Psişik Yetenekler

Lucid Rüya Nedir? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Psişik Yetenekler>Lucid Rüya Nedir?
Tuana 02:02 25.03.17
Lucid Rüya Nedir? Lucid Rüya rüyanın bilinçli halidir, bir rüya görürken ben rüyadayım diyip farkına varmaktır. Rüyanın bilinçli yapılmasında ise Lucid Rüya / Lucid Dream denmektedir. Peki gerçekten mümkünmüdür Lucid Rüya yapmak? Evet gerçekten mümkündür, aslında hepimiz yapmışızdır. Rüya esnasında çok ilginç birşey görüp, rüyadamıyım acaba? diye hiç kendinize sormadınızmı?
Lucid Rüya’nın Astral Seyahat ile hiç bir alakası yoktur, Astral Seyahat ile Dünyada yaşanan olayları birebir görmekte iken, Lucid Rüya’da tamamen Rüya görürsünüz ve olayları siz (bilinç altınız) gerçekleştirir.

Lucid Rüya hepimizin içinde var fakat burada okuyuculara indüksiyon teknikleri öğretmeye çalışıyoruz, bazı teknikler uzun zaman, uğraş ve sabır gerektirebilir fakat sonunda sizi Lucid Rüya’ya götürecektir. Genelde oldukça hızlı bir şekilde sonuçlar görülebilinir fakat daha gelişmiş berrak rüya tekniklerini öğrenmek için daha uzun zaman gerekir.

Lucid Rüya ile Rüya arasındaki fark: Lucid Rüya tamamen bilinçli bir şekilde yapılmakta iken rüya ise bilinçsiz bir şekilde yapılır. Lucid Rüya esnasında olaylar tamamen sizin isteğiniz doğrultusunda gerçekleşir ve ne isterseniz onunla karşılaşırsınız. Örn/ Kendinizi ünlü bir sanatçı olarak hayal ederseniz kendinizi ünlü bir sanatçı olarak görürsünüz. Normal rüyada ise günlük hayatta bilinç altınıza ne yerleşti ise onu kontrolsüz bir şekilde görürsünüz.

Biliyormuydunuz?: Bir çok ünlü Senaristin senaryolarını bu yöntem ile yazdığını biliyormuydunuz? Düzenli bir şekilde Lucid Dream yaparak senaryoyu toparlayığ daha sonra kayıt altına alarak film haline getirildiğinden haberiniz varmıydı?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 10:54 21.04.17
Paylaşım için teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 10:22 01.06.18
Sayın Tuana, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up