Psişik Yetenekler

Hafıza Silme (Hipotez Teknik) - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Psişik Yetenekler>Hafıza Silme (Hipotez Teknik)
DiLara 02:24 25.03.17
Arkadaşlar şimdi size hiç bir yerde yayınlanmayan hafıza silmeden bahsedeceğim. Anlatacaklarım ciddi anlamda üzerinde düşünülmesi gereken noktalardır. Zira hafızadan belirli bölümlerin silinmesi bile bütün bir karakterinizi etkileyebilir.

Öncelikle bizler biyokinezi ile DNA larımıza kadar bile etki edip, göz rengimizi değiştirebiliyorsak, beynimize onunla hayli hayli etki edebiliriz.

Anılarımızı, beynimizin ilgili bölümlerinde bulunan noktalar olarak düşünün. Hatırlamak istediğimiz şeyler olduğunda, zihnimizde bu noktalara ulaşmak için, sinir uçları yani nöronlarımız, aralarında bağlar kurarlar. Her bilgi, her anı arasında bir bağ bulunur. Bu müthiş köprüleme işlemi, yaşlandıkça yavaşlamaya başlar.

Şimdi biz, şu adımları izleyeceğiz:

-Öncelikle size rahatsızlık veren, silmek istediğiniz bir anıyı düşünün.
-Onu tüm ayrıntılarıyla düşünün ve yaşanmışlığını kabul edin.
-Zihninizde o istenmeyen anıları video gibi izleyin, fotoğraflarını çekin.
-Seyrettiğiniz anıların videoları ve çektiğiniz fotoğrafların, zihninizle adeta bir iple bağlanmış gibi olduğunu farkedin.
-Zihninizin her yanını sarmış bu ipleri kesin. Anılarınızı bir daha asla geri getirmeyecek şekilde sizden çok uzaklara gönderin.
-Bunu yaptğınızda çeşitli kareler gelmeye başlayacaktır. Zihniniz anıyı hemen silmek istemez ve pekiştirmeye çalışır. Sakinliğinizi koruyun ve zihninizdeki köprülerin birer birer yıkıldığını, artık anınıza giden sinir uçlarının koptuğunu düşünün.
-Bu adımları ihtiyaç duyduğunuz her zaman tekrar edin.

Şimdi arkadaşlar... Bu yöntemin en önemli noktası, anıyı silmeden önce onu kabullenmek ve kendinize, silmeye çalışma aşamasında onu bilinçli olarak tekrar oluşturmayacağınıza söz vermek. Kabullenmediğiniz anılarınızı silmeniz zorlaşacaktır. Çünkü zihninizde oluşacak sürekli bir suçluluk veya pişmanlık duygusu, devamlı geriye gitmenize neden olur. Geçmişi kesin olarak kabullenip, kendinizi anılarınızla yıpratmayacağınıza söz vermelisiniz.

Tüm bu teknikler, geçmişinize hızla veda etmenize yardımcı olacaktır. Size sıkıntı veren zincirlerinizi kırdıkça, kişiliğinizdeki o her zaman geliştirmek istediğiniz güçsüz yönleriniz büyük bir güç bulacaktır.

Dikkat! Bu yöntem, zihninizi bir yandan hızla boşaltırken, bir yandan da bulandırabilir. Çünkü tek bir hatıra diye geçtiğiniz bütün kayıtlar, sizin kişiliğinizin bir parçasıdır. Günlük hayatta birçok kez farkına varmadan üzerinden geçtiğiniz bu köprüler yıkıldıkça, farklı yollar da yıkılmaya başlayabilir. Örneğin bir ilkokul öğretmeninizi hafızanızdan sildiğinizde, onunla ilişkili birçok arkadaşınız ve diğer öğretmenleriniz de silinebilir.

Ayrıca bu yöntemi oldukça uzun süre ve ayrıntılı bir şekilde uygulamalı ve size anınızı hatırlatabilecek herşeyi en ince noktasına kadar silmelisiniz. Örneğin dinleyeceğiniz bir müzik, yıktığınız yolların yenilerinin kurulmasına ve yeniden hatırlamaya neden olabilir. Bu durumda herşeye sil baştan başlamanız gerekebilir.

Son olarak... Yaşanmışlıkları kabul etmek ve tekrar etmek, bazen en büyük unutma yöntemidir. Çünkü sizi sürekli kırbaçlamalarından kurtulursunuz.

Bırakın zihniniz özgür kalsın. Düşünceler uçuşsun dursun. Rahatsız edici şeyler gelebilir. Önem vermedikçe kendiliğinden tamamen kaybolduklarını göreceksiniz.

Mutluluk dolu bir yaşam geçirmeniz dileğiyle,
Yorum ve deneyimlerinizi bizimle paylaşın...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tuana 17:37 20.04.17
PayLaşım İçin TeşekküRLeR..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 10:22 01.06.18
Sayın DiLara, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up