Reiki

Reiki nedir? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 
Reiki>Reiki nedir?
SiLence 12:06 21.01.17
Reiki kelimesi Japonca ‘da Transandantal ruhun enerjisi yani kozmik yaşam enerjisi demektir. Yediden yetmişe herkesi maddi manevi sağlığa götüren bir ışık yoludur. Tanrısal sevgisiyle bütüne yönelik ve içinde varoluş ruhunu taşıyan her varlığa, ayırım gözetmeksizin, ancak tekâmül sınırlarına uygun bir şekilde etki eden bir uygulamadır. Vücut-Ruh dengesini düzenleyip muhafaza eder ve aynı zamanda yaşam enerjisi kapasitesini çoğaltır. Böylece hem mevcut rahatsızlıklar giderilecek hem de oluşabilecek hastalıklardan korunma sağlanabilecektir.

Ellerle şifa verme sanatı çok eskidir. İnsanlar bunu zamanın başlangıcından beri yapıyor. Hasta olan veya yaralanmış bir insanın üzerine ellerinizi koymak doğal bir içgüdüdür. Anneler bunun bir örneğidir. Bir çocuk incindiği zaman anneler ellerini incinen yere koyar. İnsan dokunuşu şifa veren özen ve sevgi iletir. Bu enerji birçok isimlerle bilinir. Çin'de chi, Hindistan'da prana, İbranilerde ruach ve Japonlar tarafından Reiki olarak bilinir.

Bazı peygamberlere atfedilen şifa mucizeleri ve bu metodun günümüze aktarılmasını sağlayan Doktor Mikao Usui'nin Hristiyan olmasından yola çıkarak Reikiyi bir dinle bağdaştırmak kesinlikle doğru değildir. Reiki bir din ya da mezhep değildir. Ancak tüm dinlerle bir uyum içindedir.Dini, ırkı, milliyeti, cinsiyeti ve yaşından bağımsız olarak herkes Reiki şifa gücünden yararlanabilir ve herkes Reiki uygulayıcısı olabilir.

İnsan da iki boyuttan oluşur; enerji ve fizik boyutları. Her şey önce enerji boyutunda gerçekleşir ve daha sonra fizik boyutuna geçer. Reiki de özel bir tür yaşam enerjisidir. Kişinin bilincini ve yaşama bakışını değiştirerek onda temel bir denge oluşturur. Böylelikle yaşamını denge içinde, sağlıklı olarak sürdürmesini sağlar.

"Evrensel Yaşam Enerjisi" (Universal Life Force Energy) anlamına gelen Reiki binlerce yıl önce Tibetli Lamaların kullandıkları Raku-Kei adlı enerji ile iyileşme yöntemine verilen isimdir. "Ruhsal Bilgelik Rehberliğinde Yaşam Gücü" olarak da ifade edilen Reiki şu iki anlam bileşeninden oluşur. "Rei" Tanrı bilincine sahip, bilgili, akıllı ve yaradılıştaki sevgi gücüne sahip demektir. "Ki" ise enerji anlamına gelir.

Reiki bu enerjiye sahip bir kişinin ellerini bedenine koyarak enerjisini kendine ya da başkalarına aktarmasıdır. Bu kişi bir Reiki ustası olmalıdır.

İnsan vücudunda herhangi bir sorun meydana geldiğinde bu aslında enerji sisteminin karışması, dengesinin bozulmasıdır. Baş ağrısı ve psikolojik sorunların yanı sıra herhangi bir organdaki fonksiyon bozukluklarına varana kadar enerji karışıklığı yaşanan durumlarda Reiki enerji sistemine saf bir enerji olarak girer.

reiki-036
İnsanın hem fizik bedenden hem de enerji bedenden oluştuğunu söylemiştik. Fizik bedendeki damar ve sinir sisteminin enerji bedendeki karşılığı meridyen sistemidir. Meridyenler enerjinin aktığı kanallardır.Bedendeki önemli enerji merkezlerine "çakra" adı verilir. "Çakra" adı verilen noktalara ellerimizi koyarak enerji transferi yaptığımızda enerji karışıklığını gidermiş, dengeyi sağlamış oluruz.

Reiki bu enerjinin direkt uygulaması ile çok bilinen şifa formlarından biridir. Tüm kültürlerdeki mistikler fiziksel evrenin onun altında yatan daha basit formdaki bir şeyden yapıldığından bahsettiler, modern fizik de Evren'in enerjiden yapıldığını anlama noktasına geldi, bu enerji düşünce ile etkilenebilir. Modern fiziğin bu enerjinin düşünce ile etkilenebileceğini söylemesi gibi, mistikler de bu altta yatan formun düşünce ile etkilendiğini söyler. Onlar daha da ileri gidip düşünmemiz ile ve her gün paylaştığımız düşüncelerle kendi realitemizi kendimizin yarattığını iddia ederler.

Bu enerji Reiki uygulayıcıları tarafından kullanılan doğal bir enerjidir. Reiki uygulayıcısı bu enerjiye daha güçlü bir şekilde ulaşır, çünkü onun aldığı uyumlamalar bedenin enerji kanallarındaki blokları temizler. Uyumlamalar ayrıca şifacının kendi yaşam enerjilerini artırır ve kişiyi Reikinin kaynağına bağlar. Bu kaynak şifacının istediği herhangi bir şekilde adlandırılabilir, Tanrıça enerjisi, Tanrı, ilk Kaynak vs. Reiki herhangi bir din ile ilişkili değildir, bu nedenle kaynağı istediğiniz gibi adlandırabilirsiniz.

Reikiyi uygulamak için, uygulayıcı şifanın gerçekleşmesine niyet ederek ellerini iyileştirilecek kişinin üzerine koyar ve enerji akmaya başlar. Reiki enerjisi zekidir, çünkü Evren çok zeki bir yerdir. Enerji nereye gideceğini, ne yapacağını bilir; oraya gider ve daha yüksek zekâ tarafından yönlendirilir. Enerji kendi akışını yönlendirir. Uygulayıcıdan tam hastanın gereksinim duyduğu miktarda enerji çekilir. Tüm bunlar şifacının direkt bilinçli müdahalesi olmadan gerçekleşir. Şifacının işi yoldan çekilmek, şifa yerini açık tutmak ve bundan sonra ne yapacağının işaretlerini gözlemek/dinlemektir.

Hastalık gibi fenomenlerin kişinin spiritüel büyümesinde önemli anlamlara sahip olduğuna inanılır, örneğin uyanmak için bir mesaj. Tek başına enerji şifası zihin veya bedenin bir düzensizliğini ortadan kaldırabilir, ancak hastalığın mesajını almadıkça ve sonuç olarak titreşiminizi yükseltmedikçe gerçek iyileşme olmaz. Eğer mesaj alınmazsa, sadece başka bir hastalığı geliştirdiğinizi görürsünüz. Reiki şifası enerjinize uyum getirir ve bilinçliliğinizde veya titreşiminizde değişimler yaratarak zihin ve bedenin gerçekten temel iyileşmesini getirir.

Mikao Usui'nin modern bilimin evrendeki her şeyin titreşimden yapıldığı sonucuna varmasının farkında olduğu görülüyor.O en yüksek boyutların titreşimlerini "Reiki" olarak isimlendirdi. Onun görüşü ile Reiki daha yüksek boyutlardaki varlıklar tarafından yayılan bilinçli enerjidir. Enerji kendi bilinçliliğine ve zekâsına sahiptir ve sevginin, uyumun ve şifanın karakteristiklerini gösterir. Onun gerçek doğası saf ışıktır.

reiki
REİKİ spiral şeklinde yedinci çakradan girip geçerek ellerden akar. Olayın özü aslında insanın, tekâmülün de ilerlerken kendisini bu sevgiden dışlayarak, egosuyla hareket ederek (çakralarını kapatarak) yaşamını ilerletmeye çalışmasıdır. Bu sebeple Reiki ‘ye ihtiyaç duymayan, bu derin sevginin sıcaklığından haz almayan insan yoktur. Ayrıca, Reiki kanalı olarak açılan insanlarda bu enerjinin çakra sistemi tarafından nakledilmesi normal kapasitenin yüzlerce kat üzerinde olacağından, bu sıcak şifa enerjisinin yoğunluğu da benzersizdir.

Reiki manipülasyonlarla elde edilen geçici bir tedavi yöntemi değildir ve politik, felsefi veya dini görüşlerle bağlantılı olmayan dolu dolu saf sevgidir. Ellerimizde ve tüm vücudumuzda hissedeceğimiz bir yaşam akışıdır: Sessizliği hissedin, kendinizi iyileştirin, çevrenizi de...

Reiki ile sadece iyilik yapabilirsin.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
İlkcan 15:54 20.03.17
Teşekkürler bana göre renk kişiligimizide belirtirr
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Drogo 16:04 20.03.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nurak 03:17 27.03.17
Allah razı olsun daha çok bilgi istiyoruz
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 10:20 27.03.17
Nurak Nickli Üyeden Alıntı:
Allah razı olsun daha çok bilgi istiyoruz
Reiki ile sadece iyilik yapabilirsin. Buradan yola çıkıyoruz
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nurak 13:53 29.03.17
Evet öncelikle insan kendine iyiliği dokunacak ki çevresine yararı iyiliği dokunabilsin
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 14:15 29.03.17
Nurak Nickli Üyeden Alıntı:
Evet öncelikle insan kendine iyiliği dokunacak ki çevresine yararı iyiliği dokunabilsin


İyi düşünürsek iyi de oluruz, iyilik de yapabiliriz. Teşekkürler.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
007 20:46 20.05.17
Emeğinize Sağlık Paylaşım için tşk kardeşim
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Mucella 22:13 20.05.17
REİKİ NEDEN VE NASIL YAPILIR

Tüm canlıların sahip olduğu bir yaşam enerjisi vardır ve bu enerji doğumla birlikte getirilmiştir. Yaşam enerjisi düşük olan insanlar daha kolay ve daha sık hasta olurlar.
Yaşam enerjisi yüksek olanlar ise daha dayanıklıdırlar. Reiki insanın yaşam enerjisini arttırıcı bir yöntemdir.
Reiki uygulayıcısı ister kendine ister bir başkasına reiki uygulasın kendinden bir enerji vermez O sadece reikiye kanal olur
Dolayısıyla enerjisi azalmaz aksine artar. Reiki kişinin vücut dengesini ve uyumunu korumasını sağlar.
Eğer vücudunda herhangi bir yerde bozukluk yada sorun varsa bu tüm vücudu etkileyeceğinden bütüne yönelir.
Günümüzde birçok hastalığın altında zihinsel nedenlerin bulunduğu ve hastalığa yol açan zihinsel kalıplar değiştiğinde hastalığın da iyileştiği artık bilinmektedir.
Reiki sadece fiziksel boyutta değil zihinsel ve ruhsal boyutta da şifa verici özelliklere sahiptir.
Reiki tıpla birlikte çalışır ve tıbbi tedaviyi asla reddetmez.
Dünyada yapılan araştırmalar tıbbi tedavi gören hastaların Reiki kullanmaları durumunda iyileşme hızının %50 arttığı ve ilaçların yan etkilerinden çok daha az etkilendiklerini ortaya koymuştur. Reikiyi düzenli olarak kullanmanın birçok faydası vardır.
Bunlardan bazıları şunlardır.
Kronik hastalıklarınızı yavaş yavaş ortadan kaldırır.
Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sizi hastalıklara karşı korur.
Stresli zamanlarınızda sizi rahatlatır ve sakinleştirir.
Korku duygusunu yenmenize yardım eder.
Kafanız karışık olduğunda düşüncelerinizi netleştirmenizi sağlar.
Ağrı ve acılarınızı azaltır.
.Düşüncelerinizi doğru noktaya yönlendirmenize yardım eder.
Varolan hastalıklarınızın ilerlemesini durdurur.
Vücudunuzu toksinlerden arındırır ve zehirli maddelerin atımını sağlar.
Duygusal blokajları çözer ve duygusal sorunlarınızı çözmenize yardım eder.
Sezgisel yeteneklerinizi ve farkındalığınızı arttırır.
.Vücudunuzdaki yaraların daha kolay geçmesini sağlar
Kötü alışkanlıklarınızdan ve size zarar veren tutumlarınızdan vazgeçmenize yardım eder.
İnsanlarla ilişkilerinizde daha sakin ve daha yapıcı olmanıza yardım eder.
.Sanatsal üretkenliğinizi arttırır ve ilham almanızı kolaylaştırır.
Kin, nefret, öfke gibi zarar verici duygulardan sıyrılmanıza yardım eder.
Bilinçaltınızdan kaynaklanan sorunları tedavi eder.
Kendiniz için daha doğru ve iyi olanı bulmanıza yardım eder.
Enerji vererek sizi dinçleştirir ve yaşlanma etkilerini azaltır.
Cinsel sorunlarınızın çözülmesinde yardımcı olur.
Psikolojik rahatsızlıklarda, fobilerde ve depresyonda olumlu sonuçlar verir.
Sevgi ve ilgi duygularınızı artırır ve duygusal ilişkilerinize olumlu katkısı olur.
Uykusuzluk, bitkinlik ve isteksizlik gibi sorunlarınızın çözülmesine yardım eder.
Fiziksel, psikolojik ve zihinsel sorunların çözümlenmesine yardım etmesi ve diğer pozitif etkileri hem iş yaşamında hem duygusal yaşamınızda hem de sosyal ilişkilerinizde sizi destekleyecek ve çok daha mutlu bir insan olmanıza yardım edecektir.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Salh 10:23 21.05.17
1 2