Parapsikoloji & Spiritüalizm

IHWAZ – Korunma Runesi - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Parapsikoloji & Spiritüalizm>IHWAZ – Korunma Runesi
Sezen 11:23 11.07.18


IHWAZ – Korunma Runesi


Anglo Saxson:Ihwaz
Viking: Eihwaz
Diğer İsimler: Eeoh,Eihwas, Eihwaz, Eo, Erwaz, Ezck, Ihwar, Ihwas, Iwar, Iwaz, Yr
Okunuşu : Eye – warz
İngilizce: Y- I
Türkçe: Y-İ
Sapma, önleme, güç, güven, tatminsizlik, halsizlik.


Yorum:
Porsuk ağacı Batı Avrupa da mezarlıklara dikilen bir ağaç olduğundan ölümü simgeliyor gibi görünse de aslında bu yanlıştır. Bu yüzden de Ihwaz’ın sayısı 13 olduğu için Anglo- Sakson kültüründe “uğursuz-şanssız on üç” ile ilişkilendirilmiştir. Aslında porsuk ağacı yıl boyu yaprak dökmeyen zehirli bir ağaçtır ve istenmeyen hayvanları uzak tutmak için mezarlıklara dikilmiştir ve asıl anlamı da koruyuculuktur. Aynı zamanda yıl boyu yaprak dökmemesinden dolayı sürekli dayanıklılık anlamına gelir. En iyi uzun ok yayı, uzun ömürlü ve esnek olmasından dolayı porsuk ağacından yapılır. Yani Ihwaz, güvenlik ve savunma silahını temsil eder. Bu rune kötü büyülere karşı saptıran, önleyen, koruyan bir enerjiye sahiptir. Makul bir hedefiniz varsa ulaşacağınıza işarettir. Ayrıca insanlar tarafından güvenilir biri olduğunuza veya olacağınıza işarettir. Ihwaz yeni başlangıçları, yeni hayalleri kucaklama zamanıdır. Değişmeyen tek şey değişimdir, hızlı ilerleme değişimi kabul etme değildir, değişimden korkmayın. Değişime ayak uydurun ancak kendinize sadık kalın, yolunuza sadık kalın, yakın hedeflerinize ulaşacaksınız.

Kehanet, Uyarı: Kendinizi halsiz yorgun hissedebilirsiniz. Bir düşman sessizce üzerinize ilerliyor ancak bu düşman kendisini belli ederek saldırıya geçebilir, savunmanızı iyi yapın. Eğer kendinizi iyi hazırlarsanız düşmanınız size düşman olmaktan vazgeçecek. Sıkıntılarda sabırlı olun, sabırla yaptıklarınız sizin bu dönemi bilgelikle atlatmanızı sağlayacak.

Runic Sırası: 13
Renk:Magenta (Morumsu kırmızı ,pembe)
Element: Toprak, Hava, Ateş ve Su
Erkek
Mitoloji: Ullr
Astroloji: Akrep burcu
Değerli Taş: Sarı yakut
Ağaç: Porsuk Ağacı
Bitki: Leylak

Majikal Uygulama günü: Her gün yapılmakla beraber en iyi günler Salı, Perşembe,Cumartesi

Majikal Uygulama: Negatif enerjiyi durdurma. Büyüleri bozma, durdurma, ters tepme. Güç kazanma, savunma amaçlı kullanılır.

Alıntı
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Havasokulu 10:40 12.07.18
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up