Psişik Yetenekler

hipnoz - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Psişik Yetenekler>hipnoz
Tuana 02:05 25.03.17
HiPNOZ

Ülkemiz de tamamen bilim disina itilmis bu konuda da yeni yeni yapilanmalarin oldugunu görmek çok sevindirici bir olay sayin Dr .Özakkas pratisyen hekimliginde kesfettigi bilim alaninda Türk arastiricisina büyük eserler kazandirmistir. Insallah Türk tibbi da bundan nasibini alir ve Türk hekimi hipnoz egitimini hipnoz kürsülerinden alir ve tedavide bu konudan nasil yararlanacagini ögrenir.

Ibn-i Sina’nin hipnoz hakkindaki bilgileri bir çok psikosomatik hastaliklarda öncü fikirler gelistirerek döneminde sayginlik kazanmasina yol açmistir.

Çok iyi bildigimiz “plasebo”nun etki mekanizmasin da hipnozun içinde açilim bulacagini söylemek sanirim dogru olur.

Konuyla ilgili arastirmacilar yine internetin diger ingilizce kaynaklarina ulasabilirler.

Hipnoz insanla ilgili olan her alanda kullanilmaktadir. Tedavi de fiziksel ve ruhsal bütünlük içeren insan varliginin farkli bir biçimde degerlendirilmesini saglar. Bu gün konvansiyonel tedavi dedigimiz klasik yaklasimlara daha bütünsel bir birlikle bakmamizi ve insanin dogasini daha iyi anlamamiza yardimci olur. Ülkemizde hipnoz altinda bir çok cerrahi ameliyatlar yapan Dr.Hüsnü Öztürk elde ettigi basarilarini hiçbir meslektasiyla paylasamamis ve bu saha kendisi ile kapanmak zorunda kalmistir.

E.Ü.Dis Hekimligi Fakültesi’nde dekanlik yapan sayin Prof Turan Cengiz dis hekimligi fakültesi ögrencilerine hipnodonti dersi koyabilmis. Fakat yönetimce, bu ders gereksiz bulunarak kaldirmistir. Ve bu bilgisizlik ve ilgisizlik ülkemiz insaninin sokaktaki insanlarin adina ne denirse densin tedavilerine ve suistimallerine birakmistir.

Eger siz bir olayi görmezden gelir,ve ne oldugunu arastirmaktan kaçarsaniz birileri televizyonlarda ve basinda çikar ve siz onlari neyle suçlayacaginizi da bilemezsiniz. Açiklamalariniz da sadece yalanlamayi ve yasaklamayi getirir. Ama siz konuyu bilmediginiz için çaresiz kalirsiniz.

Sonuçta, ülkemizdeki haci ve hocalari iyi sonuçlar alan tedaviciler haline getirir. Çok basit bir örnek sigillerle ve iktiyosizle (alerjik deri rahatsizligi) ilgili bir çalismayi dermatoloji sahasinda hipnotik bir telkinle çalisilmasini üfürükçülük ve kocakari isi sayabilecek kadar bilimselseniz mahalledeki hoca bunu üfleyerek yapar ve siz de bu nasil is diye sigili geçen hastanin parmagina bakarsiniz...

Hipnozun Parapsikolojide Kullanimi

Sigmund Freud ve C.G.Jung’un insan psikoloji sinde bilinç disi faktörünün bilince ve davranislar üzerindeki etkisi arastirmalari ve bu dönem hipnotik çalismalar bu iki bilim adaminin davranis terapilerinde yaklasimlarini ve bilinci etkileyen dinamikler üzerinde ayrima düsürmüstür.

Jung arketipleri, insanligin yasamis oldugu bilgilerin ve korkularin bir türlü herbirimizin alt belleklerine kayitlanmis oldugunu söyler. Dogal olarak eski bir hikayenin tüm insanligin bilinçaltlarinda izleri oldugu anlami bireysel deneyim olmadan kazanilmis yetiler fikrini anlatir. Dinlerde ve mistik hikayelerde ortak özellikleri bu baglamda birlestirebiliriz.

1950’li yillarda basta A.B.D ve yine karsi blokta istihbarat örgütlerinin ilgisini çeken beyin yikama ve istenilen komutu yerine getiren birey projeleri tamamen hipnozla baslayan insan zihninin bilinmeyenlerine yapilmis yolculuklarda kesfedilen zihne ait parametrelerdir.

Birçok teorisyen hala bu alana süpheyle bakmaktadir. Fakat gerçek trans sirasinda ulasilan kabaca bilinçaltinin bilinç kadar savunmasi yoktur .Hipnolog kisinin alt bellegindeki deger yargilari kavramlari veya sibernitik anlamda mikroçipleri ile oynayarak onda yeni bir inanç ve davranis modeli olusturur. Ve iste o zaman ona vereceginiz tüm emirlere itaat eden ve bunu hiçbir zaman bilmeyen bir insan olur.

Kenedy suikastinde onu öldüren katilin sorgulamasinda hipnoz altinda verilen emirlerin hiçbir sekilde hatirlanmadigi dikkat çekmistir. Kendi çalismalarim sirasinda trans altinda bir kisiye bilinçli hale geçtiginde sag ayaginin altinda siddetli bir kasinmak olacak dedigim zaman verilen sürede itaat de önemlidir. Kisi bunu gerçeklestirir. Bu ayagin neden kasindigi sorusuna bilinçli olarak ya bilmedigini, ya da bilincinde kasinmaya sebep olabilecek bir bilgiyle cevap verir:”Bu ya mantardir, ya ter”. Baska bir gerekçe sunamaz. Yani bilincin disi bilinç kadar disa dönük olmayip savunma kriterleri zayiftir. Bu bilgi maalesef çok kötü amaçlarla kullanima açiktir.

Yine hipnoz açiklamalarinda çok sik duydugunuz bir fenomen bu yöntem herkese uygulanabilir mi ?

Cevabim evet: Narko-hipnoz (anestezi ilaçlari ile) direnç gösteren her insana uygulanabilir.Beyin yikama ve sartlandirmalarda çok iyi bir psikiyatri bilgisi,ne ihtiyaç vardir.

Amerika’da, CIA’ nin bir mankeni on yil süre ile hipnotik emirlerle killandigini bildiren çok ciddi çalismalar vardir.

Kripto Hafiza

Geçmiste olmus bir olayin ince ayrintilarinin alinmasinda yine emniyet birimlerince kullanilir. Örnek olay mahallinin çok ince tanimlamasi ve gözden kaçan bilgilerin tekrar alinmasinda taniklardaki ifadelerin dogrulanmasinda kullanilmaktadir.

Psikometri

Bir esya üzerine kullanici tarafindan birakilan enerji ,elektro manyetik alan, trans altindaki hassas bireyde kullaniciya ait bilgilerin zihinsel ve duygusal algilanmasidir. Konu ile ilgili çok detayli çalismalar ve örnekleri vardir.

Teshis ve Tedavi

Hipnotik trans altinda süje karsisina oturtulan insanin alt bellekleri ve vücut enerjileri ile ilgili bilgilere ulasir. Bunlari anlatir.ve biomanyetik alanina belirli paslar uygulayarak bu islemi basari ile tamamlar.

Çok spesifik bir örnek Amerikali medyom E:CAYCE siradan bir köylüdür. Trans altinda yüzlerce kisiye teshis ve ameliyatlar uygulamistir. ABD de çok önemli arastirmalarin temel noktasi olmustur.ilgilenenler bu kisinin yasamina ve yaptiklarina adina açilan web sayfalarindan bakabilirler.

Geçmisi ve Gelecegi Algilama ve Degistirebilme

Zaman hakinda bilginizin degistigini düsünün. Paralel evrenler teoremini ögrenin, Es zamanlilik kavramini ögrenin ve Michael DROSNIN’in yazdigi “Tevrat’in Sifresi” kitabini okuyun ve ADOLF HITLERIN gizli tarikatinin evrensel enerjiler kavramiyla Eski Misir ve Sirius bilgileriyle nasil ilgilendiklerini ve 1945 yilinda alman ordularini Sovyet topraklarina yaklasmakta olan kis içerisinde yazlik üniformalarla gönderdiklerini, büyük Atatürk’ün yasamindaki gizemi çözün ve meshur Nostradamus’un kehanetlerinin sirrini ve Musevi mistiklerinin kabalasindaki zohar kitabini okuyun.

Insan ve beyin hakindaki çalismalar bizlerdeki mevcut potansiyelleri kullanilir ve anlasilir kilmistir bilginin dogru kisilerce kullanilmasi hep temennimdir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 10:55 21.04.17
Paylaşım için teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 10:22 01.06.18
Sayın Tuana, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up