Pratik Bilgiler

Yumurta Kabuklarını Değerlendirme - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Pratik Bilgiler>Yumurta Kabuklarını Değerlendirme
Cennet 12:06 08.09.18
Çoğumuzun çöpe attığı yumurta kabukları çiçek bakımı başta olmak üzere birçok alanda değerlendirebilir faydalara sahiptir.

Çoğu kişi özellikle sabah kahvaltıları başta olmak üzere yumurta tüketir. Protein kaynağı olan yumurtanın kabukları genellikle çöpe atılır. Yumurta kabukları hem dekoratif hem de gübre anlamında değerlendirmek oldukça kolaydır. Yumurta kabuğundan küçük saksılar yapabilir, ufalayıp gübre yapabilir, dekoratif tasarımlarda kullanabilirsiniz. Yumurta kabuklarını kullanmadan önce mutlaka temizlemeniz gerekiyor. Kaynatıp daha sonra fırınlayarak yumurta kabuklarını kullanabilirsiniz. Gübre amaçlı kullanımlarda ise direk olarak temizlemeden kullanmanız daha faydalı olacaktır.


Yumurta kabuklarını temizledikten sonra rondodan geçirip iyice toz haline getirin. Daha sonra ise içerisine bal, doğal yağlar ekleyerek cildinize maske yapın. Bu maske sayesinde cildiniz daha sağlıklı olacak ve yaşlanması gecikecektir.

Çay ve kahve lekelerinden kurtulmak için yumurta kabuklarını kullanabilirsiniz. Yumurta kabuklarını zorlu lekelerin üzerine sürdüğünüzde lekeler kolayca kaplara zarar vermeden çıkacaktır.

Yumurta kabuğunu toz haline getirdikten sonra direk olarak yutabilirsiniz. Veya limon, bal ile tatlandırıp ta tüketebilirsiniz. Yumurta kabuğu tüketmek vücudun kalsiyum ihtiyacını koruyacaktır ve kemik erimesi hastalığının önüne geçecektir.

Muz kabuğu, yumurta kabuğu, kahve ve suyu karıştırıp bitkileriniz için oldukça faydalı bir gübre yapabilirsiniz. Bu gübre bitkileri coşturacak ve solan çiçekleri kendine getirecektir.

Bitki yetiştiriyorsanız bahçenize ya da evdeki saksıların içerisine yumurta kabuğu koyup haşere sorununu çözebilirsiniz.
Alıntıdır.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Kevser 01:43 02.12.18
Allah razı olsun,Guzel paylaşım
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cennet 11:55 16.12.18
Kevser Nickli Üyeden Alıntı:
Allah razı olsun,Guzel paylaşım
Allah senden de razı olsun
Sağol kardeşim
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Gece 12:45 16.12.18
Yumurtayı haşladığım zaman suyunu çiçeklere veriyorum kabuklarını da gübre olarak kullanıyorum. Gerçekten etkili oluyor. Paylaşım için teşekkürler.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Felak 09:30 01.02.19
fth7 23:04 23.12.19
Çiçeklerimiz için o müthiş nimeti bulduk. Yumurta kabuğu..
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Dire Vengeful 19:38 26.05.20
Haşlanmış yumurtanın kağının altında beyaz böyle bir kağıt gibi bir şey çıkar onu yüze koyup 1 saat yüzde kalırsa yüzdeki ölü hücreler atılıyor bilginize

---------- Post added 26.05.20 at 19:40 ----------

Hatırlatmakta fayda var

Yumurta beyazında bulunan besinler cilde sağlıklı bir ışıltı vermek ve cildi sıkılaştırmak için mükemmeldir.

Yumurta maskesi, bol miktarda A, B ve D vitaminleri içerir ve böylece hücresel aktivitelerde rol alarak serbest radikallerin sebep olduğu zararı engeller.

Aynı zamanda açılmış gözenekleri kapatmak, lekelerden kurtulmak ve cildinizi germek için harikadır.

Siyah noktalarla mücadele etmek, yara izlerini azaltmak ve yüze yenilenmiş bir görünüm kazandırmak isteyen herkesin bu maskeyi devamlı olarak kullanması önerilir.

En iyi sonuçlar hemen görülmez, fakat ilk uygulamadan sonra bile cildinizin daha temiz ve daha yumuşak olduğunu hissedeceksiniz.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
umutkarsu 20:35 01.10.20
Yumurta kabuğunu yemek için pastörize etmek gerekir, o yüzden siz siz olun eğer nasıl pastörize edildiğini bilmiyorsanız sakın girişmeyin ölüme kadar götürebilir. Yıkadım yiyeyim olmuyor yani haberiniz olsun.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Brave 17:33 10.01.22
Yalnız fazlası böbrek taşı vey kum yapar. Bildiğiniz kalsiyumdur.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Ercanvenida 09:56 15.01.22
Çiçek için çok fayda sağladı. Allah razı olsun.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi