Pratik Bilgiler

Ellerdeki Lekeler İçin - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Pratik Bilgiler>Ellerdeki Lekeler İçin
Tuana 21:06 06.10.16



Ellerdeki lekeler genellikle yaşınız ilerledikçe meydana çıkar. Ama bu lekelerin çıkmasında başka faktörler de olabilir. Mesela güneş. Sık sık doğal güzelliği vurguluyoruz ve bazen de bu kusurları ortadan kaldırmak için bakımlara fazlasıyla para harcıyoruz. Peki elde beliren lekeleri yok etmek için daha kolay ve ekonomik birkaç çözüm daha öğrenmek ister misiniz?

1. Aloe vera jeli






Eğer her gün biraz aloe vera jel uygularsanız, cildinizin ufak ufak yenilenmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu doğal jel onarıcı ve kuvvetlendirici etkisiyle lekeleri yok ederek el derisini tedavi eder. Her gün kullanıldığı takdirde en iyi ve en işe yarayan tedavidir. Cildinizi güneşten korur ve ellerinizde vaktinden önce oluşabilecek yaşlılık belirtilerinin oluşmasını önler.


2. Limon suyu



Limon suyu antik çağlardan beri oldukça basit bir mucize yaratmak için çokça kullanılan doğal bir malzemedir: cilt beyazlatmak. Bunu kullanarak ellerinizdeki lekeleri ufak ufak yok edebilirsiniz. Fakat bunu gece vaktinde kullanmanız çok önemli. Eğer limon suyu ile kaplı cildimiz güneş ile temasa geçerse oldukça zararlı olabilir.

O yüzden limon suyunu şöyle kullanmalıyız: yarım limonun suyunu iki dilim salatalık ile karıştırın. Ardından limon suyu ile ıslanmış salatalık parçalarını ellerinizin üzerine koyun ve 20 dakika tutun. Sonrasında ellerinizi normalde olduğu gibi yıkayın.


3. Elma sirkesi

İşte inanılmaz etkili ve mucizevi bir taktik daha. Büyük bir ihtimalle hali hazırda evinizde elma sirkesi vardır ve bu ürünün sağlığa olan müthiş yararlarından da haberdarsınız. Şimdi bu sefer ellerinizdeki lekeleri yok etmeye yarayacak.

Peki ne yapmamız gerekiyor? Çok kolay. Bir yemek kaşığı elma sirkesini alın ve bir yemek kaşığı nemlendirici krem ile karıştırın. Normalde elleriniz için kullandığınız bir kremi kullanın. 10-15 dakika ellerinize masaj yapın ve gece boyunca ellerinizde bırakın. Ellerinizdeki lekeleri ortadan kaldırmak için oldukça yararlı bir yöntem.


4. Oksijenli su





Bu tedavi yöntemi ile dikkatli olmamız gerekiyor. Bazı insanlar oksijenli suya iyi tepkiler vermiyorlar, kaşıntıya ve tahrişe sebep olabiliyor. Kullanıp kullanamayacağınıza kendiniz karar vermelisiniz. Kullanma şekli ise oldukça basit: akşam oksijenli suya batırılıp ıslatılmış bir parça pamuğu ellerinizin üzerine koyun ve cildin oksijenli suyu çekmesini bekleyin. Ellerinizi yıkamayın, geceleyin bırakın ve tesir etmesine izin verin.

Gördüğünüz gibi yöntemlerin çoğu gece uygulanmak için, böylece ellerinizi güneşin negatif etkilerinden korumuş olursunuz. Yalnızca aloe vera jeli güneşe karşı bir koruma sağlar. Ellerinizdeki lekeleri ortadan kaldırmaya yarayan bu basit tedavi yöntemlerini denemekten çekinmeyin.


alıntı




Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
rubicon34 23:09 06.01.17
emeğine sağlık




Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 23:48 27.01.17
Allah razı olsun.




Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
madlen 23:17 05.05.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.




Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Kevser 02:00 02.12.18