Reiki

Reiki 1.seviye - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 
Reiki>Reiki 1.seviye
SiLence 12:13 21.01.17
Birinci derece uyumlaması, kişinin Reiki enerjisiyle donanmasıdır.Bu sonsuza dek sürecek bir donanımdır. Bu aşamada kişi enerjinin akışını hissedecek, enerjiyi kendine ve başkalarına aktarmayı öğrenecektir. Birinci derece Reiki’nin ilk basamağı ve temelidir. Uyumlamayı alan kişi bir Reiki uygulayıcısıdır. Daha önce hiç farkında bile olmadığı yetenekleri açığa çıkmıştır.Halk arasında ”el verme” olarak bilinen uyumlama, bir üstadın enerjiyi öğrenciye aktararak, enerji kanallarının açılmasına yardımcı olmaktır. Uyumlama sırasında, öğrenci spiritüel bir deneyim yaşayabilir, uyumlama sonrasında fiziksel beden de değişiklikler yaşanabilir. Reiki ile bir daha kopmayacak bağlantı kurulur. Uyumlama, kişinin beden, zihin ve ruhsal bedenlerinde arınma sağladığı gibi enerji frekansının yükselmesini de sağlar.

Reiki enerjisini akıtmak için önemli olan NİYET’dir. Kişi ellerini Reiki’nin yönlendirmesine bırakmalıdır. Alıcı ihtiyacı olanı kadarını alacaktır. Şifacı tamamen yargısız-tepkisiz olmalıdır.

Reiki hayatınızda değiştirmek istediğiniz şeyleri değiştirme cesaretini kendinizde bulmanızda yardım edecektir. Seminerin sonunda ‘şifa dağıtan ellerin armağanını’ almış olacaksınız. Her insan kendi kendini tedavi eder! Bunun için gerekli olan ‘donanıma’ sahipsiniz. Kendi yaşam sorumluluğunuzu üstlenip ‘ruhsal yaşam kurallarına’ göre düşüncelerinizi ve davranış şekillerinizi değiştirerek yaşama sevinciyle dopdoluyeni bir insan olacaksınız.


Şifacının rolü sadece enerjiyi yönlendirmektir. Böylece alıcı onu en iyi şekilde kullanabilir. Alıcının onayı ve katılımı olmadan hiçbir şifa gerçekleşmez. Reiki 1 deki yegâne kural, alıcının şifaya müsade etmesidir, sonucunda şifa nereye varması gerekiyorsa oraya varır. Reiki tümüyle pozitiftir, şartlar ne olursa olsun, hiç bir canlıya zarar vermez. Reiki hasta olan, acı çeken ve duygusal sıkıntıda olan herkese iyi gelir. Sağlıklı olanları da rahatlatır ve canlandırır.

Şifacının bilmesi gereken ilk şey, ellerini nasıl tutacağıdır. İki el daima ayalar aşağı bakar durumda kullanılır.Tüm parmaklar bitişik ileriye doğru uzatılıp Reiki noktalarına konulur ve hiç bir kuvvet uygulanmadan, tümüyle gevşemiş olarak orada tutulur. Ellerinizi koyun ve enerji gereken yere gidecektir. Enerji akışı değişene kadar belli pozisyonda kalın, temel kural acının olduğu yere ellerinizi koymanızdır. Kaynak sonsuzdur, kullandıkça çoğalır.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Nurak 00:22 22.02.17
Silence kardeşim merhaba
Ben reiki 1 uyumlaması aldım uç gün oldu fakat aklıma takılanlar var aşırı gergin ve tahammülsüzüm normal midir
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 00:29 22.02.17
Nurak Nickli Üyeden Alıntı:
Silence kardeşim merhaba
Ben reiki 1 uyumlaması aldım uç gün oldu fakat aklıma takılanlar var aşırı gergin ve tahammülsüzüm normal midirSiz bu uyumlamayı isteyerek mi yaptırdınız? Bence siz ya hazır değilsiniz ya da gerçekten istemiyorsunuz.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Drogo 16:03 20.03.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İlkcan 10:22 01.04.17
007 20:47 20.05.17
Emeğinize Sağlık Paylaşım için tşk kardeşim
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Mucella 22:10 20.05.17
Allah razı olsun, teşekkürler
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Salh 10:24 21.05.17
Mhavas 15:44 29.11.18
Ben de 1 uyumlamayi aldim ancak 21gunluk surecte hicbir sey hissetmedim kullanirken acaba nerde yanlis yapiyorum
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Bilal 14:52 21.12.20
Selamun Aleyküm hocam el verme varmı
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2