Psişik Yetenekler

Psişik Güç ve Psişik Yetenek Nedir? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Psişik Yetenekler>Psişik Güç ve Psişik Yetenek Nedir?
Tuana 03:06 25.03.17
Psişik güç ya da psişik yetenek nedir?
Psişik güç ya da psişik yetenek, sanıldığı gibi beynin keşfedilmemiş bir fonksiyonu ya da bedenin mevcut statik elektriğinden kaynaklanan bir manyetizma değildir.
Psişik yetenek, insanın bilinçsellik düzeyine ve bilinçselliğinin farkındalığına bağlı olarak, ruhsal enerjisini kullanabilmesidir. Psişik güç ise ruhsal enerjinin kullanılabilen miktarıdır. Bir benzetme ile örnek vermek gerekirse; bir lambanın yanması psişik yetenekse, lambayı yakmak ve parlaklığını ayarlamak için kullanılan elektrik enerjisi psişik güçtür.

Psişik yetenekler amaç olmamalıdır. Biri üzerinde üstünlük kurmak, korkutmak, gösteri yapmak, farklı olduğunu kanıtlayarak ilgi odağı olmak ya da herkesten farklı olduğunu kendine kanıtlayıp kendi egomuzu tatmin etmek için psişik yeteneklere yönelmek doğru bir yol değildir.
Psişik yetenekleri geliştirmek yerine bilinçselliğimizi arttırmaya yönelik çalışmalıyız. Bunu yaptığımız taktirde psişik yeteneklerimizin zamanla kendiliğinden geliştiğini ve kontrol edilebilir hale geldiklerini görürüz. Ve bu gelişmelerin, sırf yeteneği geliştirmeye odaklanarak yaptığımız çalışmalarda kaydedeceğimiz gelişmelerden daha dengeli ve hızlı bir gelişme olduğunu anlarız.

Bilinçsellik ve farkındalık nedir?
Bilinçsellik, insan ruhunun tekamül sürecinde bulunduğu düzeydir. Farkındalık ise kişinin bulunduğu bilinçselliğin farkında olmasıdır.
Bilinçsellik kendiliğinden gelişen bir şeydir, yaşam tecrübesiyle gelişir. Farkındalığı ise meditasyon yaparak geliştirebiliriz. Bunun için kendimizi ve evreni anlamaya yönelik düzenli ve disiplinli meditasyonlar yapılmalıdır.
Bu yapıldığı taktirde psişik yetenekler zamanla ortaya çıkacak ve kontrol edilebilir olacaklardır.

Bir insan her psişik yeteneğe aynı düzeyde sahip olamaz. Bazı insanlar kinezi alanlarında daha yetenekliyken bazı insanlar ise diğer alanlarda daha yetenekli olurlar. Bu ruhsal enerjinin frekansıyla ilgilidir ve zamanla değişmez.
Herkesin bir birincil yeteneği vardır. Bu yetenek genellikle kişinin çocukluğundan beri aktiftir. Örneğin; birincil olarak duru görü yeteneğine sahip olan biri, çocukluğundan beri olmuş, olmakta ve olacak olan olayları ya uyanıkken görsel imajlar yoluyla ya da uyurken rüyalar yoluyla görür. Birincil yeteneklere yönelmek her zaman daha faydalıdır. Birincil olarak duru görü yeteneğine sahip olan biri bu yeteneğini aktif olarak kullanmaya çalışırsa iyi bir kahin olabilir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 11:14 21.04.17
Paylaşım için teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 10:22 01.06.18
Sayın Tuana, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up