Parapsikoloji & Spiritüalizm

Rüyalarınızı Kontrol Etmek İstemez misiniz? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Parapsikoloji & Spiritüalizm>Rüyalarınızı Kontrol Etmek İstemez misiniz?
SiLence 00:12 03.05.17
Rüyalarınızı Kontrol Etmek İstemez misiniz?"Eğer hayatımızın üçte birini uyuyarak geçirmek zorundaysak, o halde neden rüyalarımızda da kendi irademizle yaşamayalım?"
Dr. Stephen LaBerge

Uykuya daldıktan sonra farklı uyku aşamaları arasında gidip geliyoruz. Bu durumun ana sebebi, beyin dalgalarımızda meydana gelen frekans değişimleri.
REM (hızlı göz hareketi) evresi esnasında, gözlerimiz göz kapaklarımızın altında ileri geri hareket eder. Bu hareketleri belirleyen etmen, gördüğümüz rüyada nereye baktığımızdır.
Uykuya daldıktan yaklaşık olarak 90 dakika sonra REM evresine geçiyoruz.
Yetişkin bir insanın uyuduğu saatlerin %20-25 kadarı REM aşamasında geçiyor.
ilim adamlarına göre, rüyalarını kontrol edebilen insanların en genel özellikleri:
yaratıcı problem odaklı ve sorumluluk sahibi olmalarıdır.

Eğer bu özellikler sizde yoksa üzülmeyin çünkü bazı yöntemleri takip ederek herkes rüyalarını kontrol edebilir.

Yapmanız gereken en önemli şey: Rüyalarınızı hatırlayın.

Geçmişte gördüğünüz rüyaları hatırlamak, size rüyalarınızda sürekli olarak karşılaştığınız temaları keşfetme şansı verecektir. Örneğin bu iş için bir not defteri ayırabilirsiniz; uykudan uyandığınız anda o gün gördüğünüz rüyayı bu deftere yazın ve rüyanın ana temasını da mutlaka ekleyin. İlerleyen günlerde vakit buldukça rüyalarınızı okuyun ve onlarla olabildiğince aşina hale gelin.
Rüyalarınızın analizini yapın.
Birkaç hafta günlük şeklinde rüyalarınızı yazdıktan sonra, yazdıklarınızı gözden geçirin ve gördüğünüz rüyalar arasında bağlantılar kurmaya çalışın. Sürekli ortaya çıkan kişiler, gidilen yerler, karşılaşılan semboller veya sık sık rüyalarınızda deneyimlediğiniz eylemler gibi, tüm rüyalarınızın ortak noktalarını bulmaya çalışın.
Melatonin hormonunun rüya kontrolünde çok önemli bir payı olduğu bilinmekte. Bu hormon REM evresini tetikliyor ve rüyalarınızın daha canlı olmasını sağlıyor.
Gerçekliği kontrol edin.
Bir rüya belirtisiyle karşılaştığınız zaman bunun gerçek olup olmadığını kontrol edin. Örneğin sürekli rüyalarınızda gördüğünüz bir yüzü şu an görüyorsunuz. Bu bir rüya mı? Yoksa gerçek mi? Bu sayede, rüya kontrolü sağlamanız çok daha kolay olacaktır.
Zamanı baz alın.

Saatinize bakın, gözlerinizi bir başka tarafa çevirin ve yeniden saatinize bakın. Yalnızca birkaç saniye mi geçmiş? Yoksa birkaç saat mi? Rüya gördüğümüz esnada, beynimizin rakamlarla arası hiç iyi değildir. Eğer saatinize ikinci kez baktığınızda aradan anormal bir sürenin geçtiğini görüyorsanız, o zaman rüyadasınız demektir ve onu istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz!

Süper güçlerinizi kullanın.
Uçmayı deneyin veya ağzınızı ve burnunuzu kapatıp nefes almaya çalışın, bunları yapabilmeye başladıysanız eğer birçok şey iyapabilirsiniz.

Dış görünüşünüzü değiştirin.

Karşınızdaki aynaya bakın ve kendinizi dilediğiniz gibi görün. Ellerinize bakın, eksik ya da fazladan parmak var mı? Cevabınız evet ise, kontrol edebildiğiniz bir rüyanın içerisindesiniz ve bu nedenle dilediğiniz her şeyi yapabilirsiniz demektir

Telekinetik yeteneklerinizi kullanın.

zihninizle ışıkları açıp kapatmayı veya nesneleri hareket ettirmeyi deneyin.

Her uykuya daldığınızda artık bunların farkında ve gerçekle rüya arasındaki ince çizginin derinliklerinden çıkabiliyor iseniz artık Rüyalarınızın Patronusunuz demektir.
Kaynağından Alıntı

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
madlen 01:23 03.05.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Acizkul98 07:45 03.05.17
Allah razı olsun güzel bir konu olmuş teşekkürler @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
007 12:22 10.05.17
spacetimereality 23:01 26.05.17
Gezgin 23:10 26.05.17
Aytac 23:16 26.05.17
Guzel paylasım ben ruyada normal hayyat yapamadıgım herseyi.yapama calısiyorum... ve cokta eglenceli oluyor... ama gercekten ruyada iseniz...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Bulutlu 11:48 19.12.18
Bunu başarabilen bir insan bi süre sonra hep uyumak ister bence rüyalarda sınır diye bişey yok sonsuz özgürlük aşırı cezbedici gelir 😇

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi