Psişik Yetenekler

Medyomluk Türleri - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Psişik Yetenekler>Medyomluk Türleri
Adalet 23:54 24.03.17
Ruhsal Şifacılık

Resim

Doğal olarak şifacılık yeteneği az çok herkeste vardır.
Sağlıklı olduğumuz sürece şifa verici enerjimiz var demektir. Bu enerji doğuştan olduğu gibi çalışmalarla da geliştirilebilir.

Fiziksel Medyomluk

Resim

Fiziksel medyomlukta, temel itibarıyla darbeler, eşyanın uzağa nakledilmesi, materyalizasyon, duvarların veya masaların içinde çıtırtılar, medyomsal birtakım ışıklar, apor, doğrudan ses, doğrudan yazı, ruhsal fotoğraflar vs. söz konusudur.

Tiptoloji

Resim

Bazı varlıklar ancak darbe yapmak suretiyle tıkırtılar çıkartabilecek kabiliyettedir. Bunlar sadece gürültü çıkarırlar, genellikle tekinsiz evlerde gördüğümüz bu olaylar gerçekte darbeci ruhsal varlıklar tarafından meydana getirilen olaylardır. Hakikî darbeciler onlardır. Bir de görüşmek üzere tiptolojiyi seçenler var. Aynen eski telgraf aleti gibi, bir evet bir hayır demek suretiyle meydana getirilir.

Bunlar tiptolojik varlıklar değildirler esasında, fakat o anda medyomun niteliklerine ve etrafında bulunan insanların genel seviyesine uygun olarak fizikî ihtiyaçlarını temin etmek maksadıyla bu yol seçilmiştir. Bu varlıklar sonunda konuşucu varlıklar şekline de dönüşebilirler.

Bedenlenme Medyomluğu

Resim

Bedensiz bir varlığın, kendi bedeni üzerindeki hâkimiyetini (kendi seçme özgürlüğü ile) tamamen kabul eden medyom bedenlenme medyomudur.

Yazıcı Medyomluk

Resim

Bedensel medyomların, özellikle psikografi, yani kalemle tebliğ alan trans yapılan oldukça değişiktir. Bazı süjeler gerçekten tam bir kataleptik duruma girebilirler, yani vücudu da olduğu gibi sabitleşir ve sadece kolu sert bir mekanik kol gibi çalışmaya başlar. Normal hâldeyken katiyen yazamayacağı ve herkesin de yazamayacağı büyük bir hızla sayfalar önünden gelip geçer ve hep bunlar yazılara dökülür. Bazen medyom sadece kolunu bedensiz varlığa terk eder ve o kol artık onun değildir. Neler yazdığını okuyabilir, yazıların da manasına vâkıftır.

Konuşucu Medyomluk

Resim

Konuşucu medyomlar bir bedensiz varlığın etkisi altında konuşan kimselerdir. Verilen uyarı bazen o kadar şiddetlidir ki ona direnmek çok güç olur. Konsantrasyona daldıktan sonra düşünceyi boşaltmak, mutlak olarak pasif kalmak gerekir. Yavaş yavaş ruhun etkisi hissedilir. Ruhun vaziyetine göre ruh, el yerine ses organları üzerine tesir edecektir.

Durugörü Medyomluğu

Resim

Buna ruhsal yeteneklerin kullanılması ile ilgili bir görücülük ya da ruhsal görücülük de diyebiliriz.

Duruişiti Medyomluğu

Resim

Durugörüyle beraber, duruişiti de kendiliğinden ortaya çıkmaktadır. Bedensiz varlıklarla olan ilişkilerde, o varlıkların söyledikleri sözleri işitmek, sesini işitmek de aynı şekilde mümkündür.

( Tüm Yönleriyle Medyomluk - Ergün Arıkdal )
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
SiLence 12:57 20.04.17
Emeğinize sağlık teşekkürler.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 01:32 30.05.18
Sayın Adalet, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up