Parapsikoloji & Spiritüalizm

Yaşayan için dezenkarnasyon mümkün müdür? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Parapsikoloji & Spiritüalizm>Yaşayan için dezenkarnasyon mümkün müdür?
SiLence 02:17 02.02.17
Arkadaşlar siteye yeni üye oldum fakat çok güzel bilgilere ve bildğim onlarca şeye rastladım.Güzel bir içerik kaynağı konular hakkında.Umarım bu konuyu doğru yere yazmışımdır..

Öncelikle herkese merhabalar.Psişik olaylara meğilliyim ve annemde bunlar üzerinde profesyonel bir kişi.Benim araştırmalarım doğrultusunda aklıma takılan birkaç soru var.Bunlara yanıt arıyorum ve size sormak istediğim bir şey var.Dezenkarnasyon durumunu hayattaki bir insanın yaşaması mümkünmüdür?

Yani daha açıklayıcı bir şekilde sormam gerekirse biraz açıklama yapmam gerekecek.Spiritüalist terminolojideki terimlerle dezenkarnasyon, ruhun , perisprisini bedenden çekerek konsantrasyonunu spatyuma kaydırmasıdır.Perispri, klasik ruhçuluk anlayışına göre, ruh ve beden bağlantısını sağlayan yarı maddî bir bağdır, ruhun normal koşullarda göremediğimiz esiri bedenidir. Madde-dışı bir varlık olan ruh madde evreninde icraatte bulunabilmek için doğal olarak bir araca gereksinim duyar ki, bu araca perispri adı verilir. Bu, ruhun bir bakıma mantosu, örtüsü ve dışa ait, maddi uygulama aracıdır. Fiziksel beden, perispri kalıbı üzerine kuruludur; insan bedeninin ruhtan beslenmesini sağlayan ve insan bedenini ayakta tutan perispridir. Ölümden sonra yok olmaz, ruha bağlı kalmaya devam eder. Perispriyi teozoflar astral, mantal, kozal bedenler şeklinde kısımlara ayırırlar.

Bu bilgilerden sonra benim sorumdaki tam açıklık şudurki ; Bir insanın hayatta psişik güçleri varsa ve bu tanımlanamayan güçler ; bu kişinin dezenkarnasyon yaşaması ve ruhunun perisprisinden ayrılarak Spatyuma kayması sonucu bazı bilgilere ulaşmasını sağlayabilir mi?Benim bu mantık yürütmem hakkındaki kişisel düşüncelerin nelerdir?Saygılarımla

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Adalet 15:02 21.03.17
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up