Parapsikoloji & Spiritüalizm

Bilokasyon Nedir ? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Parapsikoloji & Spiritüalizm>Bilokasyon Nedir ?
Tuana 00:53 25.03.17
Bilokasyon olayları metapsişik konuların en ilgincidir. Mistiklerde, hastalık hallerinde, psikolojik depresyonlarda, normal hayat içerisinde gözlenmiştir. Dört kısma ayrılır.

1- Tamlık duygusu; El, kol, ayak, parmak gibi kesilmiş uzuvların his olarak varlıklarını devam ettirmeleridir. Kolu kesilen bir kimse, uzun süre kolunun varlığını hisseder. Bir tür görünmeyen seyyal kol vardır ve bir çok duyumları alır. Yarım felç olayların da da bu duruma rastlanır.

2- Sujenin şuurlu olarak kendi fantomunu görmesi ( Otoskopi olayı ) ; Uyku, ateşli hastalık,baygınlık ve zehirlenmeleri müteakip bazı kimseler kendi fantomlarını, dublelerini görürler. Bu duble şuurlu değildir. Şuurlu olan bedenli olan kendisidir.

3- Şuurlu olan fantomun oluşumu; Bu dedubluman olayıdır. Bedende hayatiyer azalmış, şuur hali ortadan kalkmış, zeka ve etkenlik dubleye geçmiştir.

4- Canlı bir kimsenin veya bedenini terk etmiş varlığın üçüncü şahıslara görünmesi; Burada duble mekan içerisinde seyehat etmektedir. Bu olaya teleportasyon ( uzağa taşınma, nakli mekan ) da denir.

Teleportasyon olayında iki durum vardır;

1- Beden dublesi ile uzağa gitmek

2- Doğrudan bedenin çok kısa süre içinde başka yere taşınması ki, demateryalizyon tarzında olur. Bu yetenek insan varlığının ileri tekamül evlerinde kullanacabileceği saklı bir yeteneğidir. Doğa yasaları dahilinde oluşur.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 11:24 21.04.17
Paylaşım için teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up