Psişik Yetenekler

Yetenekleri Ortaya Çıkarmak - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Psişik Yetenekler>Yetenekleri Ortaya Çıkarmak
madlen 00:37 25.03.17
Yetenekleri Ortaya Çıkarmak

Bireyin yeteneklerini keşfinde zaman önemli bir yere sahip. Kişi bir şeylere ne kadar gençken başlarsa o konuda o kadar derin bilgiye sahip hale geliyor, ustalaşıyor. Yeteneği meleke haline getirmek kolay iş değil. Ancak bunu da zamanında keşfetmek gerekiyor.

Yapabildiğiniz kadar çok konuya eğilmeye çalışın. Fotoğraf, tiyatro, sinema, müzik, edebiyat, futbol, tenis, yüzme, voleybol, basketbol, atçılık, matematik, coğrafya, tarih, resim, yabancı dil… Hatta marangozluk, pastacılık, terzilik! Gerçekten de aklınıza ne gelirse denemeye gayret edin çünkü deneme yanılma yoluyla kendinizi daha kolay keşfedebilirsiniz.

Ne kadar çok konuyla ilgilenirseniz bu sizi o kadar geliştirecektir. Düşünün bir, her ilgilendiğiniz konunun kendine özel bir kültürü, geleneği, jargonu vb olduğundan; herhangi bir konuyla ilgilendiğinizde onun bu taraflarını yakından görme fırsatı yakalayacaksınız ve genel kültürünüz doğal olarak zenginleşecek.

Ben evimi çok severim diyenlerdenseniz, bolca okuyabilir ya da ev ile ilgili tasarımlar yapmaya çalışarak farklı yönlerinizi ortaya çıkarmaya çalışabilirsiniz. Yok, ben oturduğum yerde yapamam diyorsanız; mümkün olduğunca gezebileceğiniz aktivitelere yönelin, örneğin beli bir spor dalına bulaşın. Kışın manzara fotoğrafları çekin, yazın çeşitli yaz kamplarına katılın, baharda doğa yürüyüşleri yapın. Verebileceğiniz örnekler hayal gücünüzle sınırlı!

Yaşınız daha gençse; işiniz biraz daha zorlaşıyor demektir. Reşit olmayan bir genç olmak zordur; sözünüz çok dinlenmez, hep aklınız karışık olarak bilinirsiniz. Henüz reşit olmamışsanız eğer, kendinizi keşfetmeye sorumluluktan başlayın. Mesela kendi sorumluluğunuzu almaya çalışın. Bu da bir yetenektir, hem de oldukça önemli ve çoğumuzun on sekizimizden önce pek beceremediği bir şeydir.

Örneğin ailenizden uzakta birkaç hafta geçirmeyi deneyin. Bunun için yaz okullarına gidebilirsiniz. Kendi kendinizi idare edebilmeyi bu şekilde öğrenebilirsiniz. Takım çalışmalarına yönlenin, bu şekilde başkalarına karşı sorumluluk alabilirsiniz. Yazıyı okurken inanılmaz, oldukça zor gibi gelse de, kendi sorumluluğunu erken yaşta taşıyabilmek insanı birey haline getiren bir şeydir.

İster kendi kendinizin sorumluluğu, ister bir takım içindeyken başkalarına karşı olan sorumluluğunuz… Sorumluluk almak özgüven vereceğinden yeteneklerinizi de oldukça kolay keşfetmenizde yardımcı olacaktır. Bu sayede bir birey olmaya bir değil birkaç adım birden atmış olacaksınız.

Her türlü konuya ilgi göstermek önemlidir. Bu dışarıdan maymun iştahlı olmak gibi düşünülse de kendinizi keşfetmek için hareket ediyorsunuz, bunu unutmayın. Attığınız her adım sizi kendinize bir adım daha yaklaştıracaktır.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
SiLence 13:12 20.04.17
Allah razı olsun.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Deniz 11:42 21.06.17
teşekkürler.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
isabet 00:37 28.06.17
ufuk açıcı paylasım için teşekkürler
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Bedirhan 01:37 22.07.17
Havasokulu 08:32 21.02.18
Sayın madlen, Allah-u Zülcelal razı olsun.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Capella 11:42 21.02.18