Parapsikoloji & Spiritüalizm

psikometri - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Parapsikoloji & Spiritüalizm>psikometri
Tuana 02:53 02.02.17
Bir nesneye dokunarak uzak veya yakın geçmişte o nesneye dokunmuş kişiler veya olaylar hakkında bilgi edinebilme. Durugörü medyomluğunun bir türüdür. Uzaktan, çevresel ve sezgisel psikometri olarak sınıflanır. Terim, Grekçe’deki “psikhe” (ruh) ile “metron” (ölçme) sözcüklerinden türetilmiş olup ilk kez 1840’da ABD’li fizyoloji profesörü Joseph R. Buchanan tarafından kullanılmıştır. Psikometri yeteneğine sahip medyomlar (psikometr ya da psikometrist) bir kişiye ait eşyaya dokunarak, o sırada orada olmasa da, o kişinin fiziksel, zihinsel ve ahlaki özelliklerini, şimdi veya geçmiş bir olay sırasındaki heycan ve imajlarını saptayabilmekte ve kimi zaman da, karşılaşacağı olaylar hakkında bilgi verebilmektedirler. Bu bakımdan psikometri kimi zaman durugörü, postkognisyon ve prekognisyon medyomluğunun da söz konusu olduğu bir medyomluktur.

İnsandan çıkan yüksek frekanslı psikomanyetik tesirler eşyaların molekül boşluklarında iz bırakırlar. Psikometrik süje bu etkileri hisseden, onları vizyon ve fikirlere çeviren bir yeteneğe sahiptir. Ayrıca bir kimsenin geleceğine ilişkin psikometri de, eşyanın sahibi ile ruhsal irtibat yoluyla, iletişim kurulur. Etkiler eşya sahibi ile ilişki için dinamik bir araç olurlar.

Psikometri medyomlarının kimileri eşyayı ellerinin arasına alır, kimileri ise başın tepe kısmına, alına veya mide boşluğuna yerleştirirler. Psikometri deneylerinde metal eşyalar üzerinde daha verimli sonuçlar alındığı görülmüştür. Kapalı mektupları okuyabilen psikometri medyomlarına kriptoskop denir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 09:24 21.04.17
Paylaşım için teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up