Psişik Yetenekler

Psişik Cerrah'lık - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Psişik Yetenekler>Psişik Cerrah'lık
DiLara 02:21 25.03.17
Psişik cerrahlık, alternatif tıp adı altında ele alınan uzmanlık alanlarından biri olup, özellikle Filipinler ve Brezilya’da uygulandığı ileri sürülen, şifacı medyumların bilinen klasik cerrahi aletlerini kullanmaksızın yaptıkları ameliyatlara ve bu uzmanlık alanına verilen addır.

Filmlerle belgelendiği ileri sürülen iddialara göre, birer şifacı medyum olan bu cerrahlar, önemli kanamalara meydan vermeden, hastanın vücudunu bilinen mutfak aletleriyle ya da inanılması güç bir şekilde, doğrudan elleriyle yararak ameliyat yapabilmektedirler. Becerileri bununla kalmamakta, hem hasta hiçbir anestezik uygulama olmamasına karşın en ufak bir acı duymamakta, hem de ameliyat bitiminde ameliyat yarığı mucizevi bir şekilde, en küçük bir iz bırakmadan kapanmaktadır. Bu tür ameliyatlarda bugüne dek hiçbir başarısızlığa rastlanmadığı ileri sürülür. Yöntem, özellikle Filipinler’de, “doktor” ünvanıyla çalışanlarca yaygın biçimde uygulanmaktadır.

Yöntem Brezilya’da Filipinler’deki kadar meşru bir zemin bulamamıştır. Brezilyalı psişik cerrahlar içinde en ünlüsü onbinlerce kişiyi tedavi ettiği ileri sürülen ve Brezilya halkı tarafından ulusal kahraman olarak görülmüş José Arigo’dur (1918-1971). Arigo 1956’da şarlatanlık ve “yasa-dışı tedavi uygulamaları” gerekçesiyle tutuklanmış, fakat devlet başkanı Juscelino Kubitschek’in kanserli kızını sağlığına kavuşturunca serbest bırakılmıştır. Ardından 1961’de ülkede iktidar değişikliği olunca Kilise’nin ve Tabipler Birliği’nin baskıyla yeniden tutuklanmış, bu kez de davaya bakan yargıç Filippe Immesi’nin önünde, çakısıyla bir hastanın gözündeki kataraktı almıştır (hastanın gözleri birkaç dakika sonra görmeye başlamıştır). Arigo, olacağı kendisi tarafından önceden bildirilen bir trafik kazasında yaşamını yitirmiştir

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tuana 17:36 20.04.17
PayLaşım İçin TeşekküRLeR..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 10:22 01.06.18
Sayın DiLara, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up