Parapsikoloji & Spiritüalizm

Görüntüleme deneyimi - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Parapsikoloji & Spiritüalizm>Görüntüleme deneyimi
SiLence 00:33 02.02.17
İşte, görüntüleme deneyiminden en iyi şekilde faydalanmak için üç etap:

• İlk etap: kendine bir amaç belirlemek;

• İkinci etap: kendine net bir görüntü oluşturmak;

• Üçüncü etap: görüntüyü sık sık enerjilendirmek.

• İlk etap: kendine bir amaç belirlemek

• Bu etabı iyi anlamak için, çok basit bir alıştırma yapacağız. Bir kalem ve birkaç kağıt alın. Alıştırmaya başlamadan önce, birkaç dakika zihninizi açmak için ikili solunum yapın ve ardından da enerjinin dolanımını sağlamak için, birkaç karından solunum yapın. Şimdi, başlamaya hazırsınız. Bir kağıda aşağıdaki başlıkların listesini yazın:

• • Para • iş • kariyer • sağlık • yolculuk • öğrenim

• (Bunlara, istediğiniz başka konuları eklemekte veya bunları yenileriyle değiştirmekte özgürsünüz.)

• İlk olarak, bu temalardan birini seçin ve bu konuyla ilgili aklınıza gelen tüm fikirleri yazın. Örneğin "kariyer" başlığı altında, ilginizi çeken değişik kariyerleri, yapmak isteyeceğiniz kariyer değişikliklerini vs. not edebilirsiniz. Önemli olan bu listeyi bir çırpıda, sansür veya analiz yapmadan (ikincisi daha zordur!) oluşturmaktır. Kafanızdan geçen ne varsa hepsini yaklaşık on on iki tane olacak şekilde yazın. Eğer tıkanırsanız, bu konuyu bir kenara bırakın ve diğerleriyle devam edin. Buna daha sonra tekrar dönersiniz. Bu bir oyun, bunu unutmayın! Bir başka kategoriye geçin ve böylece tüm başlıkları bitirene kadar devam edin.

• İkinci olarak, bir başka kağıt alın ve sayfanın en üstüne şunu yazın: "Eğer tüm istediklerimi yapabilseydim, tam istediğim gibi olabilseydim ve tüm istediklerimi elde etmiş olsaydım, ideal yaşamım şöyle olurdu..."

• Hayal gücünüzü serbest bırakın ve yukardaki başlıkları ele alarak, aklınıza ne geliyorsa, sansür ve analiz yapmadan yazın. Bitirdiğinizde, yazdıklarınızı tekrar okuyun ve bunların üzerinde derin bir şekilde düşünün. Üçüncü olarak, yine bir kağıt alın ve şu an için, size gerçekleşebilecek gibi görünen, bir veya daha çok amaç sıralayın. İsterseniz bunu daha da geliştirerek, bir yıl, beş yıl vb. gibi daha uzun bir süre içinde gerçekleştirmek istediğiniz hedeflerinizin listesini hazırlayabilirsiniz. Daha sonra, amaçlarınızı doğrulamalarla kısa bir sürede tanımlayın. Örneğin, "Ben, şimdi hemşirelik diplomasına sahibim." gibi. Aynı şeyi, altı ay, bir yıl, beş yıl gibi, daha uzun vadeli amaçlarınız için de yapın.• ikinci etap: kendine net bir görüntü oluşturmak• Bir cismin veya arzuladığınız bir durumun zihinsel görüntüsü, »nasıl istiyorsanız tam olarak ona bağlı olmalıdır. Onu şu an gerçekleşmiş "görmek" zorundasınız. Buna istediğiniz kadar ayrıntı ekleyebilirsiniz. Hayalinizde canlandırmayı, fiziksel düzlemden bir görüntü ekleyerek güçlendirebilirsiniz. Örneğin, Havvai'ye bir geziyi hayal ediyorsanız, çok sık gördüğünüz bir yere (buzdolabının kapısına veya çalışma masanızın tam karşısındaki duvara) Havvai plajlarını gösteren bir resim asın. Gözünüz bu resme her takıldığında, düşünüz daha da güçlenmiş olacaktır. Görüntü veya durumun açık ve kesin olması önemlidir. Örneğin bir araba satın almayı hayal ediyorsanız, o arabayı renk, marka, yapım yılı vb. gibi tüm ayrıntılarıyla düşleyin. Kaportayı açın ve tüm mekanik bölümünün (motorunun, radyotörünün, aküsünün vb.) çok iyi durumda olduğunu hayalinizde canlandırın.

• Şimdi, karosere bakın, şöyle bir göz atın, tekerlekleri vs. bütün ayrıntıları inceleyin. Ardından arabanın kapısını açın ve içine girin, koltuk kılıflarına elinizi sürün, deri mi, yoksa kumaş mı, inceleyin. Şoför koltuğuna oturun, ellerini¬zi direksiyona koyun, ön tabloya dikkatle bakın. Kilometre sayacını kontrol edin (istediğiniz bir sayıyı görün). Kaloriferi çalıştırın ve sıcaklığı hissedin. Radyoyu açın ve hoparlörden gelen müziği dinleyin. Vites kolunu deneyin.

• Arabanın kokusunu içinize çekin. Bu araba sigara içen birine mi ait, yoksa içmeyen birine mi? (Seçimi size kalmış). Yeni mi, hâlâ yeni bir araba gibi kokuyor mu? Bu olayı en ince ayrıntısına kadar yazın. Bütün bu düşleme süresi boyunca kesin olmaya çalışın. Ayrıntılar eklemekten daha çok zevk aldıkça, "düşünce"nizi dile getirmek için daha çok çabalayacaksınız.

• Aynı şekilde, eğer patronunuzla zam istemek konusunda bir görüşme yaptığınızı hayal ediyorsanız, bu olayın nasıl gerçekleşmesini istiyorsanız o şekilde, A'dan Z'ye tüm sahneyi düşünün. Patronunuzun giydiği takımın renginden, sürdüğü parfüme kadar tüm ayrıntıları düşleyin. Düşlerinizle eğlenin, bunlar gerçekleşirken de eğlenmeyi öğreneceksiniz. Bunların gerçekleşmesinin ne kadar kolaylaştığını görünce çok şaşıracaksınız... Her şey içinizden geliyormuş gibi olacak.Üçüncü evre: görüntüyü sık sık enerjilendirmek

• Fikrinizi, günlük yaşamınıza yoğunlaşın. Örneğin, banka kuyruğunda, taksi veya otobüs beklerken, araba kullanırken, kuaförde, meditasyon yaparken, vs. Onu ne kadar sık düşünürseniz, o da o kadar yaşamınızın bütünleşmiş bir parçası olacak, hızlı bir şekilde gerçekleştiğini görme şansınız da çok artacaktır. Diğer tüm projelerde olduğu gibi, ne kadar çok enerji harcarsanız, elde ettiğiniz sonuçlar da o kadar başarılı olacaktır. Bu enerji, her zaman kesinlikle pozitif olmalıdır. Amacınızla ilgili, doğrulama kullanın. Amacınızı şimdiki zamanda olmuş bitmiş gibi görün. Kuşkuların düşünce¬lerinize sızdığını hissederseniz doğrulamalarınıza başvurun ve onları tüm ayrıntılarıyla hayalinizde canlandırın. Gevşeyin ve kasedinizi dinleyin. Duyduğunuz kendi sesiniz olduğu için, yani sizin öz titreşim seviyeniz olduğundan, enerji sizi hemen saracaktır.

• Dinleme devresini bitirdikten sonra, kendinizi yeniden tümüyle "pozitif" ve amacınızla uyum içinde hissedeceksiniz. Kasede kaydetme tekniği çok yararlıdır, çünkü sabah uyandığınız andan itibaren, zihniniz daha henüz tümüyle dinlenirken, yani alıcı durumdayken, bunu dinleme olanağı¬na sahipsiniz. Böylece güne başlamadan önce, amacınızı içinize iyice sindirmiş olursunuz. Kasedinizi aynı şekilde, araba kullanırken vb. de dinleyebilirsiniz. Bu, size şiddetle önereceğim bir şeydir.

• Amacınıza karşı ilginizin azaldığını hissederseniz, artık onu çok fazla düşünmediğinizi, genelde hiç düşlemediğinizi farkederseniz, onu tekrar gözden geçirin; belki de yaşamınızdaki önemini yitirmiştir. Belki de ne istediğiniz konusunda kendinizi sorguya çekme zamanı gelmiştir. İstediğiniz şeyin sizin için en iyi olduğuna emin olmak için, doğrulamalarınızı her zaman, şu cümle ile bitirin: "... eğer bu benim ve konuyla ilgili herkes için en iyi şey olacaksa." Eğer dilediğiniz, bu çalışmayı yaptıktan bir süre sonra hâlâ gerçekleşmemiş olursa, ana planınızı gözden geçirin ve bu durumun gerçekten sizin gelişmeniz için istenebilecek şeyler arasında en iyisi olup olmadığını kendinize sorun.

• Sık sık, yaptığımızın bilincine varmadan durumları "hissederiz"; arzumuzun ve enerjimizin, tümüyle kaybolana kadar bir azalma eğilimi vardır. Öyleyse, konu olan amacı bir başka amaca geçmek için sonuçlandırmak, kendimizle daha barışık olmak; ve karşılığında büyük bir enerji ve neşe hissetmek için, bu durumu kabul etmek çok önemlidir.

• Sevinç. İşte, benim tam sağlıklı olup olmadığımı bir çırpıda belli eden yanılmaz gösterge!

• Yaptıklarınız karşısında sevinç hissedin, böylece doğru yolda olacaksınız. Şu an sizin için neyin iyi, neyin kötü olduğunu belirlemek yalnızca "sizin" elinizdedir. Neşeniz kaybolduğunda, hiçbir şeyi zorlamayın, bu sizin için bir göstergedir. Amacınızı tekrar gözden geçirme zamanıdır, hepsi bu. Bu hiçbir şeyin sonu değildir. Başarısızlık yoktur, sadece yol değiştirmek vardır.

• Bu bir oyundur ve en ufak ayrıntısına kadar yaşamımızı yönetmeyi öğrenene kadar, neşe içinde değişiklikler yapmayı bilmemiz gerekir.(Saygılar)

(Alıntıdır)

(Sevgimle kalın)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Drogo 16:41 21.03.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up