Parapsikoloji & Spiritüalizm

işinize yarayacağını düşünüyorum.farkındalık - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Parapsikoloji & Spiritüalizm>işinize yarayacağını düşünüyorum.farkındalık
SiLence 01:33 02.02.17
Evrensel yasalardan biri 'rezonans' yasasıdır. Bu yasa der ki:

“Bir obje belli bir frekansta titreşirse, çevresinde aynı titreşimi potansiyel olarak bile içinde barındıran herşey bu frekansta titreşmeye başlar. Bu yasa en küçükten en büyüğüne evrendeki herşey için geçerlidir.

Birkaç yıl önce Amerika'da bir fırtına sırasında çok büyük bir köprü çöktü – nedeni, rüzgarla köprünün titreşimlerinin birbiriyle aynı olmasıydı. Rüzgar daha güçlü olsaydı, hiç birşey olmayacaktı.

İnsanlarda bunun anlamı şudur: Bir kişi bizim içimizde potansiyel olarak var olan bir titreşime uygun bir problem, bir algı bir duygu bir düşünce barındırıyorsa biz o insanla rezonansta oluruz. Kendimizi iyi tanımak diğer kişiyi de anlamamıza yardımcı olur bu durumda.

Bu kavramı açıklamak için 'şarkı' metaforunu kullanabiliriz. Ben dünyaya bir 'ses' gönderiyorum. Bu ses diyelim ki bir şarkı olsun. Benim sürekli dünyaya gönderdiğim bir 'şarkım' var. Bu şarkının bir 'tonu' var. Çevremde bu sesi çıkartmaya bu 'tonu' yakalamaya müsait bir titreşimi potansiyel olarak içinde barındıran herşey ve herkes benim şarkıma karşılık vermeye başlar.

Depresifsem, şarkım hüzünlü, yavaş bir parça olabilir. Günlük yaşamımın içinde dünyada ve çevremde bu hüzün potansiyelini taşıyan herşeyi çekip çıkartıyor, kendime çekiyorum. Bu potansiyeli barındıran şeyler binalar olabilir, trafik olabilir, objeler, insanlar veya olaylar olabilir. Onlar bana çekildikçe, benim titreşimimle bütünleşiyorlar ve beni onaylarcasına içimdeki bu düşük enerjiyi sağlamlaştırıyorlar. Aksine kendimi mutlu, neşeli ve hafif hissediyorsam da dünyadaki olumlu, neşeli şarkıları çıkartırım. Özünde kendime olumlu insanları çeker, onların umut duyguları, heyecanları ile ben de yükselirim ve biz beraber mutlu bir 'kitle' oluştururuz ve o şekilde çoğalırız.

Bu da bizim belli bir yere kadar yaşamımızı kontrol edebilme yeteneğimiz olduğunu, yaşamı nasıl yaşamak istediğimizin bir şekilde bizim elimizde olduğunu bize gösteriyor. Eğer olmak istediğimiz 'bizi' bugünden yaratabilirsek geleceğin yolunu da açmış olacağız. Bunu yapabilmek için önce bugün nerede durduğumuza bakmamız gerekiyor. Bir haritaya bakmak ve hangi yollardan gideceğimize karar vermek gibi enerjimizin de bir haritasını çıkartmamız ve onu kullanarak doğru yolu yaratmamız gerekiyor.

Enerji haritalarımız kocaman bir kağıdın tam ortasına oturttuğumuz 'ben' kelimesinin etrafına eklediğimiz kümelerden oluşacak. Ortadaki 'ben' kelimesinden yollar ayrılacak...her biri başka bir küme olacak. Bu kümeler bizden enerji çalan, bize enerji veren, iliğimizi emen, coşku yaratan, korkutan, heyecanlandıran herşeyi içermeli. Bu kümeler bittiğinde hangi alanda kendimizi geliştirmemiz gerektiğini, hangi alanları azaltmamız, hangilerini çoğaltmamız gerektiğini görebileceğiz. Bitirdiğimizde enerjimizi ne şekilde dağıttığımızı görebileceğiz. Bu dağılımın bizi 'yaşam amacımızdan' ne kadar uzaklaştırdığını ne kadar ona yakınlaştırdığını fark edebileceğiz. Amacımızın ne olduğunu bu 8 haftalık çalışma içinde keşfedeceğiz. O zaman bu haritadaki enerji tüketenlerin gitmesi gerektiğini daha da derinden fark edebileceğiz. Etrafınıza dağıttığınız sizi amacınızdan ayıran enerjileri birer birer geri çağırıp, merkezinizde güçlenerek amaca odaklı olabileceksiniz.

Şimdi haritamızı çizme vakti geldi:

1. Boş bir kağıt alın. Mümkünse büyük bir resim kağıdı kullanın ama tüm çalışmalarınızı bir defterde tutmak istiyorsanız defterin bir sayfası da olabilir.

2. Kağıdın tam ortasına bir daire çizin. İçine adınızı yazacak kadar büyük olsun. İçine adınızı yazın.

3. Şimdi bu merkez daireden dışarıya doğru birkaç çizgi çekip sonuna daire koyun.

4. Bu diğer dairelerin içine size enerji veren ve sizden enerji alan şeyleri yazın. Burada örnekleriniz: oğlum, eşim, eski eşim, işim, komuş teyze, kilolar, arabanın tamiri, patronum, ofisteki elif, yolculuk...gibi sözler olabilir.

Haritanızı çıkartırken bazı 'enerjimi tüketenler' olarak algıladığınız şeylerin aslında size 'enerji veren' olduğunu keşfedebilirsiniz...tam aksini de keşfedebilrsiniz. Bunları bir kenara not edin. Tüm daireler bittiğinde eklediğiniz kelimeleri kategorilere ayırmanız gerekiyor. Her kategorininde bir başlığı olmalı. Güçlü, imgelemeyi destekleyen başlıklar bulmanızı öneriyorum. Örneğin Harry Potter'da Ruh Emiciler vardır. Belki sizin kategorilerinizden birinin başlığı bu olabilir. Belki olumlu bir kategoriye 'Güneşim' diyebilirsiniz. Siz karar verin ama zihinde kalıcı olacak birşeyler bulun. Bittiğinde, her kategori için bir renk belirleyin ve kümelemenizdeki bu kelimelerin dairelerini o renge boyayın. Böylece renklerin sizde çağırıştırdıklarını da işlemiş oluruz.

Bu harita ile ilk olarak yapamak istediğimiz sizin farkındalığınızı arttırmaktır. İkinci amacımız ise yarattığınız kümelere bakıp dağılan enerjimizi nereden toplayacağımızı bulmaktır. Bunun için de en kolay olandan başlayarak en zora doğru ilerleyeceğiz.

Renklendirdikten sonra haritanızı inceleyin. Bu resim sizin şu anda yaşamınızı anlatıyor size. Unutmayın ki yaşam sürekli değişen bir yoldur..dolayısıyla haritanız da sabit değildir. Bir ay sonra çizeceğiniz harita bundan farklı olmakla birlikte size ilerleyip ilerlemediğinizi gösterecektir.

Bu aşamada şimdi ikinci bir harita çıkarmanızı isteyeceğim. Bu haritada ise olmasını istediğiniz dağılımı çizmenizi istiyorum. Demin yaptığınız harita gibi yeni bir harita çıkartın ama o harita bundan bir yıl sonraki sizi yansıtsın. Böylece hedefimizide net olarak önümüze koymuş oluruz. Her iki harita da önünüzde olduğunda varmak istediğiniz noktaya gelmek için nelerin değişmesi gerektiği kendini size gösterecektir.

Yapmanız gereken değişimlerin bazıları hiçte kolay olmayacaktır. O yüzden kategorileri oluşturduktan sonra her kategoriyi kendi içinde zorluk derecesine göre sıralayın. Biz en kolay olanları değiştirmekle başlayacağız.

Bu şekilde başlıyoruz çünkü resminize de baktığınızda göreceğiniz gibi enerjiniz çok dağıldığından merkeziniz zayıf kalmıştır. Onu güçlendirmeden en zor olanlara bakamayız, onları çıkartamayız haritadan. Önce ufaklarla başlayıp merkezi güçlendireceğiz ki zor olanla baş etmeye geldiğimizde hem fiziksel hem de duygusal olarak daha güçlü olalım, aşmak kolay olsun.

Bu modülde neler yaptık:

1. ŞİMDİ BURADASINIZ işareti ile hayatınızın çerçevesini yansıtan bir enerji haritası çıkardınız

2. Bu haritadaki maddeleri atılacaklar, kaçınacaklar, daha çok yapılacaklar şeklinde kateorilere ayırdınız.

3. Varmak istediğiniz noktayı size gösteren bir ikinci harita çıkardınız.

4. En kolaydan en zora doğru bu maddelere öncelik sırası belirlediniz.

Bu farkındalık aşamasından sonra eleme sürecine girmeden ve enerjimizi geri toplamaya başlamadan önce kendimizi şarja takmayı ve dışarıdan olumlu bir enerji ile ivme kazanmayı öğreneceğiz.ablamın bana attığı mail 'in bir kısmı sadece..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Adalet 15:41 21.03.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up