Parapsikoloji & Spiritüalizm

Duru Görü ve Aura - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Parapsikoloji & Spiritüalizm>Duru Görü ve Aura
SiLence 03:06 02.02.17
Bazen öyle enteresan dejavu tarzı olaylar yaşarsınız ki anlatılamaz sadece yaşanılır. Mesela ben, bazen ki bu benim elimde değil konsantrasyonla ya da bilinçli medite olmaklada ilgisi yok pek, birden oluşan flashback tarzı görümler yaşarım. Mesela derimki hiç alakasız bir anda sanki gökten vahiy inmiş gibi az sonra telefon çalacak ve Hakan adlı biri arayacak, tanımam etmem sanki rüya tarzı bir yaşantı... Ve olay birebir gerçekleşir. Bazende dejavu tarzı olaylar yaşarım. Evet ben buraya daha önce gelmiştim şeklinde tuhaf bir duygu...

Bir inanışa göre insanların, yerlerin, mekanların, nesnelerin farklı birer auraya (açılımı ruh yada enerji) sahip olduğu kabul edilir. Evet bu bencede doğru. Geçmişteki yaşantılarımda elde ettiğim deneyimle buna katılıyorum. Bir insanın aurasını taşıyan bir eşyasından dahi bazı şeyler hissedebilirsiniz. Bu medium (medium kavramını medite olabilen anlamında kullanıyorum) tarzı bir yaşantı aslında... Lineer mantıkla açıklanabilecek bir durum değil daha çok quantum mantığıyla anlaşılabilecek bir olgu sanırım.

Evet garip ama gerçek... Duru görü (clair voyance) yeteneğim sayesinde insanların auralarını görebiliyorum. Ve o insanla hiç bir sözsel iletişimim olmasa dahi enerjisinin negatif mi yoksa pozitif mi olduğunu algılayabiliyorum.

Beş duyu ötesi algılamalar diyor buna işin akademisyenleri... Hala araştırılan bir olgu... FBI da falan bu tür insanları olay yeri incelemede kullanıyorlarmış.

Felsefi olarak bakarsak Budizm deki nirvana yada ataraxi durumuna benziyor aslında duru görü yani bir nevi farkında olduğunun farkına varma durumu... The Awakened Warrior adlı bir kitabında Carlos Castenada bu tür yaşantılara değinir ve kızılderililerin duru görü yetenekleri olduğundan bahseder...

Eğer doğayla içiçe uyumlu sevgi dolu bir yaşam sürer, yediğimiz ekmeğin, içtiğimiz suyun, teneffüs ettiğimiz havanın tadına varabilirsek ve bilinç durumumuzu yükseltmeyi başarabilirsek çok daha mutlu bir yaşam sürebiliriz.

Şimdilik bu kadar... Daha sonraki yazılarımda ayrıntılara değineceğim...

İlk adım hissederek yaşamak ve farkında olmak...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Drogo 14:24 21.03.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up