Pratik Bilgiler

Bu basit çareler bir gün gelir işinize yarar - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Pratik Bilgiler>Bu basit çareler bir gün gelir işinize yarar
Lady 12:00 15.05.20
Bu basit çareler her gün olmazsada bir gün gelir işinize yarar.

1. Vücudun herhangi bir yerinde siğil oluşursa çörek otu tohumuyla tuz beraber ezilip siğil yüzeyine sürülürse yavaş yavaş siğilleri yok eder.

2. Eğer saçınızda beyazlık, saç dökülmesi varsa, sarımsak, kırımız biber, sirkelerden az tüketilmeli. özellikler alkol içerikli uzak durmalı. Eğer buna olumlu tedavi edici yiyecekler tüketmek istiyorsanız, her gün akşam üç tane ceviz yemeyi devam ederseniz sadede saç dökülmesini durdurmakla kalmadan belki beyazlaşmış saçın siyahlaşmasına yardımcı olur.

3. Eğer bıçak yada cam kesiklerinde kanama durmuyorsa biraz tuz ile kesilmiş bölgeyi temizleyip, diş macunu sürseniz anında kanamayı durdurur.

4. El yada ayaklarda egzama görülürse bir tutam iğne yapraklı çam ağacı yaprağı uygun miktarda suda yaprak sarıya dönüşene kadar kaynatılıp soğuduğunda günlük iki üç sefer egzama olan bölge bu suda bekletilirse 3-7 güne kadar iyileşir.

5. Kış günler dışarıya çıkmak gerek olduğunda çorap giymeden önce koyun kuyruk yağı ateşte eritilip ayağa sürülür ve çorap giyilirse, ayak kolayca üşümez.

6. Uykusuzluk hastalığına yakalanan Kişiler bir tane yeşil soğan bir kaç parçaya parçalayıp, uymadan önce yastık yanında bırakılırsa hızlı uyutur.

7. Her sabah yüzünüzü yıkadığınızda, soğu su (ılık su) ile yüz havlusu nemlendirilip, yüz sabunu havluya sürtülüp, burun iki taraf ve burun deliği altı kısmına 3-7 sefer sürülürse burun delikeleri Kılcal damarları tetikleyip hastalık mikroplarına karşı direnç gücü artırır. Girip ve nezleyi önler.

8. Uzun müddet kullanıp içi su lekeleriyle siyahlaşmış çaydanlık, termoslarda çay kolayca soğuyor ve çayın tadında da değişiklik olur. Bunu düzeltmek için bir kaç tane patates pişirilip yumuşak ezdikten sonra (pişirilmiş kaynar su ile beraber) çaydanlık ve termos bir gece gündüz bekletilirse iç ve dış su ve çay lekeleri, su paslarını yok eder.

9. Yağlanmış mutfak malzemeleri patates pişirip süzülen suda belli süreç bekletilirse yağ ve lekeler yok eder. Parlatıp Yeni Haline dönüştürür.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Erzurum 12:21 15.05.20
Allah razi olsun
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Kulefb 12:49 15.05.20
İlginç bilgiler
Allah razı olsun
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Dire Vengeful 01:20 28.05.20
1XBHIX 20:59 01.10.20
Denicem ilk fırsatta buraya da geri dönüş yaparım özellikle kanama kısmını merak ettim.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi