Pozitif Düşünce

Sadece şefkat iyileştiricidir - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Pozitif Düşünce>Sadece şefkat iyileştiricidir
Ozge 19:58 02.01.21
Sadece şefkat iyileştiricidir;
Çünkü insanın içindeki tüm hastalıklar sevginin eksikliğinden kaynaklanır.

Hayattaki her hastalık, her kötülük sevgisizlikten.
Sevin...
Sevilin...
Ömrünüz varken, kalbiniz atıyorken.
Çünkü yarının ne getireceği bilinmez.

Bugünü iyi yaşayın.
Geçmişinizi değiştiremezsiniz ama geleceğinizi belirlemek bugününüze bağlı.
İyi değerlendirin.

Sevgiyle kalın...
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Banu 17:50 07.01.21
İdeallerinle mi yaşıyorsun?
İdeallerini hangi bilinçle ve ne zaman yarattın?
Hâlâ o idealler senin için ideal mi?
Yoksa şu an yepyeni bir gerçeklikle mi var oluyorsun?
Gerçekten anda mısın?
Gerçekten yaşıyor musun?
Emin misin?
Yoksa hayallerin mi seni yaşıyor?
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
cengiz10 01:09 02.03.21
Çoğumuzun başına gelmiştir, sana da olmuştur - çünkü beyin aşk ile bağımlılığı kolaylıkla karıştırabiliyor. Her şeye dışarıdan bakanlar bu konuda kurban konumuna düşüyorlar. Bağımlılık aşkmış gibi ele alınıyor, ve bir kez bağımlılığı, sahiplenmeyi aşk olarak kabul ettin mi gerçek aşkı hep ıskalarsın. Eline sahte para geçmiş gibi olur. Artık gerçek parayı aramazsın çünkü elde ettiğini sanırsın. Kandırılmışsındır.

Sahiplenmek, bağımlılık sahte aşktır. Nefret daha iyidir, çünkü en azından gerçektir, en azından doğrudur. Ve nefret her an aşka dönüşebilir, ama sahiplenme asla aşka dönüşemez ondan tamamen vazgeçmelisin. Neden bağımlılık aşk ile karıştırılır? Ve aradaki fark nedir? Buradaki mekanizma sinsice işler.

Aşk, karşındaki ile bütünleşmeye hazır olduğun anlamına gelir. Bu bir ölümdür, en anlamlı ölüm, içine düşebileceğin en derin boşluk, ve düşmeye de devam edersin. Bunun sonu yoktur, dibi yoktur, sonsuza dek diğerinin içine düşersin. Asla bitmez. Sevmek, sevdiğinin büyüklüğü karşısında kendini kaybetmek anlamına gelir. Aşk teslimiyettir - hem de koşulsuz; çünkü eğer bir koşul bile olursa o zaman sen önem kazanırsın, karşındaki değil; merkezde sen olursun, o değil. Eğer merkezde sen varsan diğer kişi sadece bir araca dönüşür. Sen onu kullanıyor, sömürüyor, onun sayesinde tatmine erişiyor olursun - yani hedef sensindir. Ve aşk der ki, diğerini amaç haline getir, ve eri, ve birleş. Bu ölüme ait bir fenomen, bir ölüm sürecidir. İnsanlar işte bu nedenle aşktan korkarlar. Hakkında konuşabilir, şarkılar söyleyebilirsin, ama aslında ondan korkarsın. Asla aşka bulaşmazsın.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up