Pratik Bilgiler

Günlük Hayatı Kolaylaştıracak Etkili Pratik Bilgiler - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Pratik Bilgiler>Günlük Hayatı Kolaylaştıracak Etkili Pratik Bilgiler
Cennet 12:15 08.09.18
Günlük hayatta temizlik, yemek, işler, güçler derken bazen yoruluruz. Etkili ve pratik yöntemler sayesinde günlük hayatınızı kolaylaştıracak bilgileri sizler için derledik.

Pratik bilgiler hayatımızı daha kolaylaştırmak için işe yarayan etkili çözümlerdir. Gün içerisinde temizlikte, aldığımız kıyafetler, çantalar veya ayakkabılarda, yemeklerde, mutfakta pratik yöntemleri uygulayarak hem zaman kazanabilir hem de sorunları kolay bir şekilde çözebiliriz.


Yeni bir ayakkabı aldığınızda ayakkabı ayağınızı sıkıyor ise buhar tutun. Buhar ayakkabının sıcaklığın etkisi ile genleşmesine neden olacaktır.
Halınızda bulunan yanık lekelerini kalıntılarını temizlemek için zımpara kağıdı kullanabilirsiniz.
Halınızdaki günlük veya inatçı lekelerden bulaşık parlatıcısı ile kurtulabilirsiniz.
Yumurtayı kaynattıktan sonra kolay soymak için kaynama suyuna biraz sirke veya karbonat ekleyebilirsiniz.
Sarımsakları tek tek soymak yerine cam bir kavanoza koyup elinizle sallayarak kabuklarını kolay bir şekilde soyabilirsiniz.
Muzu aldıktan sonra dolapta muhafaza ederken kök kısmını streç ile sarın. Bu sayede muzun kararmasını engelleyecek ve taze kalmasını sağlayacaksınız.
Türk mutfağının vazgeçilmezi olan pilavın tane tane olması için pişme suyuna bir kaç damla limon ekleyin.
Kış aylarında soğuk havalardan dolayı tıkanan burnu açmak için bir bardağa su ve tuz koyun. Daha sonra tuzlu sudan bir miktar burnunuza çekin ve bırakın. Bu işlem sonrası burun tıkanıklığınız gidecektir.
Evde portakal suyunu kendiniz sıkacak iseniz ilk önce portakalları suda bekletin. Daha sonra portakalları sıktığınızda daha fazla portakal suyu elde edersiniz.
Kızartma gibi ev içerisinde ağır yağ kokusu oluşturan yemekleri yaparken yağın içerisine bir kaç dal maydanoz koyun. Maydanoz yağın kokusunu emecektir.
Alıntıdır.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
volkan8cas 12:59 08.09.18
Teşekkürler.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cennet 10:25 12.09.18
volkan8cas Nickli Üyeden Alıntı:
Teşekkürler.
Sağolun
Güncel......
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
mukadderat 11:09 12.09.18
BLueSea 20:14 15.01.19
eminnaga 17:09 29.01.19
Bulutlu 21:42 29.01.19
Tam benlik tavsiyeler teşekkür ederim
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sakaryalı 21:56 30.01.19
Okurken kolay, yapılacağı vakit genelde unutulan öneriler ��
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SouL 04:05 29.03.19
Mobilyaların yerlerini değiştirdiğinizde halıların üzerinde iz bırakır. Bu izleri yok etmek için izlerin üzerine bir parça buz koyun ve erimesini bekleyin. Daha sonra üzerinde elektrik süpürgesini gezdirin. İzden eser kalmadığını göreceksiniz.

Pamuklu giysilerinizin çekmemesi için ilk yıkamada bir gece soğuk suyun içerisinde bekletin, sonra yıkayın, çekmeyeceklerdir.

Bir büyük soğanı rendeleyin ve orta boy bir bal kavanozuna koyup iyice karıştırın. 48 saat bekletin, şurup haline geldiğinde öksürüğü ve soğuk algınlığı olan hastaya sabah aksam bir çorba kasığı içirin. Soğanın içerdiği yağlar öksürüğü durduracaktır. - Soğan, sarımsak kesmeden önce parmaklarınıza limon suyu sürerseniz, istemediğiniz kokulardan kurtulmuş olursunuz.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi