Parapsikoloji & Spiritüalizm

Kurani Kerim ve Atom Numaralari Baglantisi - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Parapsikoloji & Spiritüalizm>Kurani Kerim ve Atom Numaralari Baglantisi
SiLence 02:16 02.02.17
Kuran-ı Kerim'de yer alan element isimli "Hadid (Demir)" suresinde, Radon, Potasyum, Zirkonyum ve Titanyum gibi diğer elementlere de atom numaralarıyla ve ağırlıklarıyla birlikte işaret edilmektedir. Halbuki o yıllarda elementler ve atom numaraları henüz keşfedilmemişti. İşte bu yüzden Kuran çok büyük bir mucize daha sergilemektedir.Rn (Radon)

Element isimli surede(Hadid: Demir) "R" ve "N" harfleri ilk defa burada yan yana geliyor. Ayetin başlangıcından buraya kadar 86 harf geçmektedir. Aynı şekilde "Rn" elementinin atom numarası da 86'dır.DİĞER ELEMENTLERİN ATOM NUMARALARININ BULUNMASIZr (Zirconium)

»» Element isimli surede(Hadid: Demir) "Z" ve "R" harfleri ilk defa burada yan yana geliyor. Ayetin başından buraya kadar 40 harf geçmektedir.Aynı şekilde "Zr" elementinin atom numarası da 40'dır.

Ta (Tantalum)

»» Element isimli surede(Hadid: Demir) "T" ve "A" harfleri bitişik olarak ilk defa burada yan yana geliyor. Ayetin başından buraya kadar 73 harf geçmektedir. Aynı şekilde "Ta" elementinin atom numarası da 73'tür.Yb (Ytterbium)

»» Element isimli surede(Hadid: Demir) "Y" ve "B" harfleri ilk defa burada yan yana geliyor. Ayetin başlangıcından buraya kadar 70 harf geçmektedir. Aynı şekilde "Yb" elementinin atom numarası da 70'tir.Ayrıca Yb harflerinin tersi olan By isminde herhangi bir element yoktur.F (Fluorine)

»» Element isimli surede(Hadid: Demir) "F" harfi ilk defa burada geçiyor. Ayetin başından buraya kadar 9 harf geçmektedir. Aynı şekilde "F" elementinin atom numarası da 9'dur.Ayrıca F harfinden hemen önceki harf yani 8.harf Elif harfidir. Atom numarası 8 olan 8.sıradaki element "O" Arapça'da Elif harfiyle gösterilmektedir. Kısacası burada F elementiyle birlikte O(Okijen) elementine de işaret edildiğini düşünüyoruz.Sm (Samarium)

»» Element isimli surede(Hadid: Demir) "S" ve "M" harfleri ilk defa burada yan yana geliyor. Ayetin başından buraya kadar 62 harf geçmektedir. Aynı şekilde "Sm" elementinin atom numarası da 62'dir. Ayrıca Sm harflerinin dizilim olarak tersi olan Ms isminde herhangi bir element yoktur.As (Arsenic)

»» Element isimli surede(Hadid: Demir) "A" ve "S" harfleri ilk defa burada yan yana geliyor. Ayetin başından buraya kadar 33 harf geçmektedir. Aynı şekilde "As" elementinin atom numarası da 33'dür.Te (Tellurium)

»» Element isimli surede(Hadid: Demir) "T" ve "E" harfleri ilk defa burada yan yana geliyor. Ayetin başlangıcından buraya kadar 127 harf geçmektedir. Aynı şekilde "Te" elementinin atom ağırlığı da 127'dir.K (Potassium)

»» Element isimli surede(Hadid: Demir) "K" harfi ilk defa burada geçiyor. Ayetin başından "K" harfinin olduğu yere kadar 39 harf geçmektedir. Aynı şekilde "K" elementinin atom ağırlığı da 39'dur.Ti (Titanium)

»» Element isimli surede(Hadid: Demir) "T" ve "İ" harfleri ilk defa burada yan yana geliyor. Ayetin başından buraya kadar 47 harf geçmektedir. Aynı şekilde "Ti" elementinin atom ağırlığı da 47'dir.S (Sulfur)

»» Element isimli surede(Hadid: Demir) "S" harfi ilk defa burada geçiyor. Ayetin başlangıcından buraya kadar 32 harf yer almaktadır. Aynı şekilde "S" elementinin atom ağırlığı da 32'dir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Adalet 15:04 21.03.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Baybars 02:33 01.02.18
Allah razı olsun yüce kitabımız apaçık bir mucizedir
Allah onu okuyup anlamayı bize nasip etsin inşallah

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Yafes 03:48 10.03.18
Ahh Ahh... Anlayacak insan lazımdır bu ümmetee

paylaşım için Allah c.c Razı olsun hocam

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
terzi58 13:45 11.10.19
müthis bir arastirma allah razi olsun paylasimin icin

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Jason3838 12:26 15.10.19