Parapsikoloji & Spiritüalizm

6.His-Sizin İçin Gerçekten Önemli Olanı Belirlemek-Ders 2 - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Parapsikoloji & Spiritüalizm>6.His-Sizin İçin Gerçekten Önemli Olanı Belirlemek-Ders 2
SiLence 01:37 02.02.17
İşte ders 2...

Bu bölümde bir tane de alıştırma bulunuyor.

Bu alıştırmayı uygulamanızı istiyorum,bu çalışma boyunca yapacağınız ilk alıştırma olacak2.Bölüm-Sizin İçin Gerçekten Önemli Olanı BelirlemekSiz Gerçekte Kimsiniz?Her insanın yaşamının,aslında tek bir sorunun yantı olduğu söylenir.Ömrünüz boyunca bu soruyla yaşar,yanıtını ve sizin için ne anlam taşıdığını ararsınız.Bu önemli soruya ulaşmak için pek çok hazırlık sorusu sormak gerekir.Zamanla bütün bu soruların birbiriyle ilintili olduğunu ve hepsinin sonunda tek bir soruya indirgendiğini görürsünüz.Bunu başkalarının deneyimlerini içeren kaynaklardan bilgi toplayarak değil,kendinizi sorgulayarak ve sahip olduğunuzu bile bilmediğiniz bilgileri gün ışığına çıkararak yaparsınız.

Bir soruyu daha büyük bir gerçeği ortaya çıkaran bir soruyla yanıtlama tekniği,İbrani,Hıristiyan ve Zen dinleri de dahil olmak üzere birçok köklü dinin temel yöntemlerinden biridir.Anlamın ortaya çıkması ve sorgulamanın bir üst anlayış düzeyine yükselmesi için önce bu hazırlık sorularını sormak gerekir.Bu sorular bizi yeni,keşfedilmeyen yerlere götürür ve bu yerleri tanımamızı sağlar.psikoterapist bir keresinde bana şöyle demişti:

"Yalnızca sizin sormayı akıl edebileceğiniz soruların yanıtlarını benden bekliyorsunuz."

O zaman bunun benim düşünsel yeteneklerime yapılmış bir iltifat olduğunu sanmıştım.Daha sonra anladım ki,bazı sorular kişiliğimizle öyle şaşırtıcı ölçüde bağlantılı ki,yanıtlarını da ancak kendi içimizde bulabiliriz.VE nedense en son oraya bakarız.Zihin ve yüreğin işleviyse,gereken soruları oluşturmaktır[Bu cümle çok önemli arkadaşlar,uygulamaların temelini bu cümle oluşturuyor ]Bu kitap size,sorularınızı kendi kendinize sorarak yanıtlamayı öğretecek.

Yaşamınızla ilgili önemli soruları yalnızca siz yanıtlayabilirsiniz."altıncı duyu gibi disiplinlerden beklememiz beni hep şaşırtmıştır.Buna rağmen bütün bu düşünce sistemlerini yaratan insanın kendini,"Altın fiyatları Şubat'ta yükselecek mi?" yada "Arabamın anahtarlarını nereye koymuştum?" gibi basit soruları yada "İlişkimi nasıl düzeltebilirim?" gibi bir soruyu yanıtlamaktan aciz sanması,oldukça düşündürücü...

Aslında yaşamı oluşturan da,bunlar gibi küçük sorulardır.Altıncı Duyu İşbaşında ["altıncı duyu işbaşında" başlığı altındaki yazılar yaşanmış deneyimler içerir ]

Bir Öğrencinin Yaşadıkları"Ben doktorum.Bir öğle tatilinde iştahla karnımı doyuruyordum.Yemekten sonra orta yaşlı bir bayan hastayı muayene edecektim.Sandviçimi ısırırken birdenbire kadının troid bezinde bir sorun olabileceğine dair bir duyguya kapıldım.Kadını daha önce hiç görmemiştim ve onun hakkında hiçbirşey bilmiyordum.Kendi kendime ona sıkı bir troid muayenesi karar verdim,oysa kadının hiçbir şikayeti yoktu,her zamanki kontrollerinden biri için geliyordu.

Kadın gerçekten de çok sağlıklı görünüyordu.Yine de ona bir dizi troid testi yaptım.Birkaç gün sonra laboratuvardan sonuçlar geldiğinde,tiroksin ve kalsitonin hormonlarının,kuşku uyandıracak kadar düşük olduğu ortaya çıktı.

Bu nedenle hastamı daha ayrıntılı bir muayene için yeniden çağırdım.Ve içime doğanları doğrular gibi,bir radyolog,hastanın troid bezinde daha önce gözden kaçan küçücük bir nodüle rastladı.Hastayı bir uzmana gönderdim,böylece çok tehlikeli komplikasyonlar ortaya çıkmadan tedavisi yapıldı.

Bu,altıncı duyumu meslek hayatımda kullanmayı öğrendimden beri yaşadığım şaşırtıcı olaylardan sadece biri.Asla altıncı duyuma güvenerek bir tedavi uygulamam,AMA altıncı duyum bugüne dek hiç yanılmadı."Önceliklerinizi BelirleyinAşağıda,bir sonraki bölümden daha iyi yararlanmanı ziçin gereken bilgileri edinmenizi sağlayacak bazı sorular var.Bu,aynı zamanda, altıncı duyunun kapılarını açma yolundaki ilk alıştırmanız.ALIŞTIRMA-1

Kendinizle İletişim KurunBölüm-1

Her sorunun yanıtını,size saçma gelse bile kaydedin.Dürüst olun ve içinizden gelen yanıtları verin.Beni yada başkalarını etkeleyeceğini düşünüğünüz akıllıca yanıtlar bulmaya çalışmayın.Kısa ve net yanıtlar verin;kimi zaman tek bir kelime yeterli olabilir.İleride aynı soruları,üzerinde düşünerek yanıtlama fırsatınız olacak.Bu alıştırmayı yaparken,yanıtlar kısa bile olsa,kendiniz yazmayın.Örneğin bir arkadaşınızdan size soruları yüksek sesle okumasını isteyebilirsiniz.Yada bir kayıt cihazı kullanabilirsiniz.

Unutmayın,sizden anında yanıt vermenizi istiyorum.Saçma olması hiç önemli değil,sadece anında yanıtlar verin,mantıksız olması sizin 6.hissinizle yanıtladığınızı gösterir,mantıklı cevap vermeye çalışmayın,mantıksız olsun diye de çaba göstermenize gerek yok,tam o anda içinizden geleni anında söyleyin...

Anlaştık mı?İşte sorular:*Tam şu anda ne istiyorsunuz?

*Tam şu anda neye ihtiyacınız var?

*Tam şu anda en çok neden korkuyorsunuz?

*Tam şu anda en büyük dileğiniz ne?

*Tam şu anda mutlu olmak için neye ihtiyacınız var?

*Tam şu andasahip olmayı en çok istediğiniz şey ne?

*Tam şu anda en büyük yeteneğiniz ne?

*Tam şu anda önünüzdeki en büyük engel ne?

*Tam şu anda hangi yönünüz en büyük düşmanınız?

*Tam şu anda hayatınızın sizi en çok tatmin eden yanı ne?

*Tam şu anda hayatınızda neyin eksikliğini duyuyorsunuz?

*Tam şu anda gelecek yıla kadar hayatınızda en çok neyin değişmesini isterdiniz?

*Tam şu anda var oluş amacınız ne?Bölüm-2Yanıtlarınızı gözden geçirin.Şimdi sizden aynı soruları bu sefer her birinin üzerinde düşünerek yanıtlamanızı istiyorum.Bu sefer yanıtlarınız birinci bölümdekilerdne uzun olacak,yine de açık ve öz olmalarına özen gösterin.Tereddüt ettiğiniz soruda,ilk yanıtınıza bakabilirsiniz.

İşte sorular:*Düşünün, ne istiyorsunuz?

*Düşünün, neye ihtiyacınız var?

*Düşünün, en çok neden korkuyorsunuz?

*Düşünün, en büyük dileğiniz ne?

*Düşünün, mutlu olmak için neye ihtiyacınız var?

*Düşünün, sahip olmayı en çok istediğiniz şey ne?

*Düşünün, en büyük yeteneğiniz ne?

*Düşünün, önünüzdeki en büyük engel ne?

*Düşünün, hangi yönünüz en büyük düşmanınız?

*Düşünün, hayatınızın sizi en çok hangi yönü tatmin ediyor?

*Düşünün, hayatınızda neyin eksikliğini duyuyorsunuz?

*Düşünün, gelecek yıla kadar hayatınızda en çok neyin değişmesini isterdiniz?

*Düşünün, var oluş amacınız ne?Yanıtlarınızı defterinize kaydedib.Eğer kayıt cihazı kullandıysanız,yanıtlarınızı tekrar dinleyerek defterinize yazın.

Sayfanın basşına "Alıştırma-1" yazın ve bugünün tarihini eklemeyi unutmayın.Bir Öğrecinin Bu Alıştırmaya Verdiği Yanıtlarıİşte aynı alıştırmaya,kursuma katılan bir öğrencinin verdiği yanıtlar.Bu öğrenci,zorlu bir boşanma dönemi yaşayan genç bir kadın.Şunu tekrar belirtmeliyim ki örnek olarak seçtiğim öğrenciler,tıpkı sizin gibi altıncı duyularını geliştirme sürecinin başında olan kişiler.Sıradışı olan yada çok hızlı ilerleyen öğrencileri seçmemeye özen gösterdim.*Tam şu anda ne istiyorsunuz?

"Bir yuva."*Tam şu anda neye ihtiyacınız var?

"Yardıma."*Tam şu anda en çok neden korkuyorsunuz?

"Yok olmaktan."*Tam şu anda en büyük dileğiniz ne?

"Uyum ve huzur."*Tam şu anda mutlu olmak için neye ihtiyacınız var?

"Güçlü olmaya."*Tam şu andasahip olmayı en çok istediğiniz şey ne?

"Sevgi."*Tam şu anda en büyük yeteneğiniz ne?

"Sevmek."*Tam şu anda önünüzdeki en büyük engel ne?

"Kendim."*Tam şu anda hangi yönünüz en büyük düşmanınız?

"Korkularım."*Tam şu anda hayatınızın sizi en çok tatmin eden yanı ne?

"Sevgi."*Tam şu anda hayatınızda neyin eksikliğini duyuyorsunuz?

"Güvenin."*Tam şu anda gelecek yıla kadar hayatınızda en çok neyin değişmesini isterdiniz?

"Soruların çözülmüş olmasını isterdim."*Tam şu anda var oluş amacınız ne?

"Sevmek."Şimdi de aynı öğrencinin,sorulara,üzerinde düşünerek verdiği yanıtlar:

*Düşünün, ne istiyorsunuz?

"Sakin,dengeli bir yaşantı."*Düşünün, neye ihtiyacınız var?

"Paraya ve durumumun açıklığa kavuşmasına"*Düşünün, en çok neden korkuyorsunuz?

"Sevdiğim insanlara zarar gelmesinden."*Düşünün, en büyük dileğiniz ne?

"Mutlu bir aile hayatı."*Düşünün, mutlu olmak için neye ihtiyacınız var?

"Sevdiklerimi korumak için gerekli olan şartlara ve kaynaklara."*Düşünün, sahip olmayı en çok istediğiniz şey ne?

"Mutlu bir aile."*Düşünün, en büyük yeteneğiniz ne?

"Çevremi,yaşadığım ortamı güzelleştirmek."*Düşünün, önünüzdeki en büyük engel ne?

"Karar verme ve hayatımı düzenleme konusundaki yetersizliğim ve aşırı duygusallığım."*Düşünün, hangi yönünüz en büyük düşmanınız?

"Seçimlerime ve isteklerime güvenmek yerine sürekli kendimden şüphe etmem."*Düşünün, hayatınızın sizi en çok hangi yönü tatmin ediyor?

"Çocuğumla kurduğum arkadaşça ilişki ile hayatımın diğer parçası olan eşim."*Düşünün, hayatınızda neyin eksikliğini duyuyorsunuz?

"Güvenilir bir destek,sorunlarımı çözmeme yardımcı olacak biri."*Düşünün, gelecek yıla kadar hayatınızda en çok neyin değişmesini isterdiniz?

"Evlilik durumumun olumlu bir şekilde düzelmesi."*Düşünün, var oluş amacınız ne?

"Kendim ve sevdiklerim için huzurlu bir ortam yaratmak."Bu Alıştırmanın AmacıBu kitabın konusu,hayatınızın en önemli sorularının yanıtlarını bulmak.

Artık bu soruların neler olduğunu düşünmeye başlamış bulunuyorsunuz.Bir sonraki bölümde sizden bu sorulara daha kesin yanıtlar vermenizi isteyeceğim.

_____________

İlk alıştırmanız hayırlı olsun

Belki ilk iki ders pek hoşunuza gitmedi,pek bir heyecanı yoktu ama 3.ders eminim herkesin hoşuna gidecek...

Heyecanı yoktu diyorum ama ilk 2dersi okumayan ve uygulamayan 3.ye geçemez

Bu yüzden yazılar birikmeden altıncı duyusunu geliştirmek isteyenler bu eklediğim dersleri okumaya,uygulamaya başlasınlar...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Adalet 15:38 21.03.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için. @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Devrimci 19:36 06.06.17
Lütfen forumda aktif olup okuyup istifade ettiğiniz konulara mesajlar ve yorumlar yazınız.Chatteki sohbetlerimize de katılınız.
Sizleri forumda daha aktif görmek isteriz.Hep birlikte forumumuzu canlı tutalım.
Chat bölümünün hemen altındaki reklamı günde 5-6 defa tıklayıp formumuza destek olalım arkadaşlar.
Lütfen Facebook Sayfamizdan ve Twitter adresimizden Bizi takip Edin.
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
spacetimereality 23:16 06.06.17
007 09:57 09.06.17
Bu güzel Paylaşım için teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
WhiteQueen 12:06 11.06.17
Emeğine saglıkkk teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Usmanaga 18:15 27.02.18