Parapsikoloji & Spiritüalizm

Durugörü-Clarus Acerum - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Parapsikoloji & Spiritüalizm>Durugörü-Clarus Acerum
SiLence 03:07 02.02.17
Latincesi beş duyu adı verilen algı araçlarımız insanın yegane algılamaları olarak kabul ettiği ve insanı bunlara sınırlı bir varlık olarak gördüğü için, bu sınırların dışında kalan varlığın yetenek ve algılarını ifade edebilmek için duyular dışı ifadesi kullanılmak zorunda kalınmıştır. Durugörü görme duyumuzun daha ince vibrasyonlu uzantısından başka bir şey değildir.Evrende her aksiyon, her kelime, her düşünce ister zihinsel olsun, ister fiziksel, hiçbir zaman kaybolmaz, çünkü üretilen birer enerjidir, sadece şekil değiştirir. Doğu felsefesinde "akaşik kayıt" adı verilen evrenin eterik maddesine sinerler. Bazı kişiler, hassa bir süje olduklarından, bu kayıtlara nüfuz edip onları okuyabilirler. Bu yetenekteki kişilere durugörü medyomu denir. Medyom, gözleri kapalı olduğu halde evren eterine sinmiş olan bu titreşimleri algılar.Medyomluk türlerinin en fazla tezahür eden şekillerinden biri olan durugöü medyomluğu geleceklerini öğrenme eğiliminde olan insanlar tarafından çok eskiden beri dikkate değer bulunmuştur.Durugörü başlıca üç ana kolda incelenmektedir:1. Basit durugörü: Medyomun sadece dar bir alan ve sınırlı mekan içerisindeki algılamalarıdır.

2. Mekan içinde durugörü: Medyomun uzakta meydana gelen olayları ya da yerleri algılamasıdır. Evrensel esiri maddeye akort olabilen medyom normal olarak gözlenmesi mümkün olmayan olaylar ya da yerler hakkında açık ve net bilgiler verir.

3. kehanetler, fallar ve peygamberane vizyonlar vs... gibi psişik olaylar bu branşa girer.durugörü tanımını şu sözlerle yapmış: "Ruh, beden gözleri kapalı olduğu halde görebilir."

Durugörü Durugörü yeteneğinin bencil amaçlarla kullanılması halinde etkisiz kaldığı da bilinmektedir. Yüksek seviyeli ruhsal yeteneklerin yararlı ve başkalarının iyiliğine yönelik amaçlarla kullanılması gerekir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Drogo 14:23 21.03.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up