimseleri sapkınlığa sürüklemiş olurlar.

Gaybdan haber verme: Cinler ruhanî varlık olduğu ve bünyeleri her türlü şekle girmeye uygun bulunduğu için hareket kapasiteleri bizden yüksektir. Bazen gökyüzüne de çıkabilirler. İşte kötü cinlerin bir kısmı, Cenab-ı Hakk'ın gelecekte meydana geleceğini takdir ettiği şeyleri merak ettiklerinden, fırsat kollayarak öğrenmeye çalışırlar. Melekler ise dünyaya yakın bir âlemde Allah'tan aldıkları haberleri kendi aralarında konuşurlarken, cinler bu bilgilerden bazılarını işitirler.

Bu şekilde çalabildikleri bilgilere kendileri de bazı ilaveler yaparak kâhinlere ulaştırırlar. Kâhinler de, cinlerin aracılığıyla öğrendikleri gelecekle ilgili bu bilgileri insanlara aktarırlar ve bunu cinlerden öğrendiklerini söylerler. Sonuçta insanlar, Allah'tan başkasının da (cinlerin) gaybı bildiği inancına kapılarak aldanırlar. Bu durum Peygamberimizden önce çok yaygındı, ancak Peygamberimizden sonra, onun bir mucizesi olarak cinler Allah tarafından engellendi.

Cinlerin, insanları aldatmalarının değişik bir şekli de, İslamdan önce, cinler putların içine girer, insanların kendilerine tapmalarını sağlardı. Mekke'nin fethinden sonra Uzza isimli putu parçaladıklarında, içinden siyah kadın suretinde bir cinniye çıktı. Halid bin Velid (r.a.) onu iki parça etti. Bunun üzerine Peygamberimiz (a.s.m.), "Uzza putuna tapılıyordu.

Bundan sonra artık ona tapınan olmayacak" buyurdu. İşte cinlerin insanlarla bu derece uğraşması ve onları aldatması sebebiyledir ki, Cenab-ı Hak bir ayette, "Ey cinler topluluğu, siz, insanlardan bir çoğunu aldatarak kendinize bağladınız" buyuruyor. Ayetin devamında insanları aldatan cinlerin ve cinlere uyan insanların; iki grubun birden cehennem azabını hak ettikleri açıklanıyor.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Drogo 14:47 20.03.17
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İlkcan 09:30 10.04.17
Tuana 14:07 21.04.17
PayLaşım İçin TeşekküRLeR..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
acar 14:04 24.04.17
yuregınıze emegınıze saglık allah razı olsun sılence kardesım

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
007 10:13 25.05.17
Bu güzel Paylaşım için teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 08:55 08.06.18
Sayın SiLence, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ferah41 14:43 26.08.18
Nur28 01:47 15.09.18
Rabbim kötüsünden korusun cümlemizi.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Ketum 01:52 15.09.18
1 2