Psişik Yetenekler

Kundalini meditasyonu tüm çakraları açıyormuş - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Psişik Yetenekler>Kundalini meditasyonu tüm çakraları açıyormuş
Adalet 00:43 25.03.17
Kundalini Meditasyonu

Kundalini Meditasyonunu uygularsan sallanmaya izin ver, onu yapma. Sessizce dur, geldiğini hisset, bedenin azıcık titremeye başlayınca ona yardım et, fakat titreme. Keyfini çıkar, ona ilişkin coşku duy, ona izin ver, ona yardım et, onu kabul et, onu buyur et, ancak, onu arzulama.

Onu zorlarsan bir egzersize; bedensel bir kültürfizik çalışmasına dönüşecektir. O zaman da, sallanma varolacak, ama sadece yüzeyde kalacak, sana nüfuz etmeyecektir. İçin katı kalacak, taş gibi, kaya gibi; sen ise, müdahale eden, yapan olmaya devam edeceksin ve beden sadece izliyor olacak. Söz konusu olan bedenin değildir - sensin.

Sana ‘sallan’ dediğimde şunu söylemeye çalışıyorum; katı, taş gibi varlığını temellerine kadar öylesine sallamalısın ki, sıvı, akışkan hale gelsin; erisin, aksın. Ve taş gibi olan varlığın sıvılaştığında, bedenin de onu izleyecektir. O zaman (senin tarafından) sallama yoktur, sadece sallanma eylemi vardır. Bu durumda onu yapan kimse yoktur, kendiliğinden oluvermektedir. O zaman yapan yoktur.


YÖNERGELER

Bu meditasyonu destekleyen müzik ve her aşamanın başlangıcında çalınan sinyal, Osho’nun rehberliğinde bestelenmiştir. (İnternetten herhangi bir dosya paylaşım programıyla Kundalini Meditasyonu müziklerini temin edebilirsiniz..)


Birinci Aşama: 15 Dakika

Gevşe ve tüm bedeninin sallanmasına izin ver, enerjinin ayaklarından yukarı doğru yükseldiğini duyumsa. Her tarafa sal kendini ve sallanmanın kendisi ol. Gözlerin açık ya da kapalı olabilir.

İkinci Aşama: 15 Dakika

Dans et…içinden geldiğince ve bırak bütün beden canı nasıl istiyorsa öyle devinsin.

Üçüncü Aşama: 15 Dakika

Gözlerini kapa ve kımıldama, ayakta yahut oturarak…içeride ve dışarıda olanlara tanık olarak.

Dördüncü Aşama: 15 Dakika

Gözlerin kapalı olarak hareketsiz yere uzan.

KAYNAK:OSHOTURK
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 13:14 20.04.17
Emeğinize sağlık teşekkürler.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 01:32 30.05.18
Sayın Adalet, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up