Parapsikoloji & Spiritüalizm

Parapsikoloji - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Parapsikoloji & Spiritüalizm>Parapsikoloji
Tuana 01:25 02.02.17
Parapsikoloji bilimi olağan dışı, bilimsel verilerin tam anlamı ile açıklayamadığı yasalarına göre olay ve süreçleri inceleyen özel bir bilim dalıdır.. Bu olayları incelersek astral seyahat ve süreçlerinden tutunda ufolara kadar birçok konuyu ele alır.. Parapsikolojiyi esas omurga kemiği olarak belli başlı alt başlıklar vardır bunlardan bazılarını incelersek;

DuruGörü yada Hissel Görü:


Daha sonra olacak olayları önceden görme ve bilme yetisidir.. Bu yetinin doğuştan geldigini söyleyenler olsada şahsi düşüncem kişilere yaşantısının herhangibir safhasında bir olay sonucu verildigi yeti oldugu görüşündeyim.. Durugörü kişinin elinde olmadan bir anda gelen vizyon alımı şeklindede olabilecegi gibi yakaza anlatında yada rüyaların bilinç katmanındada gelebilir.. Bu yönde yetisi olanlar ve bunu geliştirmek isteyenler vizyon alımlarına başladıkları ilk dönemler çevrelerinde ki insanlara bu yetilerini bildirmemesi gerekir zamanla oturan enerji kanallara alışacak ve yerleşecektir daha sonra yetisini paylaşabilir..


Dini inanç olarak gelecegi Allah'tan başkası göremez hükmü aslında irdelenmelidir.. Bu kalıbı anlamalıyız, dar düşünce ile gözlemlersek cevaba ulaşamayız.. Evet geleceği Allah'tan başkası bilemez ancak Allah gelecek hakkında bilgi yada yetenegi dilediği insana verebilir.. Kısacası Durugörü yetisi olan kişiyede bu yetiyi veren Allah'tır onun dilemesi dahilinde bu öngörüye sahip olmuştur..

Telepati


Bizden uzak bir mekanda bulunan kişiler ile teknolojik araçlar kullanılmaksızın haberleşme sistemidir.. Peki bu nasıl mümkün olur? Düşünce gücüne bağlı yönlendirme kanalları aktif olan kişiler yani düşüncesini herhangibir madde yada boyuta yönlendirerek tesir titreşimlerini oluşturabilen kişiler aynı yetiye sahip insanlarla iç benlik seslerini kullanarak haberleşebilirler.. Aslında bu titreşimler bazen yeti dışında anlıkta olabilmektedir bunun sebebi titreşime açık bir pozisyonda iki kişinin aynı anda bulunmasıdır.. Mesela başınıza gelmiştir, bir arkadaşınızı o an düşünmüşsünüzdür keşke beni ara yada çıkıp gelse demişsiniz ve ardından ya aramış yada çıkagelmiştir.. Demek ki yönlendirme potansiyeliniz mevcut verici konumdasınız alıcı ise titreşimi almış ve emir kipini algılamada hata yapmamış.. Fakat bu istem dışıdır her an oluşmaz oysa telepaitik yetiye sahip insanlarda bu süreç isteğe bağlı çalışır..

Astral Yolculuk


Farkındalık sürecinde fizik beden ve alt beden olan astral bedenin birbirinden kısa dönemli ayrılması olayıdır.. Fizik beden ile gitmedigimiz yerleri ziyaret, boyutlar arası yolculuklar vs bu yetinin kapsamlarıdır..

Telekinezi


Eşyalara fiziksel temasda bulunmadan hareket ve yön verebilme kabiliyetidir.. Düşünce gücünden yararlanılır.. İnsan beyninin ürettigi frekansların maddenin kütle ve hacimine nüfuz ederek kullanılır.. Alıştırma olarak minikve hafif eşyalarla başlanmalıdır.. Sistemi en iyi kullananlardan birisi olarak İsrail asıllı psişik Uri Galler atfedilir. Denir ki Uri Galler kapıları düşünce gücü ile açıp kapatmaktan, muslukları çevirmeye kadar birçok işi yapabilmektedir..

Levitasyon


İnsan, Hayvan, Bitki yada nesnelerin herhangibir fiziksel ve hava basıncı gibi etkenlerden uzak olarak yer çekimine tezat oluşturup yerden yükselebilmesi yada yükseltilebilmesidir.. Sistemin en önde gelen isimleri arasında Daniel Dunglas Home vardır.. Yerden birkaç metre yüksekte oturup yatıp diledigi gibi hareket etmektedir.. Bilimsel olarak ispatı neden sonuç ilişkisi yapılamasada mevcut bir sistem oldugu bilinmektedir..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
SiLence 09:10 21.04.17
Paylaşım için teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up