Pratik Bilgiler

Tarçın elması nelere iyi geliyor? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Pratik Bilgiler>Tarçın elması nelere iyi geliyor?
Tuana 00:59 23.04.16
Graviola bitkisi olarak da bilinen tarçın elması hangi hastalıklara iyi geliyor? Tarçın elmasını nasıl tüketebiliriz?

Graviola Amazon ormanları dahil kuzey ve güney Amerika kıtasının tropikal bölgelerinde yetişen küçük dört mevsim yeşili bir ağaçtır. Groviola ağaçları normalde 5-6 metre kadar büyüyebilirler. Geniş, koyu yeşil, parlak yaprakları vardır. Gravilola ağacının kalp şeklinde büyük bir meyvesi vardır. Hafif ekşi bir tada sahip olan graviola meyvesi, ağaçtan toplanıp tüketilebilir ya da çeşitli şerbet ve içecek yapımında kullanılabilir.

Graviola ağacında bulunan yeşil dikenli bir meyve olan tarçın elması, kanserli hücreleri öldürür. Yapılan araştırmalara göre, kemoterapi ilaçlarına oranla 10.000 kat daha etkili bir doğal ilaç olduğu, üstelik kemoterapinin oluşturduğu yan etkilerin hiçbirini göstermediği belirlenmiştir. Kemoterapi ilaçları bilindiği gibi, kanserli hücrelerle birlikte vücuttaki sağlıklı hücrelere de zarar vererek ciddi hasarlara sebep olmaktadırlar.

Graviola bitkisi adı da verilen tarçın elması, içinde bulunan sitotoksik bileşenleriyle kanser hücrelerine karşı savaşır ve sağlıklı hücrelere zarar vermez. Amerika’da bir ilaç firması tarafından yapılan testlerde yaklaşık 20 analiz laboratuvarı 1970’li yıllardan beri graviola ve kanser ilişkisini araştırmışlardır. Tarçın elmasının meme kanseri, kolon kanseri, pankreas kanseri, akciğer kanseri ve kolon kanseri dahil 12 çeşit kanser tipine iyi geldiği tespit edilmiştir. Yapılan çalışmalar, graviola ekstraktlarının kadınlarda meme kanserine karşı koruyucu bir etki sağladığını ve kanser hücrelerini yüzde 50 oranında öldürdüğünü ortaya koymuştur.

Tropik bölgelerde Graviola ağacının bütün bölümleri geleneksel doğal ilaç yapımında kullanılmaktadır. Kabuğu, yaprakları, kökü, meyvesi hatta meyvesinin çekirdeklerinin bile yararlı olduğuna inanılır. Her parçası ayrı ayrı kullanılır. Meyvesi ve meyvesinin suyu kurt ve parazitlere karşı, ateş düşürücü olarak, dizanteri ve ishal vakalarında kullanılır. Graviola ağacının kabuğundan çay yapılır ve sakinletirici olarak kullanılır.

Tarçın elması, kanser gibi hastalıklardan bizi korur ve bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Enerjimizi artırır. Kanser tedavisi için uygulanan kemoterapinin saç dökülmesi, kilo kaybı ve mide bulantısı gibi birçok yan etkisi olmadan doğal tedavi edicidir.
kaynak: yumurtalı ekmekAttached: tarcin-elmasi1_240615.jpg (66.8 KB (Kilobyte)) 

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
madlen 23:22 05.05.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
spacetimereality 10:36 05.06.17
Yararlı bilgiler teşekkür
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cannis 23:17 22.07.17
oneo 17:26 01.10.17