Parapsikoloji & Spiritüalizm

Cinlerin Temel Özellikleri - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Parapsikoloji & Spiritüalizm>Cinlerin Temel Özellikleri
DiLara 02:20 02.02.17
Cinlerin Temel ÖzellikleriCinlerin yaratilisi nasildir?

Cinler insanlardan farkli olarak atesten (nar) yaratilmislardir ve bedensiz bir yasam sürerler. Aslinda bir cin pek çok açidan bedensiz bir insana benzer. Biz insanlarin bedenlerinin etrafinda bulunan biyoenerjetik alan (aura) cinlerin temel yapisini olusturur.Cinler ne zaman yaratilmistir?

Cinlerin yaratilma zamaninin insandan çok daha önce olduguna dair tüm arastirmacilar hemfikirdir. Seytanin da cin olmasi zaten bunun en önemli kanitidir.Cinler insana benzer mi?

Cinler ve insanlar her açidan birbirine o kadar benzemektedir ki Kur'an her iki türe birden gönderilmis, cinler de insanlarin sorumlu tutuldugu her seyden sorumlu tutulmustur.

Cinler yasamlarini sürdürmek için biz insanlar gibi besine ihtiyaç duymazlar. Var olabilmek için ihtiyaç duyduklari enerjiyi Günes'ten yayilan radyasyon ve kozmik isinim sayesinde elde ederler.

Cinlerin hastalanmasi, yaralanmasi vb. insana özgü sanilan birçok özelligi de söz konusudur. Enerjetik bedenlerinde olusan bir dengesizlik hastalanmalarina, yine ayni enerjini bloke olmasi ise yaralanmalarina neden olur. Kendilerine ait tip bilimleri, hekimleri ve tedavi yöntemleri vardir.Cinlerin dogumlari, yasamlari, ölümleri nasildir?

Cinler de dogar,büyür, yasar ve ecelleri geldiginde ölürler. Dogumlari hakkinda - bizzat cinlerden aldigimiz ve ciddiye aldigimiz ve ciddiye alinmasi oldukça zor beyanlar disinda - ne yazik ki elimizde hiçbir bilgi bulunmamaktadir.

Cinler ile kurmus oldugum sahsi diyaloglarda dogum için (Dünya zamani ile) 17 gün süren bir gebelik sürecinin gerektigini, manyetik anlamda siddetli enerji içeren bölgelerde dogum yaptiklarini, dogumun daha çok enerjinin bölünmesi olarak tanimlanabilecegini ve dogan yeni cinin insan yavrusu gibi çaresiz bir halde degil kendi yasamini tek basina sürdürebilecek durumda ortaya çiktigini ögrenmistim. Degisik cinler bu konuda farkli iddialar da ortaya atmislardi ancak hemen hemen hepsi yukarida anlattiklarimin dogrulugunu onaylamislardi. Yine de cinler kesinlikle güvenilir yaratiklar degillerdir ve bu nedenle dogum konusundaki bu bilgilerin de ne derece dogru oldugu belli degildir.Cinlerin ömürleri de hemen hemen insana yakin bir süredir ancak aramizda bulunan boyut farki nedeniyle cinler ortalama 800 - 900 yil yasamaktadir. Bu devasa süreye ragmen kendi algilayislarinda bu süre bizim 60 yilimiz kadardir.

Insanlara göre tek sansli olduklari konu bizim gibi ömürlerinin büyük bölümünü egitime harcamamalaridir. Kisa ( bizim süremizle 6 ay) süren temel bir egitim alirlar ve daha sonra herhangi bir bilgiye ihtiyaç duyduklarinda onu "Akasik" kayitlari adi verilen ve geçmis zamandaki tüm bilgileri içeren devasa bilgi bankasindan temin ederler.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu Akasik kayitlarinin yalnizca geçmise dair bilgiler içeriyor olmasidir. Cinler bu nedenle geçmis ile ilgili konulari çok net olarak bilebilirler ve böylece gelecek ile ilgili söyledikleri yalanlara inanmanizi saglayabilirler. Unutulmamalidir ki cinler gelecegi hiçbir suretle bilemezler.

Cinler öldüklerinde arkalarinda bir ceset birakmazlar. Sahip olduklari yogunlasmis enerji alani dagilir ve bir daha hiç kimse ile irtibat kuramazlar. Bir cinin ölümü diger cinler arasinda çok agir etkiler birakmaz. Bu olayi çok sakin karsilarlar ve asla yas tutmazlar.

Cinler nerede yasar?

Birçok arastirmaci cinlerin insanlardan ve hayvanlardan uzak, issiz yerlerde yasadiklarini kaydeder. Buna ragmen sahsi görüsüm bu iddianin dogru olmadigi ve cinlerin insanlarla içiçe yasadiklari yönündedir.Cinlerin topluluklari nasil yasar?

Cinler de irklara ve milletlere bölünmüstür. Binlerce farkli irka ve milyonlarca koloniye sahiptirler. Bizdeki ülke tanimina benzemese de (çünkü toprak ve mekanlari yoktur) ülkeleri vardir. Ülkeleri krallar yönetir, krallik babadan ogula geçer ve/ya savasarak kazanilir.

Irklari ve milletleri arasindan daima savaslar olmustur ve olmaya da devam etmektedir. Kurulan irtibatlar sonucu elde ettigim bilgilere göre büyük savaslarda milyarlarca cinin telef oldugu ve bunun ardindan binlerce yil süren uzun baris döneminin yasandigi bildirilmistir ancak beyanin kaynagi cinler oldugu için bilgi - ne yazik ki - güvenilir degildir.

Cinler seks yapar mi?

Cinlerin de tipki insanlar gibi nefisleri vardir ve birbirleri ile seks iliskisi içerisindedirler. Bizim gibi üreme amaci gütmeksizin sadece haz amaçli olarak da seks yaparlar. Bizden farklari utanma duygularinin olmamasi ve seks konusunda bize nazaran fazlasiyla rahat olmalaridir.

Cinlerin erkekleri bu konuda çok zayif bir yaradilisa sahiptir ve çogu zaman disi cinler ile yetinmeyerek disi insan ve hatta hayvanlar ile de birlikte olurlar. Bu amaçla siklikla insanlara yaklasir, önce ikna etmeye çabalar, reddedildiklerinde ise tecavüze kalkisirlar.

Disi cinler ise bu konuda kendilerine daha hakimdirler ve genellikle insanlar ile birlikte olmak için çaba serf etmezler. Buna ragmen disi cinler de insanlara asik olabilmektedir ve asik olduklari erkekler ile iliskiye girebilmektedirler.

Tam bu noktada belirtilmesi gereken önemli bir konu vardir. Bazi arastirmacilar iki türün birbirini gebe birakabilecegini öne sürer. Ancak elimizde bunu söylemek için gerekli sebeplerin hiçbiri bulunmamaktadir. Her seyden önce böylesi bir iliski tamamen ruhsal düzlemde gerçeklesir ve hazza yöneliktir. Bu tarz bir iliskide kesinlikle fiziksel bir aktarim söz konusu edilemez. Fiziksel aktarim olmaksizin taraflarin birbirini ne sekilde gebe biraktigi sorusunun cevabini ise hiçbir arastirmaci vermeye yanasmamistir. Bu nedenle biz de bunun teorik olarak bile gerçeklesme imkaninin bulunmadigini kabul etmeyi tercih ediyoruz.Cinler istedikleri yere gidebilir mi?

Cinler beden sahibi olmadiklari için isik hizina yakin hizlarda ( ama asla isik hizinda degil) hareket edebilirler ve istedikleri yere aninda gidip gelebilirler. Dünya bir yana, diger gezegenlere seyahat etmeleri bile an meselesidir.

Ancak Günes Sistemi disina çikmalari mümkün degildir. Hatta uzak gezegenler olan Uranüs, Neptün ve Plüton bile onlar için fazlasiyla tehlikelidir. Bunun sebebi bu gezegenlerin mesafesinin uzak olmasi degil, bu gezegenlerin Günes'ten çok uzak olmalaridir. Cinlerin Günes'ten aldiklari radyasyon ve kozmik isinim olmadan yasamlarini sürdürmelerinin mümkün olmadigini daha önce de belirtmistik.

Cinlerin gezegenler arasinda seyahat edebileceklerin fakat yine de geçemeyecekleri bir sinir çizildigi Kur'an'da Rahman / 33. ve 35. ayetlerde açikça bildirilmistir ve bu yeterli bir delildir.

Cinlerin bir anda bir yerlere gidip gelebileceklerini bildiren en önemli ayet ise Neml/39'dur. Bu ayette ayrica cinin gittigi yerden bir nesneyi de beraberinde getirebilecegine isaret vardir.

Çogu arastirmaci cinlerin maddesel evren üzerinde herhangi bir etkiye sahip olamayacaklarini savunur. Ben de gerek deneyimlerim gerekse mantiksal çikarimlarim sonucu bu arastirmacilara katiliyorum.

Peki Neml / 39'da geçen "tahtin göz açip kapanana kadar getirilmesi" olgusu nasil açiklanabilir? Kanaatimce bunun için Saba 12 - 14 ayetlerine bakilmalidir. Bu maddesel transfer, cinlere hükmetme yetenegi bulunan Hz.Süleyman (a.s.)'a mahsus bir özellik olarak degerlendirilmelidir. Aslinda cinler gerekli yogunlasmayi saglayip maddesel evren üzerinde de etkili olabilirler ama bunu gerçeklestirmelerini saglayacak formül biz insanlarda bulunmamaktadir. Iste Hz.Süleyman (a.s.) kendisine verilen bu formül ile cinlerin maddeye tesir etmelerini saglamis olmalidir.Cinler yer kaplar mi?

Cinler maddeye tesir edemeyecekleri gibi, kütlesel yapilari bulunmadigi için mekanda yer de isgal etmezler. Ayni mekanda, örnegin ufak bir odanin içinde, milyonlarca cin bulunabilir.

Yeri gelmisken belirtmekte fayda görüyorum ki cinlerin nüfuslari insanlara göre çok fazladir. Aile hayatlari vardir ama bu bizim anladigimizdan farkli, daha çok kolonilesme seklindedir. Bir cin ailesinden onbinlerce (bazen milyonlarca) cin bulunur.

Astroloji cinleri de etkiler mi?

Kozmik isinim ve yildizsal hareketler tipki insanlari ve hayvanlari oldugu gibi cinleri de etkiler ancak cinler üzerindeki etki daha belirgin ve daha yogundur. Bildigimiz astrolojik kaideler cinler için de geçerli olmasina ragmen insanlar için kullandigimiz astrolojik yorumlarin cinler için hiçbir hükmü yoktur. Bu nedenle kendi astrologlari ve kendilerine ait yorumlama yöntemleri vardir ve astroloji bilgileri bizden çok daha fazladir.Cinler aleminde de hayvanlar var midir?

Cinler âleminde de, bizdeki gibi suursuz canlilar, yani hayvanlar mevcuttur. bu hayvanlardan degisik sekillerde faydalanirlar ama onlari öldürüp besin olarak kullanmazlar.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 12:47 20.04.17
Emeğinize sağlık teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Arda 19:13 26.05.19
Cevapla Up