Pozitif Düşünce

Hayatınızı değiştirecek mükemmel pozitif düşünceler - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 
Pozitif Düşünce>Hayatınızı değiştirecek mükemmel pozitif düşünceler
DiLara 12:05 16.01.17
Düşüncelerimiz, içinde yaşadığımız dünyayı şekillendirirler. Bu nedenle de, hayatınızda değiştirmeyi istediğiniz bir şeyler varsa, bunlar için öncelikle düşüncelerinizi değiştirmeniz gerekir. Eğer negatif bir insansanız, bugün size önereceğimiz pozitif düşünceleri hayatınıza katmalı ve bunlara inanmalısınız. Bu sözcükleri, kendinizi kötü hissettiğiniz anlarda, günde 3 kere, 5’er dakika boyunca inanarak kendi kendinize söyleyin ve bir ay içinde hayatınızda ne gibi pozitif değişiklikler olduğunu kendi gözlerinizle görün!

Her gün, her konuda daha da iyiye doğru gidiyorum
Birçok insan, pozitif düşüncelerin işe yaradığına inanmakta güçlük çeker çünkü aslında bu düşüncelerin tamamen zıttına inanmaktadır. Her adımda nefes nefese kalan bir kişinin, ”Ben son derece fit ve sağlıklıyım.’’ deyip buna inanması zor olacaktır ama burada asıl söylemek istediğiniz şey; her gün daha da iyiye gittiğinizi aklınızdan çıkartmazsanız, bunları söylemek ve inanmak çok daha kolay olacaktır.

Kendimi olduğum gibi, tamamen, seviyor ve kabul ediyorum
Bu, aynaya bakıp kendine, ”Ne kadar da şişmanım!’’ ya da ”Asla onun kadar zeki olamayacağım.’’ diyenler için. Bu negatif düşünceleri bir an önce aklınızdan çıkartmanızı öneririz. Siz, sadece inandığınız kişi olabilirsiniz. Bu nedenle de ilerlemek için öncelikle bu düşünceyi değiştirmeniz gerekiyor. Kendiniz hakkında her negatif düşünce aklınıza geldiğinde, bunun yerine pozitif bir özelliğinizi kendinize söyleyin. Güne başlarken ve günü bitirirken tekrar tekrar kendinizi olduğunuz gibi sevdiğinizi ve kabul ettiğinizi söyleyin ve zamanla bu kişisel sevginizin gelişmesini izleyin.

Finansal varlığım ve rahatlığım için müteşekkirim
Bir dükkanda görüp beğendiğiniz bir şey için ‘’Asla bunun için yeterli param olmayacak.’’ derseniz, olacağı da tam olarak budur. Bir dahaki sefere para hakkında bir şey düşündüğünüzde yukarıdaki başlığı kendi kendinize tekrarlayın ve her neyi istiyorsanız alabilecek kadar paranız olduğunu hayal edin. Siz, düşüncelerinizi değiştirince, içinde bulunduğunuz durum da değişecektir.

Zayıf ve fitim. Sadece acıkınca yemek yiyorum
Eğer aşırı yemek yeme alışkanlığı ile savaşmaya çalışıyorsanız ve beslenmeniz hakkında daha kontrollü olmayı diliyorsanız, bu pozitif düşünceyi kendinize aşılamalısınız. Ne zaman bu konu hakkında negatif bir şeyler düşünüyor gibi olursanız, o zaman hemen bunu durdurun ve bunun yerine başlıkta yazanı tekrarlayın. Canınız fazla yemek yemek istediği zaman da bu sözcükleri kendinize tekrarlayabilirsiniz. Zamanla alışkanlıkarınız bu pozitif düşünceye göre şekillenecektir.

Her şey benim için her zaman yolunda gidiyor
Bu sizce de çok güzel bir düşünce değil mi? Bunu söylediğiniz an kendinizi mükemmel hissedeceksiniz ve rahatlayacaksınız. Eğer bir konu hakkında endişeli, stresli ya da kaygılıysanız, bu sözcükleri kendi kendinize tekrarlayın.

Hayatımın her alanında mutluluğu ve barışı kabul ediyorum
Kendinizi fazla duygusal, sinirli ya da mutsuz hissettiğiniz anlarda bu sözcüklerden yardım alın.

Başarı
Son derece basit ve etkili. Bazen olaylar konusunda o kadar endişeli oluruz ki, işler yolunda gitmez ve kendimize başarı şansı tanımayız. Eğer hedefinizden çok uzaktaysanız, başarıya konsantre olmak, başarısızlığa konsantre olmaktan daha akıllıca olacaktır. Böyle anlarsa kendinize ‘’başarı’’ sözcüğünü söyleyin ve negatif düşünceleri zihninizden uzaklaştırın.

Bütün negatif düşüncelerimi bırakıyorum, kendime güveniyorum
Eğer sosyal endişeden muzdaripseniz, bir dahaki stresli anınızda derin bir nefes alın ve bu sözcükleri kendinize söyleyin. Odak noktanızı endişenizden uzaklaştırın ve pozitif, rahatlatıcı düşüncelere yönlendirin.

Hayatım beni seven, beni destekleyen ve beni takdir eden insanlarla çevrili
Eğer arkadaşlık konusunda sorunlar yaşıyorsanız, daha fazla arkadaşa sahip olmak istiyorsanız ya da ailenizle daha iyi geçinmeyi hayal ediyorsanız, başlıktaki sözcüğü içindeki sevgi ve desteği hissederek, kendi kendinize tekrarlayın. Yeni birisiyle tanışırsanız da hiç şaşırmayın!

Hayatımı seviyorum
Çok çılgın ya da sosyal bir hayatınız olmasa bile, bunu kendinize sık sık tekrarlayın ve zamanla hayatınıza daha çok takdir edeceğiniz ve sizi mutlu edecek olayların girmesine hazır olun.

Başkalarının başarılarını, mutluluklarını kutluyor ve herkes için en iyisi olmasını diliyorum
Her ne kadar son derece düşünceli bir başlık gibi görünse de, bu aslında son derece bencil bir hatırlatma! Birini kıskandığınız her an aslında negatifliği kendinize yönlendiriyorsunuz. Başkaları için mutlu olmanız işte bu nedenle bu kadar önemli. Başkaları adına mutlu olarak ve onları takdir ederek, aslında bu güzellikleri ve güzel düşünceleri kendinize döndürüyorsunuz.

Hayatımızdan mutsuz olmak dünyanın en kolay işidir. Asıl önemli olan elimizdekinden mutlu olmak ve hep daha fazlasının geleceğine inanmaktır. Pozitif düşüncelere ne anlam yüklerseniz, onlar sizin için onu ifade edeceklerdir ve hayatınızı o yöne doğru çevireceklerdir.

Size zarar veren düşüncelerden kurtulmak ve mutlu olmak yalnızca sizin elinizde!




Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
prenses 20:25 16.01.17
Konuyla alakalı youtube da "the secret-sır" adlı video var. İlgilenenlerin izlemesini tavsiye ederim




Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Akin5421 21:19 19.01.17
Bilgi icin tesekkur ederim allah razi olsun. Bu konu hakkindaki düsüncem pozitif düsünerek herseyin olumlu olması sonra aniden cok kotü olay olusup pozitif dusinceyi darma dagın etmesi. Düslerin veya ümitlerin yıkılması kotü bir sey bence pozitif düsünce poliannacılık




Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Karakancolos 13:27 27.01.17
iyi şeyler düşünürsen hayatında iyi şeyler olur, gibi özetlenecek düşünce. ancak hayat polyanna masallarından daha gerçekçi maalesef.




Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Masal 17:43 31.01.17
Çok güzel bir yazı teşekkürler




Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Rotten 15:52 20.03.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.




Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İlkcan 20:56 21.03.17
Kolonya 19:45 10.05.17
SiLence 10:30 22.05.17
Çook güzel bir paylaşım olmuş.. Teşekkür ederim..




Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Mucella 23:34 26.05.17
Acıyan yerlerini öpecek biri varsa hayatında, önemli olmaz düştüğün yerler, atıldığın kuyular, aldığın yaralar, yalan çıkan bildiğin tüm doğrular, işittiğin tüm kötü sözlerin yeri bile, çabuk iyileşir o zaman... Nasihat etmeden, küçümsemeden dinleyen, anlatırken bile geçecekmiş gibi gelen, yuva sıcaklığında bakışlarıyla içini ısıtan, seni olduğun gibi kabul eden, değiştirmeye çalışmayan, istediği kalıplara uymasan da seni sevmekten vazgeçmeyen biri varsa eğer, korkma incinmekten, bırak sıyrıklar olsun dizlerinde, öper ve geçer...




Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2