Pratik Bilgiler

Sağlığımıza Faydalı Tütsüler - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Pratik Bilgiler>Sağlığımıza Faydalı Tütsüler
Tuana 03:36 28.04.16
Sağlığımıza Faydalı Tütsülerin isimlerini vede ne gibi faydaları olduğunu buradan öğrenebilirsiniz arkadaşlar

Manolya: Yoğun manolya kokusu sinirleri rahatlatır. Ferahlatıcıdır. Anlayışın sembolüdür. Uyum, mutluluk neşe getirir. Eşleri birbirine çekebilen, çiftlerin anlaşmasını sağlayan, aşkı yeniden canlandıran bir tütsüdür. Melankoliyi iyileştirir.

Gül: Gül ferahlatır ve huzur verir. Gül bahçelerinin muhteşemliği ve büyüleyici kokusunu yaşamınıza doldurur. İnancı sağlamlaştırır. Dualarda kullanılabilir. Aşkın sembolüdür. Fobileri olan kişilerin tedavilerinde koku terapi, tamamlayıcı olarak kullanılır

Yasemin: Gizemli, huzur verici, sinirleri güçlendirici harika bir kokudur. Safiyeti ve arınmışlığı temsil eder; bencil kişilerin kendilerini görmelerini sağlar; haksızlıkları ortaya çıkarır. Güçlü bir yapıya sahip olmak isteyenlere iyi gelir. Şifada, acıları yatıştırıcı özelliği vardır.

Çilek: Vücudu kuvvetlendirir. Direnci arttırır, ancak aynı zamanda gevşeticidir. Endişeyi yok eder, gerilimli ortamlarda sükuneti ve anlayışlı davranabilmeyi sağlar. Zekâ açıcıdır. Yakılması şifayı aktarmada kolaylık sağlar. Umudun simgesi olduğu söylenir.

Citronella: Güney Asya`da yetişen bir bitkiden elde edilen bu tütsü gerilimin yarattığı etkiyi hafifletir. Uykusuzluğa iyi gelir, şifa ritüellerinde kullanılır. Derin dünyaların sırrını kokusunda sakladığı söylenir. Romantizmi destekler. Bilincin yükselişine yardımcı olur. Sanatın sembolüdür, hayalleri zenginleştirir.

Sandal Ağacı: Sandal ağacı başarı sembolüdür. Kırık kalplere huzur verir. Meditasyon ve hipnoz seanslarında kullanılır. Son yıllarda, sandal ağacı aroması genellikle narenciye aroması ile karıştırılarak kullanılmaktadır. Bu özel karışımın ise son derece rahatlatıcı olduğu öne sürülmektedir.

Limon: Canlandırıcı ve ferahlatıcı keskin bir aromaya sahip olan limonu sevmeyen neredeyse yoktur. Sebepsiz iç sıkıntılarını giderir. Hayal gücünü arttırır, konsantrasyonu yükseltir ve hafızayı güçlü tutar, canlandırır.

Egzotik Buketler: Egzotik çiçeklerden oluşan buketler, genellikle muhteşem etkiler yaratan karışımlardır. Bunlar gevşetici ve huzur verici olmanın yanısıra aşkın tensel ifadesidir de aynı zamanda. Romantik bir gecede mum ışığında yenen yemekle birlikte yanan bu tür tütsülerin afrodizyak etkisi olduğu inancı yaygındır

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
seckindogan 14:08 29.04.16
Bnm sikintilarim var yardimci olacak car mi
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Devrimci 14:58 29.04.16
seckindogan Nickli Üyeden Alıntı:
Bnm sikintilarim var yardimci olacak car mi

Ayrıca forumdaki konuları okuyup mesaj yazarsanız ve forumda aktif olursanız seviniriz. @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Birkul 18:38 31.08.16
tesekkurler yararli paylasimindan dolayi
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
madlen 23:19 05.05.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Eminbaba 19:01 08.07.17
Heidi 14:46 27.10.17
Teşekkür ederiz bizi bilgilendirdiğiniz için
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ahmet27300 20:55 22.03.20
Vanilya: Bana beyaz bir angora kazağı anımsatan bu koku bence en tatlı ve en yumuşak kokudur. Gülümsetir, mutluluk verir ve bunu kalıcığıyla destekler. Afrodizyak etkisi ile cezbedici bir kokuya sahip. Bu sebeple yeni iş yeri açanlar için de önerilir. Meditasyon çalışmalarınızda veya ortamlarınıza yeni fikirler davet etmek ve tazelenmek, sevgi ve şevkat hisleriyle dolmak için mutlaka denemelisiniz.
Amber: Maneviyat ile ilişkilendirilen etkileyici bir kokudur. Endişe kökenli pek çok psikolojik rahatsızlığa iyi geldiği söylenir. Uykusuzluk çekiyorsanız sakinleştirici etksisinden dolayı akşam saatlerinde kullanılabilir. Çiçek özlerinden yapılan bu kokuyu meditasyon çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi