Ramazan & Oruç

Oruç rahatsız etmek içindir ! - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Ramazan & Oruç>Oruç rahatsız etmek içindir !
Torlak 21:15 14.05.19
"ORUÇ" RAHATSIZ ETMEK İÇİNDİR!
Düşünün ki Arabistan gibi yaz mevsiminin değişik tonlarının yaşandığı bir ülke de bir peygamber ona inananlara Arabistan gibi su ve yiyecek kıtlığında olan bir yerde oruç tutmayı emrediyor! İlk bu emir deklere edildiğinde de Temmuz ayıdır! Ama birde bu işin sahur boyutu var! Uykunu bölüp kalkacaksın gündüz aç kalmamak adına yemek yiyeceksin ancak iftara kadar bu öğün size yeterli gelmeyecek ve dibine kadar açlığı hissedecek, akşam olduğunda ise birden yemekle karnınızı doyurarak metabolizmanıza yükleneceksiniz! Oruç bedenimizin alıştığı uyku ve yemek düzenini adeta alt üst ediyor ve tabiri caizse bu yüzden bu ay adeta "KAOS" ayıdır! Buna rağmen oruç tutanların sevinci bu ayın gelmesinin verdiği coşku bu kaosa eşlik ediyor! Hiçbir dinde böyle zorlu bir ibadet yoktur!
Bu ay insanın üç temel güdüsüyle adeta hallaç pamuğu gibi oynamaktadır. Nedir o temel güdüler "UYKU, YEME-İÇME VE CİNSEL İLİŞKİ" Bu tarz bir ibadeti ise ancak yaratan emreder zira toplumları yönlendiren hiçbir önder bu tarz emri toplumuna emretmez, ki bu yüzden oruç tutmayı saçma sapan bulanlar ve çılgınca AÇ KALMA cinneti olarak görenler konunun özünü anlayamıyorlar!
Bireyi ve toplumu silkelemenin yolu efendileri haline gelen "ALIŞKANLIKLARINA" radikal bir şekilde müdahale etmektir ve bu vesileyle kendi kendilerinin farkına varırlar! Oruç bireyin benliğine direnmesini öğreten en önemli ibadettir ve sırf bu zorlu ibadet boşa gitmesin diyerekten sosyal davranışlarına da dikkat eder!
ORUÇ KONFORMİST YAŞAMA MÜDAHALENİN ADIDIR! Rahatınız için "RAHATSIZ OLMAYA" hazır mısınız?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
R4bi4 23:37 14.05.19
ilk cümleleri okuduğumda titredim sinirden =)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
gzr 00:07 15.05.19
Cevapla Up