Psişik Yetenekler

Çevredeki seslerin farkına varmak Alıştırması - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Psişik Yetenekler>Çevredeki seslerin farkına varmak Alıştırması
Tuana 23:34 24.03.17
Bir çoğumuz bilinçsiz bir şekilde bizi çevreleyen seslerden kendimizi korumak için, koruyucu bir perde oluştururuz. "Sağırmış" gibi davransak da, bu ses enerjisini yok farzetsek de o enerji alanımızı etkiler. Onun yıkıcı gücünden ancak, tam bir "dengesizliğe düşerken veya vücudumuz "hastalığın" dolambaçlı yollarında dikkatimizi çekmeye çalışırken haberdar oluruz. Bu durumu düzeltmek için, bizi çevreleyen seslere ve onların üzerimizdeki etkilerine karşı daha dikkatli olmayı öğreneceğiz.
Alıştırma çok basittir ve tıpkı bir oyun gibi uygulanabilir, îlk önce çok kalabalık bir yere, örneğin alışveriş merkezine gidin. Merkezi bir alandaki bir banka oturun ve gözlerinizi kapayın. Sizi çevreleyen enerjisine farkına varmaya başlayın. Sizi saran bütün bu sesleri ayırt etmeye başladıkça buraya o kadar geldiğiniz halde bunların hiç dikkatinizi çekmediğini farkedip çok şaşıracaksınız.
İkinci olarak, vücudunuza yoğunlaşın ve onun farklı seslere karşı nasıl tepki verdiğini anlamaya çalışın. Karın merkezinizin düğümlendiğini mi hissettiniz? Veya zorlukla nefes aldığınızı mı fark ettiniz?
Daha sonra, ıssız bir yere, tercihen kırlık bir yere gidin ve aynı alıştırmayı tekrarlayın. Yine ilk önce, sizi çevreleyen enerji-sesin farkına varın ve ikinci olarak da onun vücudunuza yaptığı etkilere dikkat edin. Vücudunuzun çözüldüğünü hissettiniz mi? Bütün bu hislerin farkına varın. Bunlar çok önemlidir, çünkü sizin enerji alanınızla doğrudan bağlantıdadırlar.
Şimdi evinize dönün ve alıştırmayı tekrar yapın. İlk önce yalnızken yapın. Sizi çevreleyen enerji-sesin farkına varın ve kendinizi nasıl hissettiğinize dikkat edin.
Ardından, aynı alıştırmayı çocuklar eve döndükten sonra bir karmaşa olduğunda yineleyin. Oturun ve yeni eklenen bütün enerji-sesleri algılayın. Onların, vücudunuzda yaptığı etkilere dikkat edin. Kendinizi rahat mı hissediyorsunuz? Saldırgan? Sakin? Gerilmiş? Şimdi, alıştırmanın üçüncü evresine çevrenizi değiştirmeye başlamaya hazırsınız.
Çevremizdeki tüm sesleri değiştiremiyeceğimiz açıktır. Eğer şehirde oturuyorsak, arabaların kornalarını vs. durduranlayız. Buna karşılık, yakın çevremizi etkileyebilir ve değiştirebiliriz. Böylece, yaşam kalitemizi yükseltiriz; o da sağlığımızı düzeltir. Eğer yalnız oturuyorsak, işten dönünce televizyonu açmayıp rahatlatıcı bir müzik parçasını dinlemeyi tercih etmek bize bağlıdır. Buna karşın, evimizi başkalanyla paylaşıyorsak, bu o kadar kolay değildir. Bu alıştırmayı, evi paylaşan herkesle yapmak iyi bir fikir olabilir. Böylece, her-biri, çevredeki seslerin farkına varacaktır. Ardından, yaşanılan bu yeri, daha huzurlu ve sakin bir yer haline getirmek için hep birlikte çözüm üretmek daha kolay olacaktır.

Seslerin farkına varma alıştırmasını, çeşitli türlerdeki müziklerin vücudun değişik bölümlerindeki çınlama etkilerine dikkat ederek de yapabilirsiniz. Böylece, size en uygun müziği keşfedersiniz
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
SiLence 13:16 20.04.17
Emeğinize sağlık teşekkürler.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 09:20 01.06.18
Sayın Tuana, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up