Paranormal Yetenekler

Şeytanın Yarını Bitmez - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Paranormal Yetenekler>Şeytanın Yarını Bitmez
SiLence 21:40 31.01.17
NE ZAMAN HAYRA YARAR birşeyler yapmaya girişsek önümüzde ‘küçük’ bir engel beliriverir. Hayırlı bir işe başlamaya mı niyetlendik o engel yüzünden teşebbüsümüz daha başlamadan akim kalır. Zira içimizde bir ‘yarın’cı saklıdır. Rabbimizin rızasına uygun bir işe niyetlenir niyetlenmez bu ‘yarın’cı bizi erteleme kuyularında boğdurur.

Herkes kendi ömründe ve de gündelik hayatında bu ‘yarın’cının bir dizi icraatını sanırım bir çırpıda sayabilir. Kaç hayırlı fiil ‘yarın’a ertelendiği için yaşanmamış; kaç hak söz ‘yarın’a saklandığı için hiçbir zaman söylenmemiştir kimbilir?

Nefsin hoşuna giden işlerde ‘hemen şimdi’ci olan şeytan hakikat ve hayr karşısında hep ‘yarın’cı olmuştur. "Sonra yaparsın." "Yarın başlasan da olur." "Bir gün muhakkak." "İlerde ben de düşünüyorum."

Hayatımıza şöyle bir baksak bu ‘az sonra’ların ‘yarın’ların ‘ileride’lerin faturasının hayli kabarık olduğunu görmemiz zor olmayacaktır. Şeytanın ‘az sonra’ kalkıp kılmak üzere bizi edadan alıkoyduğu sabah namazlarının sayısı acaba yüzlerle mi binlerle mi ifade edilebilir? ‘Az sonra’ kılayım derken alelacele ‘son dakika’ya sığıştırılan sair namazların sayısı acaba kaç bini bulur?

Namazla ilgili ertelemeler şeytanın hayır ve hak karşısındaki ‘yarın’cılığının bir örneği yalnızca... Kulluğun şanına yakışan sair görev fiil ve haller de hesaba katılınca şeytanın ‘yarın’a erteleyerek bizi hepten alıkoyduğu hayır ve hak sayısı herhalde milyonları bulacaktır.

Bu ertelemenin sonuçlarını yalnız kendi dünyamızda da görmüyoruz. Ubudiyet görevlerini ‘yarın’ yapacak olan; ama o ‘yarın’ gelmeden bu dünyadan göçen ne çok insan var!

Çokları üç gün sonra yaşıyor olacağının garantisi olmadığı halde ubudiyet borcunu ‘ihtiyarlık günleri’ne erteliyor sözgelimi. Birçok insan ‘ileride örtünmek’ düşüncesiyle birlikte bugün tesettürsüz geziyor. Daha en başta ubudiyet çizgisinde karar kılanlara ise "Daha yaşın genç. İleride yaparsın" deniliyor.

Oysa ölümün yaşı yoktur. Hayat apartmanının ne zaman yıkılacağına dair bir tarih kaydı kimsenin elinde yoktur. Bir dakika sonra ölmek yüz yıl yaşamak kadar hatta ondan da fazla mümkündür.

Ne var ki şeytanın ‘yarın’ı bitmez. Ne zaman ‘asıl vazife’ aklımıza düşer ne zaman kalbimiz iman ve ubudiyet arzusuyla hüşyar olur şeytan hiç bitmeyen ‘yarın’lar sunar önümüze.

Gariptir ubudiyet yoluna girecek olduğumuzda bin türlü ‘yarın’lar sunan şeytanın ubudiyete sığmayan fiillerde tek bir ertelemesi bile yoktur. Bizi gaflete atan duygularımızı dünyanın fani yüzünde boğan onca şeyi asla ‘yarın’a ertelemez şeytan. Bir kez olsun "Bugün Kur’ân’ını oku televizyonu yarın seyredersin" demez. Bir kez olsun "Bugünün şükrünü yap da ‘Piyasa durgun’ şikayetini yarına sakla" dediği yoktur. Bir kez olsun "Şimdi namazını kıl da haberleri yarın öğrenirsin" dememiştir.

Çünkü elimizde olan yegâne zamanın şimdiki zaman olduğunu şeytan da bilir. Bildiği için ubudiyet görevlerini gelmemiş bir ‘yarın’a erteleterek kandırır bizi. Böylece esasen Allah’a ibadet için verilmiş hâzır zamanı kendisi için kullanıma hazır hale getirir. Sonra da o hâzır zamanda gaflet sefahet veya dalâlet derelerine sürükler bizi.

Resul-i Ekrem (a.s.m.) "Erteleyiciler helâk oldu" buyururken bizi işte bu şeytanî tuzağa karşı uyarıyor

(Sevgimle kal)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Drogo 14:22 20.03.17
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tuana 13:28 07.06.17
tuna49 02:30 05.03.18
Havasokulu 08:55 08.06.18
“Övünemedim erkekliğimle,siyahı nur kılan, üstünde ayet taşıyan ve giysisi arş'a konuk olan kadını görünce.”
Cahit Zarifoğlu
Ahzap suresinde tesettür ayeti indiğinde kadınlar hurma bahçesinde hurma topluyorlardi. Ayeti duyduklarında eteklerinde ki hurmaları döktüler. Daha sonra da bezleri bedenlerine sarıp, evlerine koştular. Eve gidelim sonra düşünürüz demediler. Daha yeni indi ayet demediler. Hurmalar helak olur demediler. İşittiler ve itaat ettiler. Rabbim vallahi senden gelen her şeye razıyım. Beni öyle bir tevekküle ulaştır ki, senden başkasını işitmeyeyim, senden başkasına itaat etmeyeyim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Hud 23:23 28.04.19
ÇOK önemli bir detay yarın yarın diye kaç milyar insan gitti. Teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1453 22:14 18.07.19
Cok dogru o nedenle hayir işi uzatmayin derler ama gercekten uzadigi zman mutlkqa bi bitis yasaniyor tecrubemle sabitlendi malesef

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi