Parapsikoloji & Spiritüalizm

Kara Dedeler !!! - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Parapsikoloji & Spiritüalizm>Kara Dedeler !!!
Hovardas 11:56 05.04.17
Kara Dedeler !!!
1989 yılının ocak ayında bir haber ajansı gazetelere k... in d... köyünde, köylülerin hava karardıktan sonra "cin benzeri" esrarengiz yaratıklar gördükleri için saat beşten sonra korkudan sokağa çıkamadıklarıyla ilgili bir haber geçti. haber tüm gazetelerde küçük puntolarla önemsiz bir haber olarak yayınlandı.
aynı günler haber,yeni okul mezunu genç gazeteci h.b nin dikkatini çekti ve olayı yerinde araştırmak için k... in d... köyüne gitti. köyde konuştuğu ve filme aldığı herkes birtakım yaratıklar gördüğünü iddia ediyor ve akşam saat beşten sonra kesinlikle sokağa çıkmıyorlardı. herkesin gönülden inanarak korkuyla anlattığı esrarengiz olaylar genç gazeteciyi köyde kalmaya teşvik etti.
*
tam on bir gün süreyle köyde kalan gazeteci olağan üstü hiç bir olaya rastlamayınca yanında getirdiği video kamerayı köydeki 14 yaşında bir çocuğa bırakarak köyden ayrılmaya karar verdi. çocuk, eğer köyde olağandışı bir şey olursa kamerayla kaydedecek, daha sonrada kasetleri gazeteciye verecekti.
genç gazeteci, köyden dönüşünden üç gün sonra gece yarısı, sivil giyimli dört jandarma tarafından istanbul daki evinden, köyde kayıt yaptığı kasetleriyle birlikte alındı ve k... in l... ilçesinin jandarma komutanlığına getirilerek bizzat bölgedeki jandarma komutanı kıdemli yüzbaşı a.s. tarafından sorgulandı. bu sorgulama kamerayla kayıt edildi... sorgulamanın sebebi d... köyünde üç hanede, video kamerayı bıraktığı çocuk da dâhil olmak üzere toplam 7 köylü kısmen
parçalanarak öldürülmüş, evlerin birinin duvarına ise kan kullanılarak h.b nin ismi arapça alfabeyle yazılmıştı...
olay büyüyerek halk arasında korku, kargaşa ve paniğe sebep vermesin diye bir cinnet olayı gibi köylülere anlatıldı ve örtbas edilerek, cenazeler sadece köylülerin ve jandarmanın katılımıyla büyük bir gizlilikle köy mezarlığına defnedildi.
köylülerin çoğu bu olaydan sonra köyü terk ettiler.
sorgulandıktan sonra serbest bırakılan h.b.nin üzerindeki tüm giysiler(iç çamaşırları ve çorapları dâhil),botları, çantası ve not defteri 3 şubat 1989 salı günü , d...lar köyünün arkasındaki ormanda terk edilmiş olarak bulundu.
gazeteci h.b.nin ismi ise kayıplar listesinde kaldı...

yüzbaşı a.s. olaydan bir sene sonra 1990 yılında psikolojik bir rahatsızlıktan dolayı malulen emekli olarak istanbul'a yerleşti ve tedavi görmeye başladı.
2006 yılında ise henüz 59 yaşındayken, girdiği bir bunalım sonucu kendisine ait tabanca ile başına bir el ateş ederek intihar etti.
babasının ölümünden sonra yüzbaşı a.s'nın özel kasasını açan kızı s.f, kasada üç adet büyük zarf buldu. zarfların bir tanesinde siyah beyaz fotoğraflar diğer ikisinde ise kayıp gazeteci h.b.ye ait bir not defteri, 1989 yılına ait gazete kupürleri ve üç adet video kaset vardı.
kasetlerin üzerinde yazan tek şey; karadedeler olayi 1989'du.
ilk video kayıtları gazeteci h.b.nin köylüler ile röportajını, ikincisi ise h.b.nin babası tarafından sorgulanmasını içeriyordu.
üçüncü ve son video ise köylü çocuğun çektiği görüntülerden oluşuyordu. bu son videoyu seyretmeye başladığı ilk on dakikadan sonra korkudan kanının damarlarından çekildiğini hissetti.
yirmi ikinci dakikadan sonrasını ise seyredecek cesareti bulamadı kendinde.

s.f 'nin şoku atlatması 2008 yılının ortalarına kadar sürdü ve bu arada mali sıkıntıya düşerek daha önce kimseye bahsetmediği kasetleri 2009 yılının mart ayında satmak zorunda kaldı.

hâlâ montaj aşamasında olan ,yarı belgesel niteliğindeki "karadedeler olayi" isimli film, bu üç kasetten oluşuyor. biz kasetlere hiç bir ekleme yapmadık, sadece uzun olan ve yıpranmış bazı bölümlerini çıkartarak, filmin devamlılığı sağlamak amacıyla her üç videodaki olayları kronolojik sıraya dizdik.
filmin orijinal görüntülerine ilave olarak, karadedeler olayi'nin geçtiği köye gittik ve bugün bile korku ve ürpertiyle bahsettikleri olaya tanık olmuş köylülerle röportaj yaptık. tüm bu görüntüleri de filmde bulacaksınız.
ayrıca ailelerinden gelen istek üzerine görüntülerde yer alan bazı kişilerin yüzlerini gizledik ve isimleri sadece harf olarak belirttik.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 12:43 05.04.17
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] bu konu da bize yorum yapacaktır.@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] paylaşım için teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Alexandra 13:06 05.04.17
Kırklarelinin Davutlu köyü . @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] abla bu olayda muhtarlik boyle bir şey diyor ama yaşanılan olaylar da doğru . Bazıları o zaman köyde bulunan eşkiyalar o insanları öldürdü diyor ama kaset kayıtları vs var . Gazetecinin cesedinin bulunamaması görüntüler felan cinlerin bulunduğu bir köy işte

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Hovardas 13:47 05.04.17
Bende korkularımın üzerine gidiyorum bu ara gördüğüm şeyden korkmamda görmediğimden ödüm kopar @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] teşekürler @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 13:55 05.04.17
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Bunu tecrübe edebilir misin? @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 14:08 05.04.17
Ak sakallı dede isteriz @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Hovardas 14:09 05.04.17
Yok nerde bende o yürek, tecrübe falan aklımdan olurum. Ben normalde bu üç harfin yanyana gelmesinden dahi ürküyorum. Hep başkanın yüzünden niye foruma gelmiyorsun dedi korkuyorum dedim dinlemedi @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Hovardas 14:10 05.04.17
HeartLess Nickli Üyeden Alıntı:
Ak sakallı dede isteriz @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Aksakallı görürsem zaten ışığa yürürüm @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 14:14 05.04.17
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]


Ben bu gece deneyeceğim. Yarın gelemezsem sebebi bu konudur

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 14:15 05.04.17
Konuların çok dikkat çekici başkanım Lilith'den sonra bu konu daha da dikkat çekti

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2