Psişik Yetenekler

Pyro, Hydro, Terra, Aero kinezi için bazı teknikler - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Psişik Yetenekler>Pyro, Hydro, Terra, Aero kinezi için bazı teknikler
bitter 03:04 25.03.17
Genelde bükücülük olarakta anılan bu yetenekler aslında her insanda vardır ancak geliştirmesi biraz zaman alır. Elemental maji okültizmin en önemli konularındandır ve kitaplarda en az bahsedilen konudur diyebiliriz. Ruh (zihin), Astral beden, Vücut olmak üzere insan 3 farklı vücuttan oluşmuştur. Zihinsel beden sizsinizdir aslında karakterinizdir, Astral Beden içinde elementlerin bulunduğu bedeninizdir sizi etkileyen formanızdır. Astral Bedende ki element dengesizliği vücudunuzun işlevlerini bozabilir. Öncelikle eğer kendinize zarar vermek istemiyor ve gelişiminizi hızlandırmak istiyorsanız vücudunuzda ki elementleri dengeye sokmanızı öneririm. Bu nasıl olacak? Karakter saflaştırması diyebiliriz. Yani sinirliyseniz ateş yüksektir sinirinizi alt etmeniz gerekir, duygusalsanız su gibi. Şimdi teknik kısmı:

Öncelikle unutmayalım doğada 4 fiziksel element vardır ve bunların çıktığı asıl element vardır ona kimi Tanrı demiştir, kimi Allah demiştir, doğu inanışlarında AKAŞA ismiyle geçer. Akaşa herşeydir, her sebep-sonuç, her varlık ondan meydana gelmiştir. Akaşa'nın rengi açık mordur ve Tanrısal enerji dememiz daha doğru olur. Öncelikle diğer elementlere kontrol etmek için akaşaya hükmetmeniz akaşayla bütün olmanız gerekir. Akaşayı vücudunuzda toplamak için yapmanız gerekenler:
1. Gözlerinizi kapatıp en rahat olduğunuz tekniklerinizi uyguladığınız özel ve tek pozisyona geçin
2. Kendinizi evrenin ortasında hayal edin ve etrafınızın mor akaşayla çevrili olduğunu görün buna gerçekten inanın etrafınızdaki AKAŞADIR kesin inanç sonuç getirir.
3. Şimdi nefes aldığınızda burnunuzdan ve gözeneklerinizden akaşanın vücudunuza vücudunuzdan damarlarınıza aktığını hayal edin ancak bunları ederken akaşa buralardan astral bedeninizi dolduruyor bunada kesin inanmanız gerekir.
4. Tamamen dolduğunuzda astral bedeniniz Akaşayla kaplandığında bir süre öyle bekleyin o hale alışın.
5. Şimdi ateş, su, hava ve toprak elementini hayalinizde kontrol edin elinizde oluşturun kısa sürsün ama kesin inanın artık kontrol ediyorsunuz.
6. Şimdi içinizdeki tüm akaşayı boşaltın nefeslerinizi verdiğinizde boşalıyor evrene geri dağılıyor.

Bu teknik sizin element kontrol etmenizin başlangıcıdır ve yaparsanız birçok psişik güçlerinizde ilerleme kaydetceğinize inanıyorum.

Şimdi tam element kontrolü:
Yine en rahat olduğunuz ve bundan sonra kullanacağınız duruşunuza geçin.
İlk önce söylemeliyim her elementin kendine has özelliği vardır ateş sıcaklık, su soğukluk, hava hafiflik, toprak ağırlık bunları vücudunuzda yaratmak önemlidir.
Gözlerinizi kapatın ve evrenin ortasında hayal edin kendinizi ve etrafınız tamamen ateşlerle çevrili (yada dev bir okyanusun içinde yada tamamen hava kütlesinin ortasında yada toprağın içinde (ancak toprak katı çamur halde değil TÖZ halde yani zerrecik gibi)) hayal ediyorsunuz ve her nefesinizde yukarda anlattığım gibi ateş elementi vücudunuza doluyor ordan astral bedeninize akıyor tamamını kaplıyor. Yavaş yavaş vücudunuzda bir sıcaklık artışı hissetmeniz gerekir. Özellikle uyarıyorum 40 nefes kadar almanızı öneririm sonra 40 nefesle boşaltmanızı. Tamamen gözeneklerinizden akciğerinizden damarlarınıza karışmalı ateş (su, hava, toprak) onu hissetmelisiniz terlemeniz gerekir.

Element kontrolünün bazı örnekleri:
İsa'nın ağaca bir daha meyve verme demesi ve ağacın kuruması İsa'nın bu konularda eğitimli olduğunun göstergesi.
Doğuda Lamaların (keşiş) kışın üstlerine ıslak havlu serildiğinde kurutmaları.
Hint fakirlerinin iğne yataklara yatmaları. ( Toprak elementi sonucu)
Suyun üstünde yürüyen insanlar. (Hava elementi sonucu)

Elementlerle neler yapabileceğinize kendiniz karar verebilirsiniz bunu geliştikçe anlarsınız. Ama özellikle belirtmek isterim mantık ve akıl yolunda birşeyler başarılabilir mücahitlikle gerileriz... Sorularınız olursa Msnden ulaşabilirsiniz yada Ö.M den...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 11:13 21.04.17
Paylaşım için teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tuana 11:35 21.04.17
PayLaşım İçin TeşekküRLeR..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 10:22 01.06.18
Sayın bitter, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi