Psişik Yetenekler

Psişik Yeteneklerimizin(Durugörü vb.) Çalışma Mekanizması ve - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Psişik Yetenekler>Psişik Yeteneklerimizin(Durugörü vb.) Çalışma Mekanizması ve
Adalet 00:38 25.03.17
si; ruh,ruhla ilgili anlamlarına gelebilmektedir...
Psi Enerji bütün duyudışı algılarımızın(DDA) meydana gelmesine yarayan bir olgudur.Bir duyudışı algılama telepati,telekinezi,durugörü,duruişit i,kehanet vs. ve “his��?le alakalı herşey (ve hatta astral seyahat bile içine alınabilir) olabilir.
“Astral Seyahat’in Psi Enerji ile ne alakası olabilir ki?��? diye düşünebilirsiniz,bunu astral seyahatle ilgili bölümde açıklayacağım...


Psi Enerji kavramına ilk olarak Prof.Dr.Milan Ryzl'in ,"6.Duyunuzu Geliştirin" adlı kitabında rastladım.Kitapta Psi Enerji ile DDA arasındaki bağ güzel bir şekilde anlatılıyor.Ancak belirtmem gerekir ki Psi Enerji’nin varlığı kesin değildir ama varlığı çok muhtemeldir.Çünkü Psişik fenomenlerin açıklanmasında Psi Enerji çok yarar sağlar,kolay bir çözüm sunar.

Psi Enerji,evrenin her yerinde bulunur ve her zaman bizimle temas halindedir.Bize her an bilgi getirir-siz bu yazıyı okurken de size bilgi getiriyor-fakat; şuanda da olduğu gibi bunun farkında değiliz.

Bilindik enerji türlerinden birine benzetmek gerekirse en iyi benzerlik gösterdiği ışık enerjisi diye düşünüyorum.Tabi ışık enerjisiyle asla bir tutulamaz.
Işık bir maddeye yansır ve ilgili organımıza geldiğinde o maddenin bilgisini elde etmiş oluruz.
Ancak ışık enerjisi "zaman" tarafından tutsaktır,gelecekte "olacak" yada geçmiste "olmuş",artık varlığı olmayan bir maddenin bilgisini bize getiremez.
Diğer bütün enerji türleri zamanda haspolmuştur ve ne gelecekten ne de geçmisten bize bilgi getirebilirler.
Ancak Psi Enerji için durum farklıdır:
Psi Enerji’de zaman kavramı önemli değildir: gerek geçmişten gerekse gelecekten bize bilgiyi getirebilir.Peki biz Psi Enerji’yi nasıl kullanabiliriz?

Psi Enerji, her an her yerde bulunur ve her zaman bize bilgi getirir demiştim.
Ancak; beynimiz beta durumundayken(aklımız düşüncelerle doluyken),bu bilgiler gelip geçer ve hiç birinin farkına varamayiz.
Aynı, düşük seviyedeki ses dalgaları gibi: dalgalar bize gelir ama diğer seslerden dolayı onun farkında olmayız.
Bazen, bir anda içime doğdu, deriz.Bunun sebebi de bir anda büyük bir yoğunlukla Psi Enerji’yi algılaşımızdan kaynaklanır...
Kısık sesleri duyabilmemiz için diğer sesleri iptal etmemiz gerekir,yani sesiz bir ortamda olmamiz gerekir ki duyabilelim.
Aynı bu örnekteki gibi Psi Enerji’den gelen bilgilerin farkına varabilmek için de aklımızdaki düşüncelerin olabildiğince az olması gerekir.
Yani alfa durumda olması yeterlidir...
Aslında Delta hali daha uygun gözükmekte,ama şimdilik buna gerek yok.
Beynin 4tane durumu vardır:
1)Alfa: İnsanların hayaller gördüğü,rahatladığı zamanlardır
2)Beta: Düşüncelerin yoğun olduğu zamanlardır.Matematiksel işlemler yaparken,yada bir konu üzerinde ayrıntılarıyla düşünürken...
3)Teta: Daha çok küçük çocuklarda rastlanılır.13-14yaş altında rüyaların ve üretken hayallerin kurulduğu zamanlardır.
4)Delta: Bilinçaltı devrededir,sezgi gücü artar.Derin uyku halidir.Medyumluk ve ileri düzey meditasyonlarda geçerlidir.Psi enerjinin kullanimi pratikte su sekildedir:

Öncelikle kendinize rahat bir ortam oluşturmalisiniz -astral seyahate çikarkenki gibi bir pozisyon alabilirsiniz- yani uzanabilirsiniz,isterseniz rahat bir koltukta da oturabilirsiniz.

Sonra sırayla şu şekilde olay gerçekleşecek:
1-Yüksek bir istek
2-“bilginin size gelmesi��?ne olan inancınız
3-boş bir zihin
4-bilginin gelişi

1-Yüksek bir istekten kastettiğim şey,bilgisini istediğiniz "şey"e odaklanmanızdır.
Diyelim ki yarın Ankara'da yağmurun yağıp yağmayacağını merak ediyorsunuz ve bunu 6.hissinizle öğrenmek istiyorsunuz.
Yüksek bir istek burada yağmurun yağıp yağmamasını öğrenebilmenizdir.
Ya da daha yüksek duygular da olabilir:
Örneğin:
Bir annenin çocuğu kaybolmuş olsun.Bir haftadır çocuk ortalıkta yok ve anne çocuğunu çok merak ediyor.Aklında sadece bu düşünce var ve bir anda annede DDA gerçekleşiyor-duyu dışı algılama ile çocuğunun nerede olduğunu öğreniyor/hissediyor-.

2-Bilginin size geleceğine inanmalısınız,yani 6.hissin,durugörünün,telepatinin vs varlığına inanmanız gerek.Eğer "Bu şekilde 'gelecek' nasıl bilinsin ki?" gibi bir düşünce içerisindeyseniz bir DDA gerçekleşmesi zordur.
Kesinlikle bu olaya sonuna kadar inanmalı ve kendi potansiyelinize güvenmelisiniz...
Uygun ortamı hazırlamışsanız inanın bilgi size kesinlikle gelecektir: daha doğrusu size gelen bilginin farkında olacaksınız,çünkü size bilgi zaten geliyor,sadece farkında değilsiniz…

Bilgisine ulaşmak istediğiniz "şey"e karar verdiniz ve bu yolla "bilgi"ye ulaşabileceğinize inaniyorsunuz,aklınızda şu ana kadar sadece bir tek düşünce var: "Acaba cevap ne?" Yani örnektekini söylemek gerekirse yarın yağmur yağacak mı düğüncesi hep aklınızda ve bu sorunun cevabını DDA ile alabileceğinize kesinlikle inanıyorsunuz…

3-Artık bu aşamada zihninizi boşaltmanız gerekecek...
Zihin boşaltmak için değisik teknikleri bulabilirsiniz ama basitçe birkaç tanesini anlatırsam da şu şekilde olabilir:

1)Beyninizdeki düşünceleri birer toz tanesi gibi düşünebilirsiniz ve sonra onları süpürüp attiğinizi hayal edebilirsiniz,o andan itibaren zihniniz bosalmış olacaktır.

2)Düşüncelerinizin havaya karıştığını düşünebilirsiniz.
Eğer havaya direk karıştığını düşünemiyorsanız hafif rüzgarlı bir ortam oluşturup rüzgarın düşüncelerinizi uçurduğunu düşünebilirsiniz.
Diğer seçenek olarak da: Düşüncelerinizi balonların içine doldurup çok uzağa,bulutlara ya da gezegenlere gittiğini ve yok olduğunu da düşünebilirsiniz.
Sizin hayal gücünüze kalmış…

3)Ayaklarınız yere temas ederken düşüncelerinizin bacaklarınızdan ayaklarınıza,ayaklarınızdan da zemine geçtiğini ve en son da toprağa karışıp yok olduğunu düşünebilirsiniz.

4)Koltuğa rahatça oturun ve ellerinizi hafifçe sıkın.Düşüncelerinizin avuçlarınıza biriktiğini düşünün.Düşünceleriniz avuçlarınızı tamamen doldurduğunda ellerinizi havaya silkin ve düşüncelerinizin havada yok olduğunu veya uzağa gittiğini düşünün.

(Buraya kendi oluşurduğum 4örneği yazdım,hayal gücünüze veya başka kaynaklarda bulduğunuz tekniklere göre bir çok şekilde zihninizi boşaltabilirsiniz.)

Şuan zihniniz boş...

4-Bu aşamada biraz sabir gerekiyor.
Gerçi bilginin gelmesi çok da uzun sürmez ama; yine de bilgi gelene kadar beklemeniz gerekecek.
Yani uzanır veya oturur vaziyette,rahat bir şekilde hiçbir şey düşünmeden-sorduğunuz soruyu yada olabilecek cevapları da düşünmeden- bekleyeceksiniz.

Eğer bu bekleme esnasında mantık yürütmeye başlarsanız,yani cevabın ne olacağını düşünürseniz bu size hiçbir fayda sağlamaz.Duyu Dışı Algılamalarda mantıklı düşünme diye bir şey yoktur.Size bilgi Psi Enerji ile gelir,siz bu bilgiyi SORGULAMADAN / objektif bir şekilde alırsınız.Eğer bilginin yorumlanması gerekiyorsa bilgi akışı bittikten sonra yorumlanır.
Mesela durugörü ile bir olayı “televizyon izler gibi��? görüyorsunuz.Olayı görürken “ama nasıl olur,böyle birşey olamaz��? gibi yorumlar getirmeye başladığınız anda Psi Enerji’yi alamazsınız çünkü o andan itibaren görüntüyü His’leriniz değil Beyniniz yönetir…
Beyniniz sizin istediğiniz görüntüyü verir,hisleriniz ise gerçek görüntüyü…
Bu yüzden,4.aşamada yani beklerken asla mantık yürütmeyin.Sorunun cevabını bulmaya çalışmayın.��?İç��?inizden ne geliyorsa ona dikkat edin:
Gördüğünüz görüntüler,harfler,sayılar,insanlar yada hissettiğiniz sevinç,üzüntü vs. gibi duygular bu bekleme süresince akıp geçsin.Hiçbirine müdahale etmeyin,hiçbirine yorum getirmeyin.

Psi Enerji’nin gelişi ve onun algılanışı burada çeşitleniyor ve bazı psişik/parapsikolojik olaylarla ilgisi ortaya çıkıyor:
Boş bir zihinleyken Psi Enerji sayesinde uyarılırsınız:
Bir görüntü görebilirsiniz,bir ses duyabilirsiniz,simgesel görüntüler oluşabilir,sözcükler oluşabilir,duygunuz değişebilir...

Bilgi genel bir tanımla 6.his olarak gelebilir...
Bilgi telepatiye sebep olabilir...
Durugörü olabilir...


Radyesteziyle gerçekleşebilir:


Zihin seyahati yapmiş olabilirsiniz...


Hatta astral seyahat yapmiş bile olabilirsiniz-dediğim gibi astral seyahat bölümünde bunu açıklayacağım-.
Olaylar çeşitli ama mantık aynıdır:
Bilgiyi getiren enerji Psi Enerji’dir ve ilgili organa(?) geldiği zaman biz onu farklı sekillerde algılayabiliriz....

Bunu ışık enerjsisiyle kıyaslarak anlatıyım:


* Işık Enerjisi => o andaki “cismin görüntüsü/cismin rengi/Işık Enerjisi’nin taşıdığı bilgi��? => göz(Işık Enerjisi’nin algılaması) => beyin(farkına varma)


* Psi Enerji => istenilen bir zamanda var olmuş/olacak/olan maddenin/olayın bilgisi(Psi Enerji’nin taşıdığı bilgi: renk,sayı,harf,duygular,koku vs.) => 6.duyu( Psi Enerji’nin bilimeyen bir organda yada değişik biçimlerde açıklanabilir bir "şey/organ/algı merkezi"nde algılanması) => beyin(farkına varma)
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
SiLence 13:12 20.04.17
Emeğinize sağlık teşekkürler.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 01:32 30.05.18
Sayın Adalet, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up